Agentai – trijose šalyse
Panevėžietės Rositos Banėnienės vadovaujamas mezgimo cechas dabar jau ruošia siuntas Kalėdoms, o rudenį pradės megzti gaminius kitam pavasariui.
Nedidelės Panevėžio mezgyklėlės produkcija graibstyte graibstoma turtingiausiose šalyse: Šveicarijoje, Olandijoje ir Vokietijoje. Lietuviškus mezginius perka turtingos moterys, vertinančios šimtaprocentinį vilnos, medvilnės, lino pluoštą. Mūsų mieste numegzti drabužiai keliauja į 76 parduotuves Europoje.
Klientės gauna garantiją, kad kita pirkėja negalės nusipirkti lygiai tokio pat drabužio – jei fasonas ir bus toks pat, skirsis spalvų deriniai, raštas, apdailos detalės.
„Olandėms reikia visų atspalvių mėlynos, vokietėms patinka prigesinta raudona, o šveicarės pageidauja tik juodų ir pilkų apdarų.
Visos europietės nori palaidų, plevėsuojančių suknelių ir palaidinių, įliemenuoti drabužiai šiuo metu nepaklausūs. Tebegalioja „kopūstėlio“ rengimosi principas, kai susivelkami keli skirtingų spalvų ir ilgių drabužiai“, – aiškina mezgyklos vadovė.
Mažos mezgyklos sėkmės garantija – nepriekaištinga kokybė ir darbo lankstumas. Jei yra užsakymas, vienetinis drabužis numezgamas per parą ir klientą bet kurioje šalyje pasiekia kurjerių paštu per tris dienas.
Mezgykla turi savo agentus trijose paminėtose šalyse, jie bendrauja su klientėmis, surenka užsakymus, informuoja apie moterų pageidavimus. Šveicarijoje gyvenanti agentė lietuvė lydi R.Banėnienę į kasmetines produkcijos pristatymo muges, ten jai vertėjauja.
Tapo šveicarės partnere
Panevėžietė verslininkė į užsienio rinką koją įkėlė prieš 7 metus.
Tada jai modelius kūrė, verpalus atsiųsdavo ir gaminių platinimu užsienyje rūpinosi šveicarė drabužių dizainerė Kerstin Ziegler- Ofverholm.
Lietuvės mezgykla „Mezga“ ir šveicarės firma „Linara“ veikė kaip darnus duetas.
Užsienietė dukart per metus atvykdavo į Panevėžį, atveždavo vasaros ir žiemos kolekcijų pavyzdžių.
Didelę darbo patirtį turinčios R.Banėnienės darbuotojos mezgė dailiai ir tiksliai pagal atsiųstas iškarpas, drabužių kokybę garantavo iš Austrijos siūlų fabriko atvežami aukščiausios rūšies vilnoniai verpalai. Vasaros drabužiams tiko lininiai verpalai iš Biržų fabriko „Siūlas“ bei Panevėžio „Lino“ produkcija.
„Linara“ Šveicarijoje gyvavo jau seniai, jos vardas asocijavosi su aukšta kokybe ir patikimumu, firma buvo žinoma kaip teikianti natūralių medžiagų gaminius, kuriuose daug rankų darbo. Kai ėmiau su jais bendradarbiauti, labai jaudinausi, ar pateisinsiu lūkesčius“, – sakė R.Banėnienė.