Tai būtų vienos didžiausių plyno lauko investicijos Lietuvos istorijoje.
Apie planuojamas investicijas BNS patvirtino rugsėjį įsteigtų Indijos prekybos rūmų prezidentė Alina Adomaitytė. Ji antradienį dalyvavo Ūkio ministerijos bei Indijos bendrovių „SVP Global Ventures” ir „Elegant Industries” vadovų ketinimo protokolų pasirašyme.
„Pastaruosius dvejus metus jie tyrė Europos rinką ir galutinai apsisprendė apsistoti ties Lietuva, kadangi gavus visus duomenis apie šalį, jiems labiausiai tiko mūsų šalis, aiški mokestinė sistema bei geografinė vieta“, – sakė A.Adomaitytė.
Anot jos, Bombėjaus vertybinių popierių biržoje kotiruojama „SVP Global Ventures” į tekstilės gamyklą ketina investuoti 97 mln. eurų ir joje įdarbinti 1,5 tūkst. darbuotojų, o 95 mln. eurų vertės skardinių gamyklą planuojanti statyti „Elegant Industries” sukurs apie 200 naujų darbo vietų.
„Paruošiamieji darbai bus pradėti nuo kito mėnesio, o kitų metų pirmąjį ketvirtį planuojame pradėti žemės darbus. Kadangi dar nesame gavę visų duomenų, svarstome du variantus: Rokiškį ir Klaipėdos LEZ. Prioritetas yra teikiamas Rokiškiui, o Klaipėda yra variantas B, jeigu kažkas netikėtai pasikeistų“, – aiškino Indijos prekybos rūmų vadovė.
Abi gamyklas planuojama pastatyti iki 2020 metų.
Iki šiol didžiausia plyno lauko investicija Lietuvos istorijoje buvo 2005 metais PET žaliavos gamintojos „Neo Group“ 145 mln. eurų investicija į PET granulių gamyklą Klaipėdoje.
Išjudins miestą
Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis tikisi, kad dviejų Indijos bendrovių planai į skardinių bei tekstilės gamyklas investuoti beveik 200 mln. eurų suteiks didelį postūmį miestui ir rajonui.
A.Vagonis trečiadienį pasirašė ketinimų protokolą su Indijos bendrovėmis „SVP Global Ventures“ ir „Elegant Industries“ dėl investicijų Rokiškyje.
„Tai yra geras ženklas, kad investuojama į regioną. (...) Atsišviežintų visas rajonas, mokyklos, darželiai, viskas sujudėtų. Rokiškis yra industrinis miestas: turime tris mašinų gamyklas, veikia „Rokiškio sūris“, „Vilniaus degtinė“, yra aliejinė, mėsinė, netoli „Lelijos“ filialas“, – BNS sakė meras.
A. Vagonio teigimu, ketinimų protokole įtvirtinta, kad Indijos bendrovės per artimiausius trejus metus investuos 98 mln. eurų ir sukurs apie 1 tūkst. darbo vietų. A.Adomaitytė BNS patikslino, kad su savivaldybe kol kas sutarta dėl mažesnių įsipareigojimų, o vėliau, jei investuotojus tenkins vietos valdžios pagalba ir veikla, būtų investuojama papildomai.
„Investuotojai mano, kad 50 kilometrų spinduliu darbuotojų galėtų atsivežti patys. Protokole taip pat yra parašyta, kad mes rastume žemės plotų statyti daugiabučius namus. Jie norėtų, kad gamykloje dirbantys žmonės gyventų šalia. Jei nerastų visos reikalingos darbo jėgos pas mus, manau, ji būtų atsivežama iš Indijos“, – svarstė Rokiškio meras.
A.Vagonis sakė, kad pirmieji kontaktai su Indijos bendrovių atstovais prasidėjo šių metų pavasarį.