Verslo idėja gimė iš streso: metė gerą darbą, keliavo po Aziją, miegojo ant denio

2018 m. gegužės 16 d. 13:25
Šimtai buteliukų, muiliukų ir aštrus žolelių kvapas – tokį pirmąjį įspūdį galima susidaryti pravėrus Kaune įsikūrusios studijos „Žali burtai“ duris.
Daugiau nuotraukų (6)
„O kai kurie pamano, kad čia būrimo salonas“, – į savo žolelių karalystę įsileisdama mus juokauja 37-erių jos savininkė Rūta Malkutė.
Moteris užsiima aromaterapija. Iš ekologiškų produktų gamina kosmetiką ir muilus, veda įvairiausius renginius, gamina papuošalus ir turistų grupes vežasi į Prancūzijos Provansą.
Norėjo nuvyti stresą
Dar būdama maža Rūta svajojo būti gydytoja, tačiau gyvenimas susiklostė taip, kad Kauno technologijos universitete (KTU) krimto ekonomikos mokslus.
Tada imtis medicinos mokslų jai sukliudė tėtis: „Kažkada labai pykau ir man atrodė, kad jis žlugdo mano svajonę, tačiau dabar taip jau nebemanau“, – užkaitusi arbatą pasakojo Rūta.
Po studijų ji dirbo su verslo plėtros projektais, didelėmis užsienio kompanijomis, kurios ir įkvėpė moterį pradėti domėtis aromaterapija.
„Pradėjau ieškoti, kur galiu nuleisti garą, nes darbe patyriau labai daug streso. Tada mano gyvenime ir atsirado aromaterapija. Tai buvo tarsi mano pomėgis, eidavau į paskaitas, gamindavome natūralią kosmetiką“, – apie pirmąją pažintį su mylima veikla pasakojo specialistė.
Ji iškart prisipirko kalnus aliejų ir kitų kosmetikos gamybai reikalingų priemonių. Netrukus kremus laisvalaikiu jau gamino savo draugėms.
Netrukus Rūta didžiulio tempo darbe nebeatlaikė ir paliko gerai mokamą samdomą darbą. Paklausta, ar tai ir buvo laikas, kada ji rimtai ėmėsi aromaterapijos, moteris papurtė galvą.
„Išvykau į Filipinus ir Indoneziją. Daug keliavau, o grįždama supratau, kad nežinau ką noriu daryti ir kur dirbti“, – apie sudėtingą laiką kalbėjo ji. 
Ji metus gyveno Mingės kaime, miegojo ant jachtos denio ir nedirbo, nes turėjo santaupų.
Įsuko pamažu
Kremai, muilai ir aliejai visada buvo šalia Rūtos. Moteris juos gamino savo draugėms, pažįstamoms. Vis dėlto didžiausi pokyčiai užklupo tada, kai klientės pradėjo prašyti pamokyti, kaip pačiam pasigaminti kosmetikos.
„Iš pradžių nesutikau, o po kurio laiko nebespėjau paruošti tiek produkcijos, kokia buvo paklausa, todėl išsinuomojau patalpas ir pradėjau vesti mokymus“, – apie pirmą rimtą panirimą į veiklą po šitiek praleisto laiko ant jachtos denio pasakojo Rūta.
„Vėliau sekė studijos miesto centre nuoma, o paskui išsinuomojau studiją, kurioje šiandien ir esame“, – gurkšnodama arbatą kalbėjo moteris.
Jos teigimu, tai, ką ji turi šiandien, viskas įsisuko pamažu ir neskubant: „Žmonės yra ištroškę natūralumo ir kai jie pabando natūralų produktą, jiems sunku grįžti prie sintetikos“, – sakė ji.
Nuo dantų pastos iki batų tepalo
Šiandien Rūtos studijoje puikuojasi šimtai įvairiausių buteliukų, spalvoti rankų darbo muilai ir kosmetika. Be to, kad moteris užsiima aromaterapija, ji dar veda ir renginius – kosmetikos gamybos mokymus, gimtadienius ir mergvakarius.
„Mes net tapome vynu“, – ištraukusi vieną iš vynu nutapytų paveikslų rodė ji ir juokėsi.
Jos namuose, kaip ir buvo galima tikėtis, savos produkcijos taip pat netrūksta. „Aš gaminu ir pati naudoju dantų pastas ir net batų tepalą. Jie – ekologiški, juose nėra naftos produktų“, – pabrėžė Rūta.
Paklausta, ar visko išmoko tik paskaitose, ji teigė skaitanti daug knygų, dalyvaujanti įvairiausiuose mokymuose internetu ir kartais net vykstanti į Prancūzijos Provansą.
„Ten vežu turistų grupes. Mes keliaujame, renkame augalus, distiliuojame, gaminame įvairiausius tepalus“, – pasakojo ji.
Moteris šiuo metu planuoja savo naujas keliones birželį ir liepą.
Įsigyti meistrės produktų galima socialiniame tinkle „Facebook“ arba atvykti į jos studiją Kaune.
 „Aš žmones pakviečiu į kursus, pagaminu jiems receptą, o moterys ateina ir pačios pasigamina ko joms reikia“, – sakė Rūta. 
Užsiėmimai, skirti kremams gaminti, kainuoja apie 15-20 eurų, muilo gamyba – 5 eurai.
Paklausta, kokia prekė iš moters gaminamų šiandien yra populiariausia, specialistė daug negalvojusi atšovė, kad tai – rankų kremas, kuriam šiuo metu rinkoje surasti konkurentų būtų itin sunku.
„Ateina žmonės į Kaziuko mugę ir sako: „Duokite to rankų kremo. Pernai nusipirkau tris“. Dar yra aliejinis tepalas su bičių vaškų nuo peršalimo, tai sulaukiu liaupsių iš mamyčių“, – pasakojo ji.
Maišo su būrimo salonu
Pavadinimas „Žali burtai“, šiandien kabantis ant Rūtos studijos durų, šiukštu nereiškia būrimo salono pavadinimo ar kokios nors kavinės.
„Iš tiesų tai yra gamtos burtai. Tai labai sena informacija, kurią naudojo dar Antikos laikais ir ji buvo pamiršta.
Burtai dar ir todėl, kad eteriniai aliejai per kvapą veikia mūsų kūną. Mūsų organizmas yra gudrus kompiuteris, o tam tikras kvapas aktyvuoja tam tikrus smegenų centrus, o jie duoda impulsus gydyti tam tikrą organizmo vietą. Čia ir yra burtai“, – pavadinimo reikšmę aiškino Rūta ir pridūrė, kad „žali“, nes gamta žalia, o ir jos vardas turi tam tikrą sąsają.
Eksportuoja į Ameriką
Rankų darbo muilą moteris sakė gaminanti ne tik lietuviams, dalis jo keliauja į kai kurias Europos Sąjungos šalis ir net Jungtines Amerikos Valstijas (JAV).
„Jie nereikalauja jokių popierių. Jiems gana, kad tu kosmetiką gamini namuose. Muilai ir sausi kvapai, skirti dėti į patalynę, stalčius, rankines, keliauja į Ameriką, dar muilus labai pamėgę žmonės Belgijoje“, – šalis, į kurias eksportuoja, vardino Rūta.
Tiesa, čia negalima pamiršti to, kad Rūta kurį laiko pati iš polimerinio molio gamino ir papuošalus, kuriuos nešiodavo net argentinietės.
„Malagos oro uoste visą naktį turėjau laukti ankstyvo skrydžio. Ėjau per oro uostą ir matau: guli ant grindų vyras ir kažką rašo. Jis manęs paklausė, ar galėčiau jam paskolinti rašiklį.
Pasakiau, kad galiu, tik reikia nueiti iki lagamino. Daviau jam tušinuką, bet jis daugiau neberašė, mes su juo prakalbėjome visą naktį“, – įsimintiną istoriją apie naują pažintį, kuri vėliau virto puikia verslo galimybe, pasakojo Rūta.
Tada ji su nepažįstamuoju apsikeitė kontaktais ir netrukus socialiniame tinkle pasidalino savo papuošalų nuotraukomis.
„Jis žūrėjo papuošalų nuotraukas, o pro šalį eidama juos pamatė ir jo kolegė iš Argentinos. Jai jie labai patiko. Iš pradžių nusiunčiau kelis papuošalus, o paskui jo draugė nusprendė papuošalus pardavinėti savo studijoje“, – apie kurį laiką nemažas pajamas generavusį verslą kalbėjo Rūta.
Pasak jos, šiuo metu papuošalų gamybą moteris kiek apleidusi, tačiau svarsto, kad reikėtų prisiminti ir šį amatą.
aromaterapijažolelėsKaunas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.