„Dviejų vienodų balzamų tarp šio šimto nėra, jie visi – unikalūs, nes spalvos sluoksniuotos rankomis, ne mašinomis. Gimus idėjai, sukome galvą, kaip padaryti balzamus identiškai lygius, nes techniškai beveik neįmanoma atmatuoti spalvų po lygiai bei lygiomis linijomis sustingdyti balzamo.
Bet apžiūrinėdami pirmuosius bandymus supratome, kad jie tuo ir gražūs, kad skirtingi ir nelygūs, juk ir kelias į laisvę mums nebuvo lygus“, – pasakojo „Uoga Uoga“ įkūrėja Lena Sokolovska.
Natūralios kosmetikos kūrėja prisipažįsta, kad padaryti tokias priemones su sintetinėmis spalvomis būtų vienas juokas, bet siekiant išgauti jas natūraliomis priemonėmis, ir tokias, kad būtų saugu tepti ant lūpų, – reikia žinių ir patirties.
Trispalviuose balzamuose geltonai spalvai išgauti naudotas šaltalankis, kurį lūpų balzamų gamybai kompanija naudoja jau seniai vien todėl, kad jis nepamainomas lūpoms. Švelniai žalia – iš kokybiško ekologiško avokadų aliejaus, o raudona – iš natūralių trintų mineralų, naudojamų natūraliems lūpų dažams gaminti.
Natūralios kosmetikos kūrėja pasakoja, kad savo gaminamiems produktams stengiasi kaip įmanoma daugiau naudoti vietos regionui būdingų sudėtinių dalių, pavyzdžiui, dekoratyvinei linijai – gintarą ir uogų ekstraktus, plaukų priežiūros priemonėms – vietinių žolių ekstraktus, veido kaukėms – trintas uogas ar jų sultis ir pan.
„Galvodami apie Lietuvos gimtadienį, fantazavome apie skirtingus produktus, bet lūpų balzamas atrodė labiausiai simboliška ir asmeniška, juk per gimtadienius vieni kitiems visada pakštelime į žandą arba lūpas.
Tiesa, tada dar nežinojome, kad juos pagaminti daug sudėtingiau, nei atrodo. Įprastai per valandą vienspalvių panašių lūpų balzamų galime padaryti dvigubai daugiau.
Gaminant šiuos kiekvieną spalvą reikėjo pilti atskirai, tiksliai ir susikaupus, nes balzamo bazė greitai stingsta, jei lėtai suksies, turėsi tris atskirus balzamus, o ne vieną trispalvį, bet per daug skubėti irgi negali. Ištraukti balzamus iš formos ne mažesnis laimės dalykas, vieni nulūžta, kiti neišsitraukia. Per valandą sėkmės atveju mums pavykdavo pagaminti apie septynis trispalvius, o tai labai lėtas tempas.
Įgyvendinti šią idėją buvo svarbu visam kolektyvui. Pati esu latvė, bet Lietuva man labai brangi, juk čia gyvenu jau beveik 10 metų, čia pradėjau verslą, mano kolegos ir klientai – didžiąja dalimi lietuviai, pati kalbu ir rašau lietuviškai, mano sūnus lanko lietuvišką mokyklą“, – sakė natūralios kosmetikos kūrėja.