„Koks čia verslas – čia mūsų pensinis fondas“, – sako po sodybą vedžiodamas Giedrius.
Tikėjosi 5 tūkst., gavo 500
Kalniaus sodybai – treji metai. Anot Giedriaus, jie vis dar kuriasi, kasmet svečiams sugalvoja ką nors nauja.
„Ką patys sugebame, tą ir padarome. Nieko neperkame. Mūsų mintis tokia – tai šeimos verslas: kiek suspėjame, tiek ir darome – jokio samdomo darbuotojo, – aiškino Giedrius. – Dviese su sūnumi kalėme kalėme ir prikalėme. Sakoma, gali pastatyti arba už didelius pinigus, arba už didelius vargus. Mes pastatėme per vargus“.
Dabar „Kalniaus sodyba“ ilsėtis priima po vieną, du, šeimomis atvykstančius svečius. „Jokių balių festivalių nebus“, – tikina G.Kalnius.
Tačiau prieš 10 metų šeima bandė būtent iš tokios veiklos prasigyventi.
„Prieš aną sunkmetį sodybos klestėjo, nuoma vestuvėms – 5-7 tūkst. litų. Galvojome, pataikysime į tą bumą, bet atėjo krizė, o nuoma tebuvo 500 litų. Tai – badas, viską uždarėme ir pradėjome čia patys gyventi. Po to nusipirkome arklius, o žmonės ėmė domėtis ne tik galimybe pajoti žirgais, bet ir nakvyne“, – verslo kalnus ir pakalnes prisiminė Giedrius.
Su žmona ir dviem sūnumis jie laikė ir avių, kiaulių, ožkų, šernakiaulių.
„Buvo užsispyrimas – yra sodyba, vadinasi, reikia kažką daryti. Nenorėjome, kad apželtų žole, bet jos labai daug iškadų padarė, todėl visko atsisakėme.
Dabar turime 15 šeimų bičių, 9 arklius, 4 šunis ir 20 vištų, kurias spėjame pažiūrėti. Mes neinam lažo: arkliai laukuose, vištos palaidos... Norime ir sau skirti laiko pailsėti“, – kalbėjo G.Kalnius.
Ant bangos – bičių terapija
Sodyboje svečiams skirti trys nameliai. Daugiau ir nereikia, tikina šeimininkas.
O pailsėti čia traukia ne tik vietiniai – apie pusė svečių, G.Kalniaus tikinimu, latviai. Ir nebūtinai apsistoja su nakvyne – netrūksta ir tokių, kuriems besiilsint pajūryje užėjus prastiems orams ieško pramogų.
Nors G.Kalnius siūlo miško terapiją – lėtą vaikščiojimą mišku, kai per valandą nueinamas vos kilometras, jodinėjimą žirgais – pažengusieji joja ir 25-40 km iki jūros, vis dėlto per pandemiją itin išpopuliarėjo bičių terapija.
Kaip aiškino sodybos šeimininkas, ji skirta sustiprinti imuninei sistemai: „Korona kerta per plaučius, o bitės juos stiprina – kvėpuoji bičių išvalytu oru. Išgydyti neišgydys, bet sustiprins 100 proc.“
Pasak Giedriaus, bitės sparneliais sukelia virpesius, o gulėdamas terapijai skirtame namelyje patenki tarsi į skafandrą.
Pašnekovas tikina, jog, pasak mokslininkų, gegužės-rugsėjo mėnesiais taip stiprinti sveikatą reiktų 10-12 valandų. Vienas bičių terapijos namelyje išguli valandą, kitas – dvi, tačiau, kaip yra pastebėjęs G.Kalnius, pirmą kartą daugiau nei dvi valandas žmogus neišbūna.
Užsidaręs suprojektavo palapinę
Šiais metais atvykstantiems į sodybą gaspadoriai pasiūlė naujovę – apsistoti medžio palapinėje.
Mintis ją pagaminti kilo Giedriaus sūnui, taip pat Giedriui. Paskelbus karantiną iš užsienio grįžusiam vaikinui teko izoliuotis – dvi savaites neišėjo iš namų. „Ką veiksi – per tą laiką suprojektavome palapinę, – sako Giedrius. – Draugai tokioje pat palapinėje buvo apsistoję Švedijoje – parodė nuotraukas, paieškojau internete, pagalvojau pabandyti padaryti ir pavyko“.
Vieną tokių medžio palapinių Kalniai iškėlę miške, prie pat didelio aptvaro, kuriame laksto jų pačių auginami žirgai.
Vieta parinkta neatsitiktinai. Kaip pasakojo G.Kalnius, yra žmonių, kurie nori fotografuoti arklius, kiti atvyksta kad ir iš Kauno vien tam, kad galėtų stebėti žirgus, be to, populiarėja fotomedžioklė. Jei planai pavyks, tokių palapinių Kalniaus miške atsiras dvi trys.
„Daug kas klausia vietos, kad galėtų apsistoti dviese, o šeimininkai nebūtų per arti šeimininkai. Palapinės – idealus variantas.
Be to, jas galima išmontuoti, o nuvežus į kitą vietą vėl sumontuoti. Į medį nėra įkalta nė vienos vinies. Palapinė gali kabėti bet kur, svarbu, kad būtų medžių – siūbuoji ant virvių, o aštuonios atotampos ją prilaiko“, – pasakojo Giedriaus sūnus.
„Namelį medyje išgriausi – turėsi lentų krūvą, o čia kur nori, ten perneši. Gali nešioti kad ir kas savaitę“, – prideda tėvas.