Tokiam sprendimui ryžtasi ne kiekvienas. Lietuvis tam pasirinko Tailandą

2017 m. birželio 11 d. 13:50
Pusmečio atostogos, kai ruošiesi priimti sprendimą, ką veikti toliau. Tokioje kryžkelėje atsidūręs viešųjų ryšių specialistas Karolis Žukauskas neseniai sugrįžo iš Tailando – ši šalis šešis mėnesius buvo tapusi namais jam ir jo šeimai.
Daugiau nuotraukų (8)
Tailande keturių asmenų Žukauskų šeima užtruko pusmetį. Ilgos atostogos svetur buvo jau antrosios.
2009-aisiais K.Žukauskas su žmona keliavo 3,5 mėnesio, tiesa, tuomet dar be vaikų. Per tiek laiko jie įveikė aštuonias šalis Pietryčių Azijoje. Vienoje vietoje užtrukdavo ne ilgiau dviejų trijų dienų.
„Tuomet ir apsižiūrėjome, žinojome, kad Tailandas tinkamas apsigyventi ilgiau su vaikais“, – sakė dvejų metų mergaitės ir penkerių sūnaus tėvas.
Išplėtojo pirminę idėją
Kodėl antrųjų ilgų atostogų Žukauskai leidosi dabar? Po 11 metų darbo viešųjų ryšių agentūroje 33 metų K.Žukauskas panoro permainų.
„Atsirado galimybė baigti tam tikrą darbinį etapą. Tad tai buvo gera galimybė pagyventi užsienyje žiemos metu. Juolab sūnui penkeri metai, tad galėjome tai padaryti tik šiemet arba kitais metais, nes vėliau prasidės mokykla, o tai jau rimtas įsipareigojimas“, – aiškino K.Žukauskas.
Vyras pastaraisiais metais vadovavo viešųjų ryšių agentūrai Vilniuje ir buvo jos bendrasavininkis. Laisvalaikį jis skyrė savo aistrai – kelionėms. Su mažametėmis atžalomis ir šeima jie leisdavosi į išvykas po Lietuvą.
O grįžęs iš tokių kelionių ir informaciją, kurią susirasdavo internete ar knygose, nutarė susisteminti ir papildyti savo patyrimais.
Iš to gimė projektas „Lietuvon.lt“ – virtualus mūsų šalies turizmo objektų žemėlapis. O jau vėliau, Tailande, buvo realizuota mintis, kaip tai išplėtoti – lietuviams keliautojams pasiūlė mokamą maršrutų po gimtinę prenumeratą.
K.Žukauskas viliasi, kad ilgainiui asmeninė aistra taps verslu. Juolab iš to jis jau uždirba. Kad ir ne milijoną, bet aišku viena – žmonės perka jo siūlomą virtualią prekę.
Apsisprendė akimirksniu
Šeimos suaugusieji dėl kelionės į Tailandą apsisprendė žaibo greičiu. Dvi trys dienos, ir bilietai buvo jau kišenėje. Tailande gyvenantys draugai patarė: tinkamiausias būtų Tailando Krabio regionas.
„Be vaikų gal vykčiau į salą, daugiau egzotikos. Su vaikais rinkomės patogesnę vietą, kur išplėtota infrastruktūra“, – sakė Karolis.
Mėnesį šeima Ao Nango miestelyje gyveno draugų išnuomotame name. Tą laiką K.Žukauskas apylinkes apvažiavo išsinuomotu motoroleriu ieškodamas, kur teks persikraustyti vėliau.
Pakako santaupų
Susiskaičiavęs santaupas K.Žukauskas nutarė, kad jų pakaks praleisti keletą mėnesių svetur.
„Tailandas nėra tokia pigi šalis, kaip galėtų atrodyti iš pasakojimų. Jei nori gyventi panašiai, kaip kad Lietuvoje, be to, nori kad būtų patogu vaikams, tai yra, namas turėtų kiemą, pigu nebus“, – aiškino vyras.
Rasti būstą nebuvo sunku. Namo nuoma šeimai per mėnesį kišenę palengvindavo 400 eurų. Tiesa, kaip sakė Karolis, galima rasti būstą ir nuo 200 eurų už mėnesį. O jei poreikiai didesni, tarkim, norite baseino – teks pakloti 550–800 eurų.
Vėliau išlaidų padaugėjo. Vieną motorolerį lietuviai nuomojosi, o antrąjį nutarė įsigyti.
„Jei žinote, kad naudositės tris keturis mėnesius, pigiau nusipirkti, o paskui parduoti patiriant nedidelį nuostolį“, – pasakojo Karolis.
Jis motorolerį įsigijo už 600 eurų. O mėnesio nuoma atsieina apie 60–75 eurus.
Kad gyvenimas svetur turės savą ritmą, kaip kad ir Lietuvoje, išsyk tapo aišku ir vaikams. Abu iškeliavo į vaikų darželį, kurį įkūrusi airės ir tailandiečio šeima. Ten taikoma Motessorri sistema. Vienam vaikui darželis mėnesiui atsieina 200 eurų. Dviem atžaloms buvo taikoma nuolaida, tad tėvams teko mokėti 385 eurus.
„Girdėjau, kad Tailande mėnesį šeima gali išgyventi už tūkstantį eurų. Galima, jei namas paprastesnis, jei nekeliauji, jei nevedi vaikų į darželį“, – sakė K.Žukauskas.
Anot jo, visaverčiam šeimos gyvenimui reikėtų 1500–2500 eurų, priklausomai nuo gyvenimo būdo.
