Nuo Panevėžio iki Portugalijos
A. Krikščiūnas kartu su žmona Natalija ir sūnumi Justu „Akmens fabriką“ prieš 16 m. įkūrė Panevėžio rajone.
„Toliausiai mūsų akmens dirbiniai yra nukeliavę į Portugaliją, Prancūziją bei Norvegiją, o šiuo metu vystome kontraktą su Švedijos statybine įmone, kuriai gaminame interjero apdailą – palanges bei stalviršius. Mūsų tikslas – orientuotis į kokybišką, gražų ir išbaigtą produktą. Galime pasigirti, kad visas medžiagas atsivežame iš Skandinavijos šalių ir Rusijos, garsėjančių savo akmens iškasenų kokybe ir įvairove“, – dalijasi verslo įkūrėjas.
Anot jo, Lietuvoje šiuo metu susidomėjimas akmens dirbiniais interjere ir eksterjere ypač auga.
„Šalies gyventojai ypač mėgsta pilką spalvą, kuri apskritai vyrauja visame interjere. Tai, matyt, mados reikalas ir po kelerių metų ši tendencija kis. Pastebiu, kad ypač populiarus lengvas, subtilus, pabrėžiantis linijas akmuo“, – šiandienines tendencijas vertina A. Krikščiūnas.
Tiki akmens gydomosiomis savybėmis
Su akmens apdirbimo menu pašnekovas jau yra supažindinęs apie pusšimtį žmonių, o akmuo, anot jo, turi visiems bendrą efektą – jis užburia.
„Akmuo – medžiaga, kuri „įtraukia“, „prilimpa“ ir užburia... Kartą prie akmens prisilietęs, nebegali atsitraukti. Įdomu tai, kad iš pradžių, kai perpjauni akmenį, jis būna pilkas ir sausas, o kai jį sušlapini, nupoliruoji, atsiranda ne tik spalvos, raštai, rievės, bet ir unikalus blizgesys. Akmuo, kaip ir medis, yra gyvas gamtos tvarinys, susidaręs per kelis milijonus metų, todėl tikrai tikiu jo gydomąja galia. Savo nugaros skausmus gydau būtent su nuo saulės įkaitusiu akmeniu. Skeptikams, kurie galvoja, kad akmuo – tai kapinėms skirta medžiaga sakau, kad ant akmens galėčiau sėdėti, gulėti, o jeigu būtų įmanoma juo ir užsikloti“, – šmaikštauja pašnekovas.
Įranga tobulėja – tik spėk vytis
Jis teigia, kad tobulėjant mokslui ir technologijoms, akmens apdirbimo amatu užsiimantys verslai susiduria su nemažu iššūkiu – kaip spėti atitikti rinkos poreikius.
„Be pagalbos iš šalies savo verslo tiesiog neįsivaizduoju, nes šiandien mokslas ir technologijos keičiasi tokiu greičiu, kurį sunku pasivyti. Jeigu anksčiau telefonai buvo stacionarūs, tai šiandien mūsų kišenėse guli pusės centimetro storio mini kompiuteriai. Tokia pati situacija yra ir su technine įranga, viskas keičiasi, todėl reikia mažiau žmogiškųjų resursų, tačiau daugiau investicijų. Džiaugiamės, kad šiandien verslui Lietuvoje yra suteikiama galimybė gauti paskolas, o kurį laiką nemokėti palūkanų. Bendradarbiauti su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pradėjome pasiūlius banko konsultantui, kuris plačiau papasakojo apie įrankius, galinčius padėti Lietuvos verslams. Nieko nelaukdami pasinaudojome lengvatines paskola iš „Atviro kreditų fondo“ (šiuo metu paskolos teikiamos iš „Atviro kreditų fondo 2“) bei „Dalinio palūkanų finansavimo“ priemone, finansuojamomis iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų“, – pasakoja pašnekovas ir priduria, kad su „Invegos“ pagalba įsigijo naują bei modernizavo turimą įrangą, o šiuo metu įsirengia ir naujas gamybines patalpas.