Mergina, kuri virvėmis nunėrė sau kelią į sėkmę

2017 m. birželio 25 d. 09:07
„Paprastai gyvenime man sekėsi, tačiau itin pasisekė tada, kai į rankas pirmą kartą aš paėmiau virvę“, – labai paprastai ir nuoširdžiai apie savo įkurta verslą pasakojimą pradėjo profesionali interjero dizainerė  ir „smartArt“ kūrybinio ženklo savininkė Justina Skurdelytė (35 m.). 
Daugiau nuotraukų (6)
Šiandien  moteris sako kurianti interjero detales, tačiau jos kiek kitokios nei mums įprasta, jos iš tikrų tikriausių virvių. 
Artimieji pasirinkimui nepritarė
J.Skurdelytę, kaip sako ji pati, sėkmė lydi nuo tada, kai ji gimė. Mat jai sekėsi viskas, ko tik ji imdavosi.
„Augau ir mokiausi įvairių dalykų, lankaiu krūvas būrelių, kuriuose man puikiai sekėsi, nes buvau pati geriausia juose. Dar šiek tiek užaugusi ėmiau maištauti. Atrodo, kad stengiausi daryti viską, kad man nebesisektų, bet iš tiesų, man vis tiek labai pasisekė, nes maištas ir mano eksperimentai mane išmokė dar geriau save pažinti“, – apie savo vaikystę kalbėjo interjero dizainerė. 
Besimokydama vyresnėse klasėse mergina jau aiškiai žinojo, ką nori veikti pabaigusi mokyklą, tačiau kaip atsiminė, jos pasirinkimu artimiausi žmonės džiaugėsi ne itin. 
„Bet vis dėl to išdrįsau ir pabagiau savo svajonių studijas. Tai buvo interjero dizainas. Ir tada man vėl pasisekė – mano diplominis darbas gavo papildomą padėką už originaliausią idėjinį sprendimą“, – savo kelią link nuosavo verslo pasakojo J.Skurdelytė.
Idėja gimė netyčia
Pabaigusi studijas interjero dizainerė kurį laiką dirbo pagal individualią sutartį, tačiau gyvenimą aukštyn kojomis apvertė viena, visai netyčia gauta užduotis.
„Gavau tokią netradicinę užduotį, visai nesusijusią su mano specialybe – pasiūti sportinius šortus vienai rungčiai, kur vienas žmogus turėjo būti  vienoje klešnėje, kitas – kitoje. Tam man reikėjo ir virvės, ją pati pasiuvau, bet jos liko gerokai daugiau negu įsivaizdavau“, – apie tąkart į šoną numestą virvę sakė dizainerė. 
Po kurio laiko, vieną vakarą ją vyniojant rankose, J.Skurdelytei visai netyčia gimė ir pirmasis eskizas. 
„Jis mane stipriai įkvėpė, įsigijau dar daugiau virvės, ją pyniau, ardžiau šimtus kartų, kol galiausiai gavau patį tobuliausią savo įsivaizduojamą daiktą – krepšį daiktams susidėti ir jį pavadinau maiškrepšiu“, – apie patį pirmą savo produktą pasakojo moteris. 

Šluote iššlavė
Tada, sukūrusi pirmuosius savo produktus iš virvės, moteris pirmą kartą pasirodė viename iš renginių, mugių. 
„Nors renginyje žmonių buvo nedaug, bet tada supratau, kad mano kūriniai yra mėgiami ir žmonėms suteikia geras emocijas, vyko pardavimai“, – apie pirmuosius kartus savo produktus pristatant klientams sakė E. Skrudelytė. 
Antrasis pasirodymas dizainerei buvo lemtingas.
„Dalyvavau vienoje dizaino mugėje, kurioje galėdavo dalyvauti ik pačios aukščiausios kokybės darbus siūlantys dizaineriai. Aš ten patekau – tai buvo mano svajonė, nes atrankos buvo didžiulės. Mano idėja buvo tokia, kad jei ten man pasiseka – tęsiu savo darbus, o jei susidomėjimo nėra, tai bus idėja, kuri atėjo ir išėjo“, – apie esminius pokyčius pasakojo dizainerė. 
Per pirmąją mugės dieną J.Skurdelytė pasakojo jau pardavusi visus tąkart atsivežtus darbus: „Dirbau naktimis, kad kitai dienai turėčiau bent kažką parodyti. Aš tada buvau didelėje euforijoje, nesupratau kas vyksta, gyvenau kosmose“, – sulaukusi neįtikėtinos sėkmės sakė moteris. 
Po mugės viskas jau klostėsi savaime: „Viskas plito iš lūpų į lūpas. Žmonės kalbėjo apie mano darbus, vieni kitiems juos rekomendavo. Tai buvo pati geriausia reklama“, – apie verslo įsukimą sakė dizainerė. 
Populiariausia prekė – rankinė
Netrukus dizainerė sukūrė dar daugiau interjero detalių iš virvių: kilimus, pagalves atsisėsti ant žemės ir rankines, o laikui bėgant kūriniai įgavo tokį populiarumą, kad moteris sakė vos spėjusi juos gaminti. 
J.Skurdelytei virves veja viena Lietuvos įmonių, tačiau visas likęs darbas, kuriant produktą, vyksta tik rankomis, nuo pirmosios kilpos iki pat pabaigos. 
„Populiariausia prekė yra rankinė, nes ji yra universali, tu gali joje neštis daiktus ir eiti į miestą ir gali ją naudoti kaip krepšį ar kabinti ant kokio kablio namuose. Mano daiktai yra prisitaikantys prie klientų poreikių, prie jų gyvenimo būdo“, – teigė jų autorė. 
Prakalbus apie kainas, jos, pasak dizainerės, labai skirtingos ir priklauso nuo daugelio dalykų.
„Jos priklauso nuo virvės, kiek jos bus naudojama, nuo fizinio darbo, nes, pavyzdžiui, kilimą aš galiu gaminti dvi dienas, priklauso nuo dydžio, o krepšelį galiu nenunerti per valandą. Stengiuosi viską daryti su gera nuotaika, o į kiekvieną daiktą įdėti dalelę savęs“, – sakė J.Skurdelytė, pridūrusi, kad kainos svyruoja nuo 20 iki 500 eurų.
Straipsnis yra projekto „Verslo genas“ dalis, kuris vykdomas kartu su didžiausia aviacijos įmonių grupe Rytų Europoje – „Avia Solutions Group“.
 
DizainasvirvėsmartArt
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.