4 paprasti veiksmai, leidžiantys tapti geresniu lyderiu

2016 m. rugpjūčio 23 d. 13:14
Kiekvienas efektyvus lyderis žino, kad visada yra vietos augimui ir tobulėjimui. Negalime tiesiog sustoti, patapšnoti sau per petį ir sakyti, kad tai viskas, kas įmanoma. Norint tikrai padaryti poveikį aplinkiniams, reikia rasti būdų pagerinti situaciją, pranokti save, ištobulinti įgūdžius.
Daugiau nuotraukų (1)
Noras siekti daugiau, žengti žingsnį į priekį – štai kas padaro žmones efektyviais lyderiais. Tokia tiesa: yra skirtumas tarp gero ir puikaus. Yra skirtumas tarp priimtino ir išskirtinio. Ir tik kiekvienam iš mūsų spręsti, kurioje pusėje norime būti.
Johnas C. Maxwellas kartą yra pasakęs: „Niekas nepasiekia kažko didingo įdėdamas tik minimalias pastangas. Jokios komandos netampa čempionėmis be pasiaukojimo atiduodant paskutines jėgas“. Trumpai tariant, efektyvus lyderis niekada nesustoja tobulėti. Tačiau tai nereiškia, kad užtenka tiesiog labiau stengtis. Yra keli svarbūs veiksmai, kurie gali padidinti lyderio efektyvumą. Štai jie:
1. Deleguoti sprendimus
Išdidūs lyderiai siekia viską atidžiai kontroliuoti, manydami, kad jie geriausiai gali priimti kiekvieną sprendimą. Tai darydami, jie didina savo ego, tačiau susilpnina komandą. Priešingai jiems, išmintingi vadovai nuoširdžiai tiki, kad jie ne visada žino geriausiai – todėl nesistengia priimti kiekvieno sprendimo. Vietoje to, jie įgalina savo komandą prisidėti savo patirtimi ir surasti savarankišką sprendimą.
2. Išreikšti dėkingumą
Lyderiai, parodantys dėkingumą, retai siekia pasididžiavimo. Jie neprisiima laurų sau, išaukština savo komandos pastangas ir taip suteikia jiems dar daugiau pasitikėjimo.  Nuolatinis komandos stiprių savybių ir nuopelnų įvertinimas primena lyderiui, kokia svarbi yra talentinga komanda.
3. Pagelbėti kitiems
Didūs žmonės visada siekia savęs neišaukštinti. Jų vizija aprėpia ne tik asmeninius interesus, tačiau ir kitų žmonių poreikius. Aukodami laiką padedant kitam žmogui, lyderiai patvirtina, kad santykiai yra svarbūs ir jų nepamina išaukštindami save prieš kitus.
4. Prašyti grįžtamojo ryšio
Kuklūs lyderiai žino, kad jie negali būti sėkmingais be komandos prisidėjimo ir bendradarbiavimo su jais. Todėl jie vengia bet kokių veiksmų, kurie gali suvaržyti kitus ar įbauginti juos reikšti savo nuomonę. Lyderiai asmeniškumus palieka nuošalyje ir pasitiki savo artimiausiais žmonėmis, įsiklausydami į jų nuomonę apie silpnąsias vietas.
Tai yra sunkiausias dalykas padaryti, tačiau jis duoda didžiausią naudą.
Kai leidi kitiems duoti grįžtamąjį ryšį apie savo vadovavimą ir lyderystę, turi galimybę pažiūrėti į save iš šalies, ištaisyti silpnybes ir tapti dar geresniu lyderiu.
Daugiau vertingų patarimų, kaip tapti geresniu lyderiu, galėsite išgirsti didžiausioje Baltijos šalyse lyderystės konferencijoje, kuri vyks gruodžio 1 – ąją Vilniuje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.