Dvi įmonės po vienu stogu
Odontologo-ortopedo išsilavinimą turintis verslininkas 15 m. dirbo Lietuvos sveikatos mokslų universitete, kol suprato, kad mokslinė veikla vidinio džiaugsmo neatneš ir reikia imtis kažko kito.
„Laikui bėgant supratau, kad man įdomesnis praktinis darbas su pacientais, nes santykis su pacientu man visuomet – pats svarbiausias. Mėgstu padėti žmonėms, juos išklausyti. Taip pat kaip savo srities profesionalas siekiu atrasti naujus tobulėjimo horizontus protezavimo srityje. Bendradarbiavimas su kolega ir nuvedė mus prie idėjos įkurti dvi įmones po vienu stogu, kur pacientai gali sulaukti visapusiškos pagalbos – nuo dantų terapijos iki protezavimo“, – pasakoja D. Zasimauskas, įmonę įkūręs prieš dvejus metus.
Įrangą pirko tik pats ją išbandęs
Jis pasakoja, kad verslo pradžioje ypač padėjo nacionalinė plėtros įstaiga UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), apie kurią sužinojo besidomėdamas įvairiomis paramos formomis pradedančiajam verslui.
„Pasinaudojome „Invegos“ priemone „Subsidijos verslo pradžiai“ ir „Verslumo skatinimo fondas 2014-2020“, finansuojamomis iš Europos socialinio fondo, su kuriomis pavyko įsigyti naujos ir atnaujinti esamą įrangą. Pamenu, kad neišsirinkau tinkamos kėdės tol, kol pats neišbandžiau visų variantų. Pacientų kėdė – viena svarbiausių gydytojų kabinete, nes kartais joje tenka išsėdėti ir iki 4 val.“, – pasakoja jis.
Klientų sulaukia per rekomendacijas
Klientų srautai, anot D. Zasimausko, augo pamažu, tačiau tai diktuoja ir rinkos tendencijos.
„Per visą savo egzistavimo laikotarpį nesame įgyvendinę jokios ryškesnės reklamos kampanijos, todėl klientų eilių nesulaukiame, tačiau visi pacientai pas mus ateina per rekomendacijas. Visoje Lietuvoje daugiausiai odontologų yra ruošiama Kaune, todėl didžiausia odontologinių kabinetų koncentracija yra būtent čia. Palyginus su Vilniumi, ten odontologų yra panašiai kaip ir Kaune, tačiau gyventojų skaičius kur kas didesnis, todėl kartais sulaukiame net ir pacientų iš kitų miestų“, – teigia įmonės „Dantų metodai“ įkūrėjas.
Kaip administruoti įmonę, kaip rasti balansą, išlaikant puikius santykius su darbuotojais, bet tuo pačiu – ir stiprias vadovo pozicijas – visa tai iki tol moksline veikla užsiėmusiam vyrui buvo didžiausi iššūkiai.
„Vadovavimo meno mokytis niekur neteko, tačiau dirbant su profesionalais su sunkumais susidoroti lengviau. Sunkiausia – perlipti per save, nes esu geranoriškas vadovas, tačiau turint savo įmonę reikia kolegoms nustatyti ir tam tikrus reikalavimus“, – aiškina pašnekovas.