Tiesa, nors J.Varanauskienė į kalbas apie tai, ką dabar veikia, nesileido, O.Bložienė noriai pasidalino mintimis bei artimiausiais savo planais. Pasak jos, tai buvo ilgai ir nuosekliai planuotas žingsnis.
Sprendimas apskaičiuotas
Nors „Swedbank“ banke specialistė dirbo 15 metų – pokyčių ji teigia nebijanti, mat dabar plauks į naujus vandenis – imsis šeimos verslo plėtros.
„Apsispręsti buvo labai sunku, ilgai galvojau ir tai nebuvo mėnesio galvojimas, tai buvo ilgas laikas ir tai nebuvo spontaniška. Asmeniškai jaučiuosi prisidėjusi ir kūrusi visą instituto veiklą, tad negalėjau tiesiog taip išeiti“, – apie nelengvą apsisprendimą palikti darbą banke pasakojo specialistė.
Anot jos, priimant tokį sprendimą situacijos nepalengvino ir tai, kad moteris šioje organizacijoje pradirbo 15 metų, o ją susaistę saitai lietė ne tik darbą ir pareigas.
„Tu su organizacija susiriši ne tik per darbinius klausimus, bet ir per kultūrą, draugus, aplinką“, – patikslino ji.
Gyvenime – naujas etapas
O.Bložienė sakė net neturėjusi minties ieškotis kito darbo, tačiau apsvarsčius visus „už“ ir „prieš“ vis dėlto širdis pasirinko šeimą.
„Mano sesers verslas, „Beatos virtuvė“, yra nedidelė įmonė, bet augantis verslas – restoranų tinklas „Jurgis ir drakonas“ tikriausiai ir bus mano pagrindinė veikla“, – įvardijo specialistė.
Pasak jos, gyvenime atėjo naujas etapas, kur sukauptas žinias bei patirtį bus galima panaudoti kitoje veikloje.
„Noriu išmokti naujų dalykų, o šiuo atveju tos galimybės man yra visai šalia – mano sesers šeimos verslas. Manau, kad kiekvienas žmogus, kuris juda, kuris nori mokytis, visada turi kelti sau tuos iššūkius ir nuolatos judinti ne tik fizinius raumenis, bet ir smegenis“, – kalbėjo moteris.
Pyragų nekeps?
Naujajame darbe O.Bložienė bus atsakinga už įmonės „Beatos virtuvė“ bei restoranų tinklo „Jurgis ir drakonas“ plėtrą ir juokais pabrėžė, kad pyragų eidama naujas pareigas tikrai nekeps.
„Deja, nei pyragų kepsiu, nei prie krosnies stovėsiu. Aš vadovausiu abiem įmonėms, ir mano pagrindinė veikla bus įmonių augimas, jų darbo organizavimas, pradedant nuo rutinos, baigiant ilgalaikiais strateginiais planais“, – savo naujus planus ir pareigas aiškino O.Bložienė.
Specialistė jau turi numačiusi ir strategiją, kuria vadovausis.
„Reikia sau atsakyti į klausimą, kokie tavo ilgalaikiai tikslai, nes niekada netikiu trumpalaikiu efektu. Bet kokie mano veiksmai, susiję su įmonėmis, bus tik ilgalaikiai. Gyvename labai besikeičiančioje visuomenėje, tad mano tikslas yra sukurti tokią organizaciją, kuri gebėtų patenkinti besikeičiančius poreikius ir turėtų savo ilgalaikę strategiją“, – planais dalijosi moteris.
Patarimas dykai
Kone 17 metų iš viso bankuose dirbusios finansų specialistės negalėjome nepaklausti dar vieno lietuviams itin aktualaus dalyko, susijusio su finansais: „Kaip protingai taupyti ir sutaupyti?“
Moteris ir čia atvira: svarbiausia – planavimas.
„Pirmas dalykas – viską planuoti ir numatyti. Niekada negalima galvoti, kad finansai yra ta sritis, kuri kokiu nors būdu išsisprendžia pati. Tai yra mūsų rutina, mūsų kasdienybė ir mes turime išmokti su jais dirbti, turime išmokti planuoti.
Pinigai yra sunkiai uždirbami ir labai lengvai išleidžiami. Turbūt labai svarbu galvoti apie savo finansinę situaciją. Jei sunegaluosiu ir nebeturėsiu iš ko padengti savo įsipareigojimų, atsakingas už tai būsiu tik aš. Manęs neišgelbės jokia auganti ekonomika, vartotojai ir pan. Labai svarbu savo galimybes vertinti realistiškai ir pagalvoti, ką daryčiau, jei situacija pasikeistų.
Siūlau pasidaryti savo metinius tikslus, pagalvoti apie penketo, dvidešimtmečio metų planus. Žmonės per mažai kalba apie pinigus, apie tai, koks šitų pinigų tikslas. Turime galvoti apie tikslus, o ne apie priemones“, – patarė O.Bložienė.
Į kalbas nesileidžia
Lrytas.lt žurnalistai susisiekė ir su J.Varanauskiene, kuri iš šeimos finansų eksperto pareigų pasitraukė dar lapkritį. Deja, specialistė išduoti, ką veikia, dabar nenorėjo ir į kalbas nesileido.
„Šiuo metu aš nenoriu komentuoti situacijos, nenoriu kalbėti. Esu įsisukusi kituose darbuose“, – sakė ji.
J.Varanauskienė teigė savo planais būtinai pasidalinsianti po dviejų savaičių – vasario mėnesio pradžioje.