Kaip kilo idėja sukurti „Teniso salą“? Juk Lietuva – krepšinio šalis.
Mūsų meilė tenisui ir padiktavo idėją verslui. „Teniso sala“ yra tipinis šeimyninio, smulkiojo verslo pavyzdys. Verslo idėja kilo vyrui, o sporto kompleksą prižiūriu aš. Įkūrėme teniso kortų kompleksą Didžiosios Riešės ir Riešės gyvenviečių sandūroje, kur labai daug naujakurių, jaunų šeimų su vaikais, pasirinkusių gyventi arčiau gamtos ir toliau nuo miesto šurmulio.
Krepšinį taip pat be galo mylime, tačiau viena sporto šaka, matyt, gali tapti nuobodi – matome pas mus atvykstančius ir tenisą atrandančius tinklinio, futbolo ar kitų sporto šakų entuziastus. Didžiuojamės, kad kartais „tenisuoti“ atvyksta ir netoliese gyvenantis bičiulis Sidnėjaus olimpinių žaidynių „bronzininkas“ krepšininkas Andrius Giedraitis.
Sukūrėte vieną moderniausių teniso kortų Vilniuje, o gal net Lietuvoje. Ką siūlote klientams?
Projektuojant pastatą viskas buvo susitelkta į tenisą – platūs užribiai, aukštos lubos, patogi poilsio zona antrame aukšte stebėti varžybas ar vaikų treniruotes. Prisikvietėme tarptautinio lygio gamintojus, liejimo darbus atliko specialistai iš Barselonos.
Daug investavome į šiuolaikines, inovatyvias elektronines automatizavimo technologijas – sukūrėme online rezervacijų savitarną, kurioje klientai mato, kada yra laisvų laikų, gali rezervuotis, atsiskaityti, o atvykę į kortą patenka per automatinę personalizuotą praėjimo kontrolę, šviesos teniso salėje ir pagalbinėse patalpose junginėjasi nuo automatinių tūrio daviklių.
„Teniso saloje“ veikia unikali turnyrinė sistema „Riešės vertikalė“, kurioje gali žaisti tiek pažengęs, tiek pradedantysis tenisininkas. Tai – pirmoji internetinė sistema Lietuvoje, kviečianti ir poruojanti varžovus, jiems nereikia rūpintis ir gaišti laiko varžovo paieškai, derinti su juo laiką, vargti su rezervacija – viską už juos padaro mūsų sistema.
Pirmieji klientai vieno socialinio tinklo atsiliepimuose „priklijavo“ mums etiketę „Riešės smart arena“, kurią girdime iki šiol.
Su kokiais iššūkiais susidūrėte kurdami verslą?
Startas visuomet būna sunkiausias. Viskas pajudėjo, kai idėja patikėjo ir prie pradinio kapitalo finansavimo prisidėjo verslo partneris iš Vokietijos. Banko reiklumas ir pagalba išsamiam verslo planui paruošti pareikalavo daug laiko ir pastangų, tačiau tai suteikė dar daugiau užtikrintumo siekiant tikslo ir vystant verslą.
Kai projekto pradžioje reikėjo suvaldyti tiek daug biurokratinių, statybos bei finansavimo procesų, kartais atrodė, kad žemė slysta iš po kojų, bet tikėjimas projekto vizija vedė į priekį. Tuo sunkiausiuoju momentu atsirado INVEGA (UAB „Investicijų ir verslo garantijos“). Pasinaudojome įmonės administruojama lengvatine paskola verslui plėsti („Atviras kreditų fondas 2“) ir priemone „Dalinis palūkanų kompensavimas“, pagal kurią INVEGA pradėjo kompensuoti 95% bankinio kredito palūkanų. Tarsi akmuo nuo širdies nukrito. Tai nebuvo vien tik didelė finansinė parama, tai buvo dar ir psichologinis palaikymas, suteikęs naujų jėgų.
Pasidalinkite įsimintinu nutikimu iš darbo kasdienybės.
Tik pradėjus veiklą, saugos kamerų sistema kartas nuo karto užfiksuodavo garbingo amžiaus senjorą, besibeldžiantį į komplekso duris. Durų niekam neatidarius, jis nueidavo, tačiau po kelių dienų vėl grįždavo ir taip – visą savaitę. Pasirodo, žmogus nesinaudoja internetu, norėjo užrašyti savo anūkę į treniruotes, deja, automatizavimas tinka ir patinka ne visiems.
Kuo žavi sporto sritis, kurioje dirbate?
Kai apjungi hobį su darbu, kyla klausimas, ar tu dirbi, ar mėgaujiesi. Kai paverti idėjas realybe ir matai, kad žmonėms jos suteikia naudos bei džiaugsmo, tokiu darbu mėgaujiesi dar labiau.
Todėl raginame visus, turinčius idėjų ir tvirtą tikėjimą savo vizija, nepabijoti ir pradėti pildyti savo svajones drąsiai, nes sunkiausi – patys pirmieji žingsniai, tačiau be jų neįsibėgėsi.