Prieš pradedant šį verslą Marijus dirbo advokatų kontoroje, dėstė universitete. Verslo idėja jį užklupo netikėtai, o šiandien šių parkų įrengta net keturi – Šiauliuose, Druskininkuose, Vilniuje ir Kaune. Parkų šeima skaičiuoja dešimtmetį, o rinkoje verslas pripažįstamas kaip vienas lyderiaujančių ne tik Baltijos šalių regione, bet ir visame pasaulyje.
„Turbūt ne vieną aplanko jausmas, kai pradeda kažko trūkti. Jauti, kad pasirinktas kelias teisingas visais loginiais aspektais, bet neteikia džiaugsmo. Reikėjo priimti sprendimą – dabar arba niekada. Taigi, ryžausi palikti komforto zoną ir priimti gyvenimo iššūkį, kuris visomis prasmėmis tapo ekstremalia kelione. Neturėjau konkrečios vizijos, ši idėja pasitaikė atsitiktinai. Kaip sakoma – laiku ir vietoje“, – pasakojo parkų šeimos savininkas.
Pirmieji verslo metai buvo chaotiški – nebuvo aiškaus finansinio plano, apibrėžtos strategijos. Toks sprendimas buvo nuostaba tiek draugams, tiek tėvams. Verslininko nuomone, aplinkiniai nelabai tikėjo verslo sėkme, bet visi mielai prisidėjo, kas kuo galėjo – patarimais ar reklamos idėjomis bei kitais būdais.
Tačiau metai netruko prabėgti, nebuvo patirta jokių finansinių nuostolių, priešingai – parko veikla buvo pelninga.
„Tada natūraliai sekė antras projektas Vilniuje, o po kurio laiko trečias, ketvirtas projektai Kaune ir Šiauliuose. Palengva pradėjome gauti užsakymus dėl tokio tipo parkų projektavimo ir įrengimo, dėl viduje esančių parkų projektavimo ir įrengimo, vaikų žaidimų aikštelių. Taip prasidėjo kelionė“, – prisiminė Marijus.
Verslininkas prisimena, kad pirmojo sezono metu neturėjo finansinės drausmės, todėl ir galutinės investicijos sumos jis negali įvardinti, tačiau tvirtai žino, kad po pirmojo sezono niekam skolingas neliko.
Sėkmės receptas
Pirmojo parko projekto planavimas užtruko keturis mėnesius, o įrengimas tetruko vos du. Pagrindinis sėkmės faktorius įgyvendinant šią idėją, pasak Marijaus, buvo puikiai pasirinktos geriausios Lietuvos vietos.
„Druskininkai – lyderiaujantis kurortas Lietuvoje. Vilnius – sostinė, o taip pat esame strategiškai geroje vietoje. Kaunas – antras pagal dydį miestas, vėlgi – esame netoli centro. Šiauliuose parkas taip pat įkurtas centre. Svarbiausia įsikurti vartotojui pasiekiamoje vietoje“, – sėkmės receptu dalijosi verslininkas.
Verslininko teigimu, jo komanda paruošusi 70 tarptautinių projektų visame pasaulyje, todėl jaučiasi atsakingi už naujų technologijų diegimą tiek techninių/technologinių sprendimų, tiek aptarnavimo kokybės gerinimo klausimais. Įmonė turi patirties valdant parkus ar rengiant verslo planus užsienio klientam ir yra epicentras, į kurį suplaukia tarptautinė ir vietinė patirtis.
„Daugiau kaip 90 proc. pajamų yra eksportas į užsienį. O Lietuva lieka kaip bandymų poligonas, kuomet labai lengva savo valdomuose parkuose išbandyti tam tikrą įrangą. Taip pat planuojame valdymo veiklą ir užsienio valstybėse, tad esame pradėję derybas su Italijos, Danijos įmonėmis. Turime pasiūlymų dirbti Kinijoje, arabų šalyse. Tai – naujas etapas, bet Lietuva visada liks namų žaidimų aikštele, kurioje buvome ir būsime“, – patikino Marijus.
Platus paslaugų spektras
Įmonė gali pasiūlyti platų paslaugų spektrą, o šias jie skirsto į bazines ir praplečiančias pasiūlą.
