Daug ką išmėginęs verslininkas Ignas Staškevičius paaiškino, koks vadovas yra prastas

2019 m. gegužės 3 d. 17:00
Apgalvotas vadovavimas prasideda nuo apgalvotų santykių su darbuotojais. Sėkmingas vadovas talentingai, kūrybingai, išmaniai siekia organizacijos tikslų. Darbuotojų ir vadovų motyvacija kyla iš tikslo ir valios. Tokiomis įžvalgomis penktadienį dalijosi žinomas verslininkas ir vadovų konsultantas Ignas Staškevičius.
Daugiau nuotraukų (46)
Penktadienį parodų ir kongresų centre LITEXPO vyko rekordinį dalyvių skaičių – beveik 800 klausytojų – pritraukęs įmonės „Maxima“ bendraįkūrėjo ir akcininko I.Staškevičiaus seminaras, kurio metu ilgametę vadovavimo patirtį sukaupęs ekspertas dalinosi patarimais, kaip apgalvotai vadovauti ir bendrauti su įmonės darbuotojais. Seminarą inicijavo išskirtinių seminarų su sėkmingiausiais Lietuvos verslininkais ir įmonių vadovais organizatorius „Money Club“.
Pranešėjo sukaupta patirtis, kuria jis jau trečius metus iš eilės dalijasi autoriniuose seminaruose, yra grįsta skirtingomis ilgamečio vadovo veiklomis: I.Staškevičius yra knygų „Maratono laukas“, „Tapatybės kortelė“ ir „Domertas“ autorius, vienas iš „Vilniaus maratono“ įkūrėjų, įmonių valdymo strategijų, plėtojamų Baltijos šalyse, kūrėjas, vadovų konsultantas.
Kuo labai geras vadovas skiriasi nuo prasto ar tiesiog gero?
„Geri vadovai skiriasi nuo labai gerų tuo, kad labai geri vadovai pasiekia organizacijai keliamus tikslus. Prasti tų tikslų nesupranta arba nebando jų siekti. Jie būna linkę užsiimti kitomis organizacijai svarbiomis funkcijomis <..>.
Siekti organizacijai iškeltų tikslų talentingai, kūrybingai, išmaniai. Būtent tai, kaip sekasi vadovui siekti organizacijai iškeltų tikslų, lemia jo vertinimą“, – taip pagrindinį labai gero vadovo bruožą apibūdino pranešėjas.
Pasak I.Staškevičiaus, siekiant vadovavimo kokybės ir darnaus bei sklandaus susikalbėjimo su darbuotojais, labai svarbu suvokti, kokia yra pagrindinė vadovo užduotis.
Nepriklausomai nuo to, kokioje srityje dirba vadovas, pagrindinė jo užduotis, vadovaujantis lektoriaus požiūriu, yra siekti ne savo išsikeltų, o bendrų organizacijos tikslų. Pagrindinius organizacijos tikslus sukurti ir sugalvoti turi ne pats vadovas, nors jis, be abejo, gali dalyvauti tikslų formulavimo procese, tikslai turi būti formuluojami bendru įmonės ar organizacijos akcininkų, savininkų, valdytojų sprendimu.
„Tikslus organizacijai formuluoja ne vadovai, jie gali dalyvauti formuluojant tikslus, gali turėti nuomonę apie tikslus, bet jų užduotis yra siekti tų tikslų.
Mes pernelyg retai pagalvojame apie tai, kad nors kiekvienas iš mūsų yra mirtingas, tos organizacijos ir verslai yra tokie organizmai, kurie liks po mūsų. Kiekvieną kartą, kai pasitrauki iš vadovo pareigų, matai, kad organizacija gyvuoja ir be tavęs“, – teigė konferencijos lektorius.
Pranešėjas taip pat siūlė konferencijos dalyviams pagalvoti tiek apie laiką ir amžinybę, tiek apie veiksmus, nukreiptus į ateitį.
Svarbu išmokti būti savimi
Lektorius, siekdamas atskleisti, koks vadovo valdymo stilius yra pažangiausias ir progresyviausias, rekomendavo orientuotis į individualias stiprybes ir gebėjimus.
„Jūs turite atrasti savo stilių, suprasti, kas jums sekasi, išmokti būti savimi. Galite ieškoti pavyzdžių, nebūtinai literatūroje, galima ir gyvenime. <..>
Vadovo darbo objektas yra organizacija, o jo svarbiausias įrankis yra jo asmenybė. Todėl bet koks siekis tobulinti savo asmenybę yra sveikintinas“, – konferencijos metu sakė I.Staškevičius.
Lektorius taip pat akcentavo, kad vadovas privalo gebėti deleguoti darbus savo pavaldiniams: „Jei vadovas pastebi, kad geriau padarys darbą už savo komandą, tai reiškia, kad jis yra prastas vadovas“.
Vadovauti komandai – tai kurti santykius su individualiais žmonėmis
Sėkmingas vadovavimas – tai ir sėkmingos komandos suformavimas. Anot I.Staškevičiaus, formuojant komandą ir atsirenkant žmones, vertėtų galvoti apie tai, kad nors egzistuoja tam tikri parametrai ir ribojimai, nukreipiantys, kokių darbuotojų reikėtų ieškoti, svarbiausia yra sukurti tinkamus santykius su konkrečiu žmogumi.
Motyvacija – viena svarbiausių darniai dirbančios komandos savybių. Tačiau ilgametę vadovavimo patirtį sukaupusio lektoriaus nuomone, motyvacija yra pakankamai sudėtinga ir kompleksiška sąvoka.
„Tikslas ir valia – iš jų kyla motyvacija. Jeigu nuoširdžiai susitariama, kad kartu sieksime tam tikro tikslo, tai valia yra gebėjimas aukoti trumpalaikį komfortą dėl ilgalaikio tikslo.
Valia yra reikalinga ir dirbant komandoje. Galima bartis, pyktis, bet ilgalaikis tikslas yra svarbiau. Jei žmogus demonstruoja valią ir suvokia tikslą, galima kalbėti, kad jis yra motyvuotas“, – tokią motyvacijos sampratą konferencijos metu pristatė I.Staškevičius.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.