Merginos, steigdamos mokomąją moksleivių bendrovę, pasirinko „moterišką“ veiklą – gamina vonios druskas, lūpų balzamus, vonios bombas. Taip pat, augant paklausai, planuoja plėsti asortimentą – imtis plaukų kaukių.
„H2bubble“ – tai Evelina Armanavičiūtė, Selina Gavelytