Leidinys „Forbes“ paskelbė 10-ies labiausiai įkvepiančių Baltijos šalių startuolių, kurie daro įtaką transporto, finansų, paskolų, informacinių technologijų ar net mados rinkoms.
1. Daumantas Dvilinskas, 27 metai, Lietuva
Įmonė: transfergo.com
Twitteris: @daumis2475
Daumantas Dvilinskas yra bendrovės „TranferGo“ bendraįkūrėjas bei direktorius.
„TranferGo“ – internetinė skaitmeninė pinigų pavedumų platforma, kuri suteikia galimybę atlikti tarptautinius pinigų pavedimus, nepervedant siuntėjo pinigų į kitą šalį.
Bendrovė veikia daugiau nei 40 šalių ir turi virš 100 tūkst. klientų. 2012 metais įkurta įmonė yra pelninga. Ji yra įdarbinusi 40 darbuotojų Vilniuje bei Londone.
„TransferGo“ ketina ir toliau plėstis. Šiuo metu įmonė dirba JAV, Australijoje bei Pietų Afrikos Respublikoje, o D.Dvilinskas patenka į 30-ies geriausių verslininkų, kurie jaunesni nei 30 metų, reitingą.
2. Milda Mitkutė, 30 metų, Lietuva
Įmonė: vinted.com
Twitteris: @vinted
Milda Mitkutė yra tarptautinio drabužių mainų portalo „Vinted“ bendraįkūrėja. Šis sėkmingiausias lietuviškas startuolis iš pasaulinio lygio investuotojų jau yra pritraukęs 27 milijonus dolerių.
„Vinted“ idėja gimė tuomet, kai M.Mitkutė pati susidūrė su problemomis savo drabužinėje – pilna spinta drabužių, tačiau vis tiek nėra kuo apsirengti. Iš pradžių „Vinted“ atsirado kaip internetinis portalas, tačiau šiandien įmonės vertė siekia 60 mln. dolerių ir yra pavyzdys ne tik Lietuvos startuolių rinkoje, bet ir visose Baltijos šalyse.
3. Edmundas Balčikonis, 29, Lietuva
Įmonė: trackduck.com
Tinklaraštis: eddy.lt
Twitteris: @edmundas4
Edmundas Balčikonis – „TrackDuck“ vadovas ir bendraįkūrėjas. Įmonė teikia vizualaus grįžtamojo ryšio svetainėse paslaugą.
E.Balčikonis, taip pat žinomas kaip Eddy, yra vienas aktyviausių Lietuvos startuolių bendruomenės atstovų. Jis vertas dėmesio dėl savo pozityvių bei padrąsinančių istorijų, kuriomis nuolat dalinasi.
Neseniai jis įkūrė #OutsourceLithuania platformą, kurioje galima rasti geriausias IT kompanijas bei talentingus darbuotojus savo projektui.
4. Matas Jakutis, 23 metai, Lietuva
Įmonė: filippoloreti.com
Twitteris: @matasjakutis
Matas Jakutis kartu su savo broliu Danieliumi įkūrė „Filippo Loreti“, laikrodžių prekės ženklą, įkvėptą Italijos grožio. Jo kompanija verta 926 tūkst. dolerių.
„Filippo Loreti“ griauna prabangių laikrodžių industriją, parduodami specialiosios kolekcijos laikrodžius pigiau nei už 150 dolerių. M.Jakutis yra vienas jauniausių šiame sąraše, tačiau jis įrodė turintis didelių ambicijų tapti lyderiu nebrangių laikrodžių nišoje.
5. Matis Ansviesulis, 28 metai, Latvija
Įmonė: creamfinance.com
Tinklaraštis: ansviesulis.com
Twitteris: @MAnsviesulis
Matis Ansviesulis yra įmonės „Creamfinance“ bedraįkūrėjas bei vadovas. Į technologijas orientuota vartojimo paskolų kompanija veikia visoje Europoje.
2012 metais baigęs studijas Lankasterio universitete M.Ansviesulis su savo geriausiu draugu įkūrė šią įmonę.
Matis – jaunas ir sėkmingas verslininkas, kuriam rūpi saviugda bei tobulėjimas ir jis viešai dalinasi savo mintimis – siekdamas įkvėpti žmones savo tinklaraštyje jis kalba apie savo sėkmę bei iššūkius.
6. Sabina Sipunova, 24 metai, Latvija
Įmonė: sorryasaservice.com
Twitteris: @sorryasaservice
Sabina Sipunova – bendrovės „Sorry as a Service“ („Atsiprašymas kaip paslauga“) įkūrėja ir vadovė. Bendrovė padeda įmonėms paštu atsiprašyti bei nustebinti savo vartotojus.
S.Sipunova įkūrė „Sorry as a Service“ norėdama padėti įmonėms nustebinti klientus asmeniškai. Įsivaizduokite, kad jūsų užsakymas vėluoja 3 dienas, Jūs automatiškai gausite šokolado plytelę su atsiprašymu.
„Sorry as a Service“ siekia sujungti skaitmeninę ir fizinę patirtis.
7. Maris Dagis, 33 metai, Latvija
Įmonė: sellfy.com
Tinklaraštis: about.me/marisdagis
Twitteris: @sellfy
Margis Dagis yra „Sellfy“ platformos, parduodančios skaitmeninį turinį internete, bendraįkūrėjas bei vadovas. „Sellfy“ įkurtas tam, kad leistų skaitmeninio turinio leidėjams, elektroninių knygų autoriams, muzikantams, programinės įrangos kūrėjams parduoti savo produkciją tiesiogiai ir išvengti pelno dalybų.
Platforma naudojasi daugiau kaip 100 tūkstančių rašytojų, dizainerių, filmų kūrėjų. „Sellfy“ neketina sustoti ir tikrai pritrauks daugiau kūrėjų, kad pasiektų dar didesnes auditorijas.
8. Kristel Vidik, 26 metai, Estija
Įmonė: testlio.com
Twitteris: @kristelviidik
Kristel Vidik įkūrė ir vadovauja bendrovei „Testlio“, kuri teikia bandymų valdymo paslaugas. Bendrovė padeda kitoms įmonėms, tokioms kaip „Microsoft“, paversti jų produkcijos ar paslaugų išleidimo procesą greitesnį, patikimesnį bei lengvesnį.
Gavusi 1 milijoną dolerių investicijų, „Testlio“ šiuo metu plečia komandą, samdo naujus darbuotojus.
9. Vladimiras Funtikovas, 28 metai, Estija
Įmonė: creative-mobile.com
Vladimiras Funtikovas – „Creative Mobile“ bendraįkūrėjas bei vadovas, nepriklausomas žaidimų kūrėjas bei leidėjas.
„Creative Mobile“ turi daugiau kaip 250 mln. žaidėjų. Vladimiras padėjo bendrovei tapti viena geriausių žaidimų studijų, kuri užtikrintai užima aukščiausias pozicijas „Android“ bei „iOS“ žaidimų topuose.
Vladimiras taip pat yra žaidimų startuolių akseleratoriaius „Gamefounders“ mentorius bei investuotojas. Be to, jis daržnai skaito pranešimus tarptautiniuose žaidimų bei verslo renginiuose.
Twitteris: @VladF_cm
10. Markusas Villigas, 22 metai, Estija
Įmonė: taxify.eu
Twitteris: @villigm
Markusas Villigas – antros pagal dydį Europoje taksi užsakymo bei pakeveivių vežimo pakeliui bendrovės „Taxify“ įkūrėjas bei vadovas. „Taxify“ surinko 1,5 mln. dolerių iš tarptautinių investuotojų, tokių kaip „Skype“, „TMT Investments“ ir kitų.
„Taxify“ šiuo metu teikia paslaugas 14-oje miestų, 10-yje skirtingų šalių ir planuoja pradėti veiklą dar keliose naujose Europos šalyse.
Parengė Kristina Rancaitė