Auksas už kvapą, kuris namus priverčia kvepėti kava ir pyragais

2016 m. spalio 11 d. 20:44
Ar kada pagalvojote kaip gaminami namų kvepalai? Kokie ingredientai tinka labiausiai ir kaip kvapu galima sukurti neapsakomą namų jaukumą?
Daugiau nuotraukų (9)
Į tokius klausimus geriausiai galėtų atsakyti vos prieš keletą dienų aukso medalį už sukurtus geriausius namų kvepalus gavusios įmonės „Biokosmetikos akademija“ vadovė Jolanta Cinaitienė.
Prasidėjo nuo pomėgio
Kaip ir daugelis sėkmingų verslų, šis taip pat prasidėjo tiesiog nuo paprasto pomėgio. J. Cinaitienė pasakojo, kad anksčiau ji dirbo teisininke, tačiau kvapai moters gyvenimą tiesiog apvertė aukštyn kojomis.
„Viskas prasidėjo nuo paprasčiausio kvepalų gaminimo namuose. Vėliau pradėjome juos gaminti savo draugėms, o galiausiai viskas peraugo į verslo idėją.
Tuo metu Lietuvoje dar nebuvo daug tokių įmonių ir tai buvo pati aromaterapijos pradžia, todėl pamanėme, kad tokių dalykų Lietuvai labai reikia“, – apie verslo pradžią pasakojo J.Cinaitienė.
Įmonė buvo įkurta 2009 metais, ją J. Cinaitienė įkūrė drauge su savo kolege Dalia Nosevičiene. Kaip moteris dabar prisipažįsta, kurti tokį verslą tikrai nebuvo lengva.
„Mums labai pagelbėjo mūsų- teisininkių profesija. Išties, gaminant kosmetiką reikia laikytis Europos Sąjungos standartų, Europos reglamento, turėti savo laboratoriją ir pan. Kai išmanai teisę, tokius dalykus daryti yra daug paprasčiau, galima lengviau sužiūrėti ko reikalaujama, ką išties reikia įvykdyti, o kas yra tik lietuvių išmonė“, – sakė J.Cinaitienė.
„Auksinis“ kvapas
Visai neseniai įmonei atiteko ir 2016 metų geriausio Lietuvos gamintojo apdovanojimas. Aukso medalį čia laimėjo išskirtiniai „BIOCOS academy“ namų kvepalai – BIO OASIS No. 1.
Moteris sakė negalinti išduoti šių kvepalų sudedamųjų kvapų, tačiau sakė, kad pagrindiniai ingredientai yra kava, indiškas lotosas ir cinamonas.
„Šis kvapas pagamintas tik iš natūralių eterinių aliejų ir mums pasirodė labai išskirtinis ir įdomus, nes kvape atsiskleidžia kava ir lotosas, o pats kvapas yra toks rytietiškas ir netradicinis“, – apie aukso medalį pelniusius namų kvepalus pasakojo J.Cinaitienė.
Pasak moters, šie kvepalai buvo kuriami drauge su D. Nosevičiene ir su parfumere Indre Moroziene. Tokiu produktu buvo siekiama sukurti kava ir pyragais kvepiančius jaukius namus.
„Pati idėja gimė mums sugalvojus į namų kvepalus integruoti sveikatai naudingus įvairius eterinius aliejus, kad kvapas ne tik skleistųsi ir būtų malonus, bet ir būtų naudingas. Tarkime, šis produktas kurtas, kad namai būtų jaukūs. Mūsų supratimu, jaukūs namai turi kvepėti pyragais ir kava ar arbata, tad tokį kvapą mes ir kūrėme“, – apie idėjos atsiradimą pasakojo J.Cinaitienė.
Įmonės vadovė prasitarė, kad su šiuo kvapu buvo nemažai eksperimentuojama ir daroma daug įvairiausių bandymų.
„Ilgai rinkome kokie kvapai tarpusavyje dera, tada viską laikėme kelias dienas, kad kvapas subręstų ir žiūrėjome, ar kvapas atitinka mūsų lūkesčius. Galiausiai jį parsivežėme išbandyti ir savo namuose“, – pasakojo J.Cinaitienė.
Pasak moters, tokio kvapo gaminimas užtruko apie pusę metų, tačiau kiekviena diena buvo verta darbo.
„Iš tiesų yra labai malonu, kai tavo darbas yra įvertintas. Tai nėra paprastai ir lengvai gautas medalis, jis yra užsidirbtas savo darbu. Manome, kad tai vienas aukščiausių įvertinimų, kokie tik yra galimi, nes nelabai daugiau kur pakonkuruosi su kitais gamintojais“, – džiaugėsi J.Cinaitienė.
Moteris pabrėžia, kad toks kvapas namuose jaukumą turėtų kurti apie 4 mėnesius.
Paslaptis – gamyboje
Pasak J.Cinaitienės, aromaterapinių kvepalų gamyba yra labai subtilus dalykas. Tokie kvepalai gaminami maišant eterinių aliejų mišinius.
„Pats gaminimo procesas tikrai nėra labai sudėtingas. Eterinių aliejų mišinys yra lašinamas, matuojamas ir maišomas aliejuje. Pats sudėtingiausias dalykas – pati formulė. Kaip išgauti tokį kvapą, kurio nori.
Net turint visus ingredientus gali nepavykti padaryti tikslaus kvapo. Tam reikia žinoti visus kiekius, nes net vienas eterinio aliejaus lašelis gali visiškai pakeisti kvapą“, – apie gamybos paslaptis pasakojo J.Cinaitienė.
Moteris teigė, kad paprastai jų klientai naudoja natūralius eterinius aliejus ir ieško ne tik skanaus kvapo, bet ir terapinio poveikio.
„Žmonės dabar nori, kad kvapas ne tik skaniai kvepėtų, bet ir duotų tam tikrą naudą organizmui. Juk tai, ką mes įkvepiame, pasiekia mūsų smegenis ir atlieka teigiamą poveikį. Puikus pavyzdys galėtų būti su arbatmedžiu. Jį garinant galima išvalyti orą ir erdvę nuo virusų ir bakterijų“, – sakė J.Cinaitienė.
Tokių, auksinį medalį laimėjusių namų kvepalų pakuotės kaina – 44 eurai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.