„Bazinės yra tos, apie kurias šneka mūsų lankytojai, apibūdina mūsų parkus – tai laipynės medžiuose, ekstremalūs šuoliai ar skrydžiai. Kitos paslaugos, tokios, kaip šventės, mergvakariai ir bernvakariai, įmonių šventės ar komandos formavimo programos – mūsų lankytojams suteikia naujos pramogavimo patirties.
Antroji paslaugų grupė yra sparčiai auganti ir gerai sutinkama mūsų lankytojų. Pavyzdžiui, praėjusį sezoną turėjome virš 1500 gimtadienio švenčių, o šio sezono rezultatai turėtų būti dar geresni“, – pasakojo verslininkas.
Verslininkas kuruoja ir didelį skaičių darbuotojų, kuriuos specialiai apmoko. Čia egzistuoja 3 didesnės darbuotojų grupės – grupė, užsiimanti verslo procesais ir valdymu, grupė, kuri aptarnauja parkus ir – trečioji – parkų įrengimo (statybų) grupė, kuri vykdo nuotykių parkų projektavimą ir įrengimą užsienyje.
„Darbuotojų skaičius priklauso nuo sezoniškumo, projektų užsienyje skaičiaus. Gali būti 35, gali būti ir apie 90. Visi darbuotojai yra mokomi pagal įmonėje paruoštą metodiką, aprašus. Taip pat stengiamės daryti daugiau, nei numato Lietuvos teisės aktai. Pavyzdžiui, Vilniaus parko darbuotojai ką tik baigė mokymus ir gavo sertifikatus darbui su autistais ar kitų sensorinių sutrikimų turinčiais asmenimis ir jų šeimomis“, – džiaugėsi verslininkas.
Pirmasis sertifikuotas parkas Lietuvoje
Verslininkas pasakojo, kad net ir neturėdami sertifikato nuolat sulaukdavo asmenų su specialiais poreikiais. Vienos iš tarptautinių parodų metu jis susipažino su su autizmo ir kitų sensorinių sutrikimų mokymų pramonės lyderės IBCCES (International Board of Credentialing and Continuing Education Standards) valdybos direktoriumi Myronu Pincombu.
Tuomet atsirado mintis, kad parkas galbūt galėtų tapti pirmuoju inovatoriumi ir įgytų formalų pagrindą sakyti, kad dirba ir gali dirbti su specialiųjų poreikių reikalaujančiais vaikais.
„Uno Park“ nuotykių parke Vilniuje sutikti specialiųjų poreikių turinčių vaikų tėveliai bei Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ atstovai neslėpė džiaugsmo, kad parkas gali pasiūlyti užsiėmimus ir sutrikimų turintiems vaikams.
„Mums labai trūksta galimybių, kad sesės ir broliai galėtų leisti laiką kartu. Visas personalas apmokytas, jie pasiruošę darbui su mūsų vaiku – tai labai svarbu. Šis parkas labai gera mintis – čia atvira erdvė, nėra daug žmonių vienoje vietoje, nes visi juda savo tempu.
Parke labai įdomu, o mūsų vaikai mėgsta tokio tipo sensorinius iššūkius. Lietuvoje, deja, iki šiol beveik nėra sensorinės integracijos, kas yra labai svarbi terapija autizmo spektrą turintiems asmenims“, – sakė asociacijos „Lietaus vaikai“ valdybos pirmininkė Kristina Košel-Patil.
Arūnas su septynerių metų vaiku Kęstučiu, čia besilankantis jau antrą kartą, taip pat patikino, kad tokio pobūdžio paslaugų Lietuvoje itin trūksta.
„Pirmą kartą Kęstučiui buvo baisu. Bet jis noriai eina, džiaugiasi. Aš jam pasakiau, kad po darželio eisime į parką, tai jis iš karto neslėpė džiaugsmo. Jam tai tarsi motyvacija. Manau, kad po dar keleto apsilankymų per kai kurias trasas jis galės eiti ir vienas. Šis parkas bus kaip ugdymo priemonė, siekiant savarankiškumo kitose panašiose aplinkose“, – pasakojo Arūnas.