„Paradoksas, bet kavinėje valgyti būdavo pigiau nei ruošti namie. Keturiese pavalgydavome už 10 eurų, o kartais ir 7–8 eurų pakakdavo. Žinoma, prabangesniame restorane patiekalai atsieidavo ir kur kas brangiau“, – pasakojo pusmetį Tailando oru kvėpavęs lietuvis.
Leidosi į keliones
K.Žukauskui pakako vos savaitės, kad būstą Krabio regione pradėtų vadinti namais.
„Po kiek laiko tai, kas stebino pirmomis savaitėmis, nebestebina, pradedi gyventi įprastą gyvenimą. Pusryčiai, vaikų darželis, pietūs, masažas, vakarienė. Nebestebina paplūdimiai, salos, supranti, kad viskas, jau čia gyveni. Tuomet pradedi laukti kelionių iš Tailando, kuris tapo namais, į kuriuos grįžti po tų išvykų“, – kad keliavimo aistros nenumaldė net egzotiška Pietryčių Azijos valstybė, aiškino lietuvis.
K.Žukauskas iš Tailando nukeliavo į Australiją, Malaiziją, Singapūrą. O namo į Lietuvą leidosi per Iraną, ten praleido 10 dienų. Po Australiją ir Iraną vyras keliavo su penkiamečiu sūnumi.
„Iš Tailando patogu keliauti – daug nebrangių skrydžių. Tarkim, į Singapūrą paskutinės minutės bilietai atsiėjo 80 eurų. O prieš grįžtant į Lietuvą dairiausi galimybės pakeliui aplankyti ir keletą skirtingų valstybių “, – pasakojo K.Žukauskas.
Vienoje vietoje šeima nesėdėjo ir Tailande. Išmaišė aplinkines salas, miestus. Bene labiausiai Karoliui įstrigo Soko Kalvų nacionalinis parkas, kur tyvūliuoja milžiniškas dirbtinis mineralų kupinas ežeras.
Po pertraukos ėmėsi darbo
Spalio pradžioję nukakęs į Tailandą iš pradžių K.Žukauskas tiesiog ilsėjosi ir rūpinosi buities problemomis.
Žiemą vyras jau pradėjo dirbti su keletu komunikacijos ir turizmo projektų. Vienas jų – virtualus turistinių objektų žemėlapis „Lietuvon.lt“. Vilčių, kad šis projektas galiotų išsirutulioti į darbinę veiklą, Karolis turėjo dar prieš išvykdamas – buvo paklausęs draugų, ar šie mokėtų už galimybę gauti suformuotą kelionės maršrutą Lietuvoje. Pusė apklaustųjų palaikė tokią idėją.
„Tikrai kadaise nemaniau, kad kas nors iš to galėtų išeiti, juk Lietuvos rinka maža. Ir tikrai nemaniau, kad kada nors gyvenime galėčiau gyventi iš turizmo. Tačiau kai galva išsivalo nuo kitų reikalų, pradedi galvoti kiek kitaip.
Vos nuvykęs į Tailandą pasyviai ignoravau darbines mintis. Spalį ir lapkritį, galima sakyti, valiausi. Gruodį pradėjau, sausį padariau, o vasarį jau paleidau maršrutų prenumeratą“, – pasakojo K.Žukauskas.
Susimokėti už prenumeratą galima „Patreon“ sistema. Pirmosiomis dienomis lyg ant mielių augo ir prenumeratorių, ir uždirbtų pinigų suma. Vėliau srautas aprimo. „Lietuvon.Lt“ dabar turi per 400 prenumeratorių. Iš kelių pasiūlymų jie dažniausiai rinkosi mokėti po 3 dolerius per mėnesį.
Ilgainiui K.Žukauskas paleis ir Lietuvon.lt žemėlapio versiją užsienio kalbomis – anglų, vokiečių ir rusų, vėliau galbūt ir ispanų.
Sulaukė nustebinusių pasiūlymų
Likus pusantro mėnesio iki grįžimo į Lietuvą, K.Žukauskas pradėjo galvoti ko imsis tėvynėje.
„Minčių buvo įvairių, bet nutariau neužsidaryti sau durų – pasiskelbiau grįžtąs namo feisbuke. Sulaukiau pasiūlymų, kurie mane nustebino.
Paprastai juk darbo ieškai savose lysvėse, o dabar sulaukiau tokių variantų, apie kuriuos nebūčiau susimąstęs. Dabar turiu galimybę iš kelių kiaušinių susidėlioti savo krepšelį. Galiu turėti ir vieną variantą. Turbūt „Lietuvon.lt“ bus tik vienas kiaušinis iš kelių“, – vyras kol kas neatskleidė, ko imsiąsis ateityje.
 Jis tikras, kad permainos pusmetį pagyvenus svetur suteikia daugiau ryžto ir galimybių. Tailande jis sutiko daug ten gyvenančių ir virtualiai dirbančių lietuvių – nuo pokerio lošėjų iki IT specialistų.
 „Taip atsiplėšdamas supranti, kad tavo įsivaizdavimas apie įsipareigojimus, apie tai, kad negali gyventi kitaip, tėra muilo burbulas. Kai visos lentynėlės ištuštėja, ilgainiui jos natūraliai prisikrauna, tada supranti, kad nebenori grįžti į ankstesnį gyvenimą“, – apie ilgoką pertrauką sakė K.Žukauskas.
 
TailandaspertraukaKarolis Žukauskas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.