Naujų bankrotų kreivė vasarį leidosi žemyn

2016 m. kovo 2 d. 12:12
Per vasario mėnesį bankrutuojančiomis tapo 139 įmonės, arba 16 prpc. mažiau nei pastarųjų metų vidurkis, rodo kreditų biuro „Creditinfo“ analizė pagal Registrų centro duomenis.
Daugiau nuotraukų (1)
„Praktiškai visuose sektoriuose dauguma veikiančių įmonių yra geros. Jų finansai tvarūs, augimas racionalus, pagarba verslo partneriams atsispindi kredito istorijoje. Tokių įmonių bankrotai išimtiniai atvejai. Rinkoje veikia ir kita dalis verslo, kuri dėl vadybinių, ekonominių ar kitų sunkumų yra prastesnės finansinės būklės. Stringa tokių įmonių atsiskaitymai su finansų įmonėmis, elektros ar kitais tiekėjais, darbo vietas palieka darbuotojai. Visa tai įmonės siunčiami signalai, kurie, jei laiku pastebimi, padeda išvengti nuostolių dėl verslo partnerio veiklos sustabdymo“, – sako Rasa Maskeliūnienė, kreditų biuro „Creditinfo“ kredito rizikos vertinimo vadovė.
Vilniaus nealkoholinių gėrimų didmenininkė „BBG Baltic“ tapo didžiausia vasario mėnesį pradėjusia bankrutuoti įmone. Įmonės naujausios Registrų centrui pateiktos pajamos 2014 m. sumažėjo, o veikla tapo nuostolinga.
„Analizuojant ilgesnį laikotarpį, pastebima, kad visas verslas buvo finansuotas skolintomis lėšomis, o pelningumas dažnu atveju buvo labai žemas arba neigiamas, tai lėmė įtemptą įmonės likvidumo būklę. 2014 m. stipriai kritus pardavimų pajamoms įmonė susidūrė su apyvartinio kapitalo suvaldymo įgūdžių stoka – atsargų realizavimo ir jų kokybės problemomis“, – komentuoja R. Maskeliūnienė.
Antras didžiausias bankrotas praėjusį mėnesį – staklių didmeninės prekybos bendrovė „L & M Vilnius“. Įmonės pajamos per dvejus metus padidėjo 2,5 karto, tačiau įmonė 2014 m. patyrė 1,8 mln. Eur grynojo nuostolio.
„Sparčiai augti ir pardavimus paversti pelnu yra skirtingi dalykai. Nemaža dalis verslo susikoncentruoja ne tiek į pelno maksimizavimą, kas yra vienas iš pagrindinių verslo tikslų, o į klientų rato didinimą, neatsižvelgiant į jų kreditingumą“, – sako R. Maskeliūnienė.
Gegužę bankrutuojančios statusą įgijo ir staklių gamybos bendrovė „Techno Wood“. Įmonės pajamos kelerius metus augo, o veikla buvo pelninga. Tačiau įmonė dažnai vėluodavo atsiskaityti už elektros paslaugas. Bankrutuojanti įmonė liko skolinga dvejoms lizingo bendrovėms ir, „Sodrai“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.