Pasak bendrovės „Nayax“ direktoriaus Yair Nechmad, sprendimą plėtrai pasirinkti Lietuvą lėmė dvi pagrindinės priežastys: palanki reguliacinė aplinka ir finansinių technologijų („FinTech“) srityje patirties turinčių talentingų darbuotojų pasirinkimas.
„Siekdami tapti Europoje licencijuota mokėjimo įstaiga, ieškojome reguliatoriaus, į kurį galėtume kreiptis kaip į partnerį. Lietuvos bankas pademonstravo palaikymą ir skaidrumą, padedant su procesais, kurie kitose šalyse užtrunka labai ilgai ir yra labai sudėtingi“, – atskleidžia „Nayax“ direktorius Yair Nechmad ir priduria: „Glaudžiai bendradarbiavome su „Investuok Lietuvoje“, kurie padėjo atlikti reikiamus veiksmus steigiant „Nayax Europe“. Esame labai dėkingi už palaikymą, kurį suteikė agentūros paskirta profesionalų komanda“.
Lietuvos banko išduota mokėjimo įstaigos licencija bendrovei „Nayax“ leidžia teikti paslaugas tiesiogiai daugiau kaip 23 mln. mažųjų ir vidutinių įmonių (MVĮ) visoje Europos Sąjungoje.
„Nayax“ tiekia mokėjimų negrynaisiais pinigais įrenginius, skirtus prekių automatams, savitarnos kioskams ir kitiems savitarnos automatams. Bendrovė gamina patentuotą programinę ir techninę įrangą ir savo klientams teikia telemetrijos, nuotolinio valdymo ir verslo duomenų analizės (angl. „business intelligence“, BI) techninius sprendimus. „Nayax“ įrenginiais naudojasi vartotojai 55 pasaulio šalyse, jais galima atsiskaityti 26 valiutomis. „Nayax“ techniniai sprendimai yra prieinami ir Lietuvos rinkoje, juos platina bendrovė „Hansab“.
„Nayax“ steigėjai mano, kad savitarnos automatus galima paversti tikromis visą parą veikiančiomis mažmeninėmis parduotuvėmis. „Nayax“ siūlomos technologijos leidžia sukurti ryšį tarp vartotojo ir operatoriaus, tobulinti vartotojų įtraukties priemones ir taikyti akcijas, kurti tikrą daiktų interneto (angl. „Internet of Things“, IoT) patirtį.
Pasak „Investuok Lietuvoje“ generalinio direktoriaus Manto Katino, bendrovės „Nayax“ sprendimas steigti padalinį Lietuvoje yra dar vienas puikus pavyzdys to, kaip verslas gali pasinaudoti „FinTech“ palankia teisinio reglamentavimo aplinka.
„FinTech rinkos dalyviai Lietuvą vertina kaip vartus į Europą – Lietuva atveria prieigą prie 512 mln. vartotojų turinčios Europos rinkos sparčiau, nei bet kas kitas, – tvirtina Mantas Katinas. – Tai itin aktualu ES nepriklausančių šalių FinTech bendrovėms, kurioms patekimo į rinką procedūrų trukmė yra svarbus veiksnys.“
„Finansinių technologijų sektorius Lietuvoje žengia į brandos stadiją. Pernai veiklą Lietuvoje pradėjo 35 „fintech“ bendrovės, kurių dauguma buvo jaunos, inovatyvios įmonės, ieškančios galimybių namų rinkoje išbandytas paslaugas teikti Europos Sąjungoje. Visgi po staigaus Lietuvos spurto susidomėjimą Lietuvos rinka ima rodyti brandžios ir pasaulyje pripažintos finansų technologijų bendrovės, tokios kaip „Nayax“. Nuoseklus sektoriaus augimas ateityje leis Lietuvai konkuruoti dėl pačių garsiausių „fintech“ bendrovių investicijų“, – teigia ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.