Šiemet į reitingą iš viso pateko keturi Lietuvos universitetai. Reitingas parodo, kaip geriausias aukštąsias mokyklas vertina darbdaviai ir kokias galimybes turi vienos ar kitos institucijos absolventas.
Vytauto Didžiojo universitetas šiemet pagerino rezultatus kategorijoje, vertinančioje duomenis apie absolventų įsidarbinamumą (angl. Graduate Employment Rate) – čia jis surinko net 85,6 taškus iš 100, pagerindamas praėjusių metų rodiklį (66,6). Kategorijoje universitetai vertinami pagal absolventų, susiradusių darbą per 1 metus po studijų baigimo, skaičių. Absolventų apklausa parodė, jog sėkmingai įsidarbina 94,3 proc. baigusiųjų VDU.
Pasak VDU rektoriaus prof. Juozo Augučio, šie rezultatai patvirtina, jog universitetas eina teisinga kryptimi, suteikdamas galimybę studijuojantiems įgyti visapusišką išsilavinimą. Šiais metais VDU tapo plačiausios aprėpties aukštąja mokykla Lietuvoje – po integracijos su Lietuvos edukologijos ir Aleksandro Stulginskio universitetais.
„Itin konkurencingame šiandienos pasaulyje platus išsilavinimas turi ypatingą vertę – jį turintys absolventai yra pranašesni darbo rinkoje ir geba greičiau prisitaikyti prie pokyčių. Džiaugiamės, jog tą patvirtina ir mūsų universiteto gerėjantys rezultatai šiame reitinge“, – reitingo rezultatus komentavo rektorius.
Šias tendencijas atspindi ir tarptautinių tyrimų rezultatai. Antai Europos profesinio mokymo plėtros centro tyrimas parodė, jog iki 2030-ųjų didžiausią pranašumą turės persiorientuoti gebantys specialistai – taigi, tie, kurie rinksis platesnes, daugiau sričių apimančias studijas. Ekspertų duomenys ragina nesikoncentruoti į vieną siaurą sritį.
D. Britanijos įmonė „Quacquarelli Symonds“ (QS) šiame kasmetiniame universitetų reitinge išmatuoja ne tik absolventų įsidarbinimo rodiklius, tačiau ir karjerų trajektorijas – išanalizuojama daugiau nei 30 tūkst. kūrybiškiausių, novatoriškiausių, turtingiausių, versliausių ir labdaringiausių asmenybių, siekiant nustatyti, kurie universitetai išaugina pasaulį keičiančius žmones.
Iš viso šiemet buvo įvertintos 758 aukštojo mokslo institucijos, apklausta beveik 45 tūkst. darbdavių, surinkti duomenys apie daugiau nei 29 tūkst. veikliausių asmenybių ir atsižvelgta į daugiau nei 150 tūkst. darbdavių ryšius su absolventais.
QS absolventų įsidarbinamumo reitingą sudaro penkios kategorijos: darbdavių reputacija (darbdavių apklausa, kur jų prašoma įvardyti kompetentingiausius absolventus ruošiančias institucijas), absolventų rezultatai (veikliausių, pasaulį keičiančių asmenybių sąrašas), universitetų bendradarbiavimas su darbdaviais (sėkmingi ryšiai vykdant tyrimus su pasaulinėmis kompanijomis), darbdavių ir studentų ryšiai (darbdavių dalyvavimas studentų bendruomenėje, praktikos ir tyrimų galimybės) bei absolventų įsidarbinimo rodiklis (absolventų, įsidarbinusių per 12 mėn. nuo studijų baigimo, skaičius).