Tarp turizmo Oskarų nominantų – žadą atimantys sumanymai ir idėjos

2018 m. gruodžio 16 d. 12:16
lrt.lt
Dešimtyje "Turizmo Oskarų" nominacijų – 30 Turizmo departamento, turizmo asociacijų ir turizmo profesionalų atrinktų pretendentų, rašoma pranešime spaudai.
Daugiau nuotraukų (5)
Tarp jų – MO įkūrėjai, visą šalį užbūrusi iniciatyva „Surink Lietuvą“, Jokūbas Laukaitis ir kiti, labiausiai prisidėję prie Lietuvos sužibėjimo turizmo padangėje. Balsuoti už sėkmingiausius ir labiausiai patikusius turizmo objektus ir iniciatyvas gali kiekvienas.

Balsą atiduoti gali kiekvienas svetainėje turizmosekmingiausieji.lt iki š.m. gruodžio 30 d. Nugalėtojai bus paskelbti tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „ADVENTUR 2019“ 2019 m. sausio 25 d.
„Užsieniečių turistų skaičius Lietuvoje yra stulbinantis – vien per 9 šių metų mėnesius po mūsų šalį bent su viena nakvyne jau keliavo 2,6 mln. turistų. O Lietuvos kaip patrauklios turistinės šalies žinomumas auga kaip ant mielių. Prie to labai prisidėjo daug žmonių ir organizacijų – dauguma jų nominuojame metų Turizmo Sėkmingiausiųjų apdovanojimams.
Labai skatiname visus prisijungti prie balsavimo nulemiant, kam atiteks Lietuvos „Turizmo Oskarai 2018“, – kviečia Turizmo departamento Vietinio turizmo poskyrio vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.
1. Sėkmingiausias 2018 metų turizmo ambasadorius:
Fotografas Marius Jovaiša. Už nepaliaujamas „Neregėtos Lietuvos“ paieškas. Už Lietuvos, šturmuojančios XXI amžių, vardo sklaidą pasaulyje. Už kurstomą pasididžiavimą šalimi, kuri turtinga ne tik tautiniu paveldu ir gamtiniais kraštovaizdžiais, bet ir inovacijomis bei ateities technologijomis.
VšĮ „Global Lithuanian Leaders“. Už tikėjimą karjeros aukštumas užsienyje bei Lietuvoje pasiekusių lietuvių vienybe. Už vilties šalies dabartimi ir ateitimi įtinklinimą. Už profesionalią šalies kaip patrauklios turizmui ir investicijoms sklaidą pasaulyje įrodant savo pavyzdžiu.
UAB „Baltic Film Services“. Už iškovotą vaidmenį Lietuvai pasaulinėse kino juostose, tokiose kaip „Jekaterina Didžioji“, „Černobylis“, „Karas ir taika“ ir kt. Už prezidentinio lygio šalies pristatymą tarptautinėms kino žvaigždėms. Už turistinės Lietuvos reklamavimą užsienio laidose (pvz., NBC televizijos laida „Better late than never“).
2. Sėkmingiausiu 2018 metų turizmo produktu pretenduoja tapti:
Pakruojo dvaras. Didžiausia dvarvietė Lietuvoje, gyvenanti tikrą XIX a. dvaro gyvenimą. Retą savaitgalį čia nevyksta praeities dvasia alsuojantys originalūs renginiai, pritraukiantys tiek vietos, tiek užsienio turistus: Bumbulinės, Gyvasis muziejus, Kalėdos dvare ar naujausia iniciatyva Didieji Kinijos žibintai.
Vandenlenčių parkas „313 cable park“ (Kretingos r.). Lietuvoje sprogo tikras vandenlenčių parkų bumas – jų tankiu aplenkėme net Vokietiją! Kretingos rajone įkurtas vandenlenčių parkas „313 cable park“ siūlo platų paslaugų vandens turizmo entuziastams kompleksą: nuo apartamentų ir maitinimo įstaigų iki paplūdimio, vaikų žaidimų aikštelės, vasaros stovyklos ir kt.
Sodeliškių dvaro sodyba (Biržų r.). Čia atvykusiems siūloma tiek veiklos, kad net nebereikia ieškoti, kaip praleisti laisvalaikį už sodybos ribų. Sodeliškių dvaro sodyba siūlo ne tik išpuoselėtas erdves pobūviams ar apgyvendinimo paslaugas, baseiną su pirtimi, bet ir ekskursiją „Grūdo kelias“ autentiškoje gryčioje, ūkyje laikomų įvairių gyvūnų lankymą ar net Senovinės technikos muziejų, kuriame galima stebėti, kaip užvedamas garo traktorius.
3. Sėkmingiausias 2018 metų kelionių organizatorius:
„Travel Addicts Club“. Nuosekliai ir aktyviai dirbdamas su užsienio rinkomis šis kelionių organizatorius užsienio turistams pasiūlė ne pamatyti, o patirti Lietuvą, t. y. apsilankyti atominėje elektrinėje, skaičiuoti migruojančius paukščius, ragauti lietuviškų patiekalų... Tarp teminių jų siūlomų kelionių – militaristinė, gastronominė, ornitologinė ir daugelis kitų.
UAB „Baltic Bike Travel“. Atrasti Lietuvą ant dviejų ratų – taip keliauti siūlo atvykstamojo turizmo kelionių organizatorius, besispecializuojantis kelionių dviračiais ir kitų aktyvaus turizmo gamtinių kelionių organizavimu Lietuvoje ir kitose kaimyninėse šalyse. Jis aktyviai propaguoja dviračių kultūrą ir sveiką gyvenseną, populiarina dviračių takus Lietuvoje ir šalį kaip patrauklią aktyvaus turizmo kryptį.
UAB „Gamtos turai LT“. Paukščių stebėjimo turus ornitologinio turizmo mėgėjams ir profesionalams iš užsienio šalių organizuojančio UAB „Gamtos turai LT“ įkūrėjas Marius Karlonas įtikinamai pristato Lietuvą kaip retą ir gamtos apdovanotą šalį. Būtent pro Lietuvą driekiasi pagrindiniai paukščių migracijos takai, įrengtos vienos seniausių pasaulyje paukščių gaudyklės, peri itin retos ir nykstančios paukščių rūšys. 
4. Sėkmingiausias 2018 metų sveikatos turizmo paslaugų teikėjas:
SPA VILNIUS Anykščiai. Tai pirmas šiuolaikinis sveikatingumo ir gydomojo SPA centras Anykščiuose, atitinkantis tarptautinius SPA klasifikacijos standartus ir galintis konkuruoti su Vidurio ir Rytų Europos SPA centrais. Kartu su sveikatingumo motyvatore Vlada Musvydaite, SPA Vilnius Anykščiai pristatė virtualią „Miško terapijos“ ėjimo trasą #walk15, kuria siekiama skatinti fizinį aktyvumą visuomenėje, pabrėžiant jo naudą bei įtraukiant ir vyresnio amžiaus žmones.
„Eglės“ sanatorija Birštone. „Eglės“ sanatorijos gydyklose  Birštone siūloma daugiau kaip 100 įvairių gydomųjų mineralinio vandens, gydomojo ir baltojo purvo, kineziterapijos, fizioterapijos, psichoterapijos procedūrų, įvairūs masažai. Naujame „Eglės“ sanatorijos gyvenamajame korpuse su moderniu reabilitacijos centru neslūgsta turistų srautas.
UAB „Atostogų parkas“. „Atostogų parkas“ – tai didžiausias poilsio ir sveikatinimo kompleksas Vakarų Lietuvoje, kuriame 15 baseinų kiekvieno svečio poilsiui ir sveikatai. Atostogų parke šiemet atidaryta pirmoji pasaulyje gintaro pirtis, kurioje sumontuotos apie trys tonos natūralaus Baltijos gintaro.
5. Sėkmingiausias 2018 metų žiniasklaidos projektas, skatinantis turizmą:
DELFI projektas „100 žingsnių per Lietuvą“ su Orijumi Gasanovu. Popoliariajame naujienų portale DELFI vykusio projekto metu skaitytojai buvo kviečiami išrinkti gražiausius Lietuvos kampelius, o į daugiausia balsų surinkusias vietas keliavo DELFI Kelionių ambasadorius Orijus Gasanovas. Žurnalistas itin įtaigiai ir šiltai pristatė įdomiausius atradimus, ieškodamas gražiausio dvaro, gražiausio paplūdimio, salos, įspūdingiausio bokšto, kaimo ar net stoties.
Socialinė platforma www.welovelithuania.lt. Simono Rudamino iniciatyva VšĮ „We love Lithuania“ įkurta 2011 m., iki šios dienos išaugo į didžiausią ir praktiškai vienintelę socialinę platformą, pristatančią Lietuvą realiu laiku. Čia operatyviai publikuojamų gausiai iliustruotų naujienų autoriai yra patys skaitytojai, turizmo informacijos centrai bei renginių organizatoriai, skatinantys keliauti po šalį ir ją kuo geriau pažinti.
Žurnalas „Kelionės ir pramogos“. Jau 20 metų leidžiamame leidinyje – turistinės Lietuvos naujienos, kelionių po Lietuvą maršrutai, įdomios vietos ir žmonės, lietuvių kelionių po pasaulį patirtis, kelionių ekspertų patarimai, kelionių idėjos, aktyvios pramogos. Tarp keturių šiemet išleistų specialių žurnalo priedų – ir leidiniai, skirti kolekcionuojantiems kelionių po Lietuvą patirtis.
6. Sėkmingiausia 2018 metų turizmo iniciatyva:
Projektas „Surink Lietuvą“. Vasarą po Lietuvą nuvilnijo magnetukų rinkimo karštinė. Projektas suvienijo visas 60 Lietuvos savivaldybių ir paskatino vietinį turizmą - žmonės dar labiau pradėjo keliauti, pažinti savo kraštą. Šios originalios iniciatyvos dėka kai kurių turizmo informacijos centrų lankomumas padidėjo net kelis šimtus kartų.
Žemėlapis-žaidimas „Vilnius vaikams“. Tai – specialiai vaikams sukurtas maršrutas su 15 netipinių lankytinų vietų Vilniuje, kūrybingomis užduotėlėmis ir galimybe pelnyti Senamiesčio eksperto ženkliuką. Miesto patirčių žemėlapis-žaidimas įsiklausant į patrauklias ir ne visiems girdėtas Vilniaus pasakojamas legendas bei paslaptis yra subalansuotas įvairaus amžiaus žaidėjams.
Jokūbas Laukaitis ir jo filmukas apie Lietuvą „What is Lithuania. My country you know nothing about“. Septyniolikmečio entuziazmas ir neslepiama meilė Lietuvai uždegė ne tik visus lietuvius, bet ir užsieniečius. Socialinius tinklus užkariavęs jo sukurtas video ne tik padėjo daugeliui sužinoti, kas yra Lietuva, bet ir pamatyti žymiuosius rožinius šaltibarščius bei kitus išskirtinius lietuviškus simbolius, istoriją, gražiausias vietas.
7. Sėkmingiausias 2018 metų apgyvendinimo paslaugų teikėjas:
Viešbutis „Pacai“ (Vilnius). Tai pirmasis Baltijos šalyse tarptautinį tinklą „Design Hotels“ atstovaujantis viešbutis, įsikūręs istoriniuose Pacų rūmuose Vilniaus senamiestyje. Jis atvėrė duris ne tik svečiams, bet ir miestiečiams, norintiems pamatyti atkurtas freskas, išsaugotas architektūrines barokines detales, apartamentus, kuriuose kadaise buvo apsistojęs Napoleonas Bonapartas ar sienoje rastą Atėnės skulptūrą.
Viešbutis „Palanga SPA Life Balance Hotel“ (Palanga). Šis viešbutis įvertintas pasauliniu lygmeniu: „World Spa and Wellness Awards 2018“ apdovanojimuose šio viešbučio SPA ir sveikatinimo paslaugos pripažintos geriausiomis Rytų Europos kategorijoje. Viešbutis gali didžiuotis ir inovatyviausio Europos SPA viešbučio kategorijoje, nes Olandijoje, Domburge vykusiuose prestižiniuose Europos SPA asociacijos (ESPA) apdovanojimuose viešbutis buvo išrinktas inovatyviausiu Europos SPA viešbučiu ir tapo pirmuoju Lietuvos viešbučiu, pelniusiu tokį apdovanojimą. Negana to, Maskvoje vykusiuose Tarptautiniuose apdovanojimuose „Perfect SPA 2018”, viešbutis pelnė apdovanojimą už aukščiausio lygio sveikatingumo bei apgyvendinimo paslaugas.
Viešbutis „Park Inn by Radisson Kaunas“ (Kaunas). Šie metai viešbučiui buvo ypatingi: atšventę 10-tąjį jubiliejų, prestižiniuose „World Travel Awards“ apdovanojimuose jie pelnė „Geriausio verslo viešbučio Lietuvoje“ titulą. „Park Inn by Radisson Kaunas“ vienintelis Kaune dalyvauja Žaliojo rakto ir „Safe hotels“ programose.
8. Sėkmingiausias 2018 metų kaimo turizmo paslaugų teikėjas:
Kaimo turizmo sodyba „Vabalynė“. Sveikos gyvensenos etnografinio stiliaus kaimo turizmo sodyba „Vabalynė“ yra įsikūrusi unikalaus kraštovaizdžio Merkio upės slėnio miške. Šią sodybą  jau pamėgo pirtininkai. Sodrus garas, profesionalaus pirtininko paslaugos ir gyvos pirties tradicijos – čia yra visko, kad kiekvienas galėtų patirti, kaip pirtinosi mūsų senoliai ir tėvai. 
Kaimo turizmo sodyba „Gervių giesmė“. Kaimo turizmo sodyba „Gervių giesmė“ įsikūrusi laukinės gamtos ir miško apsuptyje, netoli Novaraisčio ornitologinio draustinio, kurio pelkėse peri ir gyvena šimtai gervių. Jų klegesį galima išgirsti kiekvieną rytą ir vakarą, kai jos klykaudamos praskrenda virš sodybos ir grįžta atgal. Pagrindinė šios sodybos misija – tradicijų pritaikymas vystant ramaus ir pažintinio kaimo turizmo produktą. 
Kaimo turizmo sodyba „Pas Vytą“. Lazdijų rajone esanti kaimo turizmo sodyba „Pas Vytą“ puoselėja Dzūkijos kulinarinį paveldą. Tai puiki vieta prie Galsto ežero ramiam ir rekreaciniam poilsiui. Važiuojant nuo kaimo sodybos link, atrodo, lyg jotum Sacharos smėlio kalvom ir galiausiai pasiektum išganingą ežero oazę.
9. Sėkmingiausias 2018 metų turizmo informacijos/lankytojų centras:
Palangos TIC. „Vasaros sostinė“ Palanga vis svetingiau priima kurorto svečius: ne tik dėl to, kad atnaujino pagrindinį įvažiavimą į miestą, bet ir dėl to, kad įrengė apžvalgos aikštelę Palangos bažnyčios bokšte su vaizdu į jūrą iš 20 metrų aukščio, sutvarkė istorinės kurorto vilos „Anapilis“, kurioje įkurtas Palangos Kurorto muziejus, aplinką, o Palangos TIC iniciatyva pakviesti į nemokamas ekskursijas po kurortą tapo tokia populiari, kad tilpdavo ne visi norintys.
Plungės TIC. Aktyviai vykdo sklaidą apie turizmą Plungės rajone, e-rinkodaros priemonėmis skleidžia informaciją apie įdomias vietas Plungėje, naudoja naujoves turistams pritraukti, pavyzdžiui, pirmieji turistiniame leidinyje panaudojo išmaniąją nuotrauką. Plungės TIC‘as ruošia edukacines programas ir supažindina su Plungės kraštu ne tik suaugusiuosius, bet ir pačius mažiausius – pagamino interaktyvų potyriminį edukacinį žaidimą vaikams „Pažink Plungės kraštą“, edukacinę programą vaikams „Pažink Plungės parką aktyviai“. 
VšĮ „GO Vilnius“. Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra daro viską, kad Vilnius turizmo žemėlapyje ryškiai žibėtų ne tik užžiebus kasmet vis originalesnę Kalėdų eglę. Vietos ir užsienio turistams šiemet – pluoštas naujienų: nuo parengto piligriminio maršruto iki modernaus meno galerijų gido, nuo Geros kavos bei gatvės meno žemėlapių iki Halės turgaus degustacinės ekskursijos. O kur dar visą pasaulį suklusti privertusi kampanija „G-Spot“, projektas „Workation Vilnius“, kurio metu prioritetinių verslo sektorių įmonių darbuotojai „išbandė“ Lietuvos sostinę dirbant ir pramogaujant ar Vilniaus įtraukimas į UNESCO ir Europos Komisijos maršrutą „Romantic Europe“?
10. Sėkmingiausia 2018 metų turizmo traukos vietovė:
Biržų rajonas. Regis, žymioji Karvės ola turi rimtų konkurentų. Kirkilų bokštas, apsuptas karstinių ežerėlių, užtikrintai šiemet tapo apžvalgos bokštų žvaigžde. Kirkilų kraštovaizdžio draustinyje esantis 32 m aukščio bokštas – neabejotinai lankomiausias Biržų rajono objektas. Šių metų naujiena – ir EKO basų kojų takas Drąseikių kaime. 1 km ilgio taką lankytojai kviečiami įveikti nusispyrus batus ir pėdomis jaučiant akmenukus, kankorėžius, vandenį. Į Biržus viliojami ir gastronominiai turistai – Biržų pilies restorane pristatyta edukacinė programa „Iš kunigaikštienės buduaro - tiesiai prie Jo Šviesybės stalo“ su kunigaikštiškomis vaišėmis.
Marijampolė. Lietuvos kultūros sostinės karūną visus metus turėjusi Marijampolė įrodė, kad buvo verta šio titulo. Draugystė su Niujorko menininku Ray Bartkumi ir tradiciniu tapęs meno simpoziumas „Malonny“ – „Marijampolė, Londonas, Niujorkas: idėjų migracija“ įtvirtino šio miesto kaip laisvo, kūrybingo ir atviro identitetą. Į Suvalkijos sostinę atkakę turistai su miestu galėjo susipažinti ne tik vienuolių vedamose ekskursijose ar su nemokamais audio gidais, bet ir įsiamžinti unikalioje veidasienėje Poezijos parke ar pamatyti pirmą Lietuvoje interaktyvią papildytos realybės parodą Vytauto Didžiojo parke.
Kauno rajonas. Garsas apie Raudondvario Kalėdų eglę, puoštą stikliniais mandarinais, sklinda vis plačiau. Kaip ir apie populiarias buvusiame dvaro žirgyne įkurto Menų inkubatoriaus edukacijas, svetingą grafienę Rozaliją ar grafo apelsinų sriubos degustacijas. Kita Kauno rajono pažiba – Lietuvos aitvarų sostinės vardą pelnęs Zapyškis, kuriame jau daugiau nei dešimtmetį organizuojamas didžiausias šalyje festivalis „Aitvarai žemei ir dangui“. Kulautuvoje – bardų sostinėje – vis garsiau skamba dainuojamosios poezijos festivalis „Akacijų alėja“. Turistai vis labiau domisi ir atgimstančiais Kauno fortais, prikeliančiais istorijos vaiduoklius ir siūlančiais ne tik pažintines programas, bet ir arbatą iš kirvio koto.
TurizmasOskaraikaimas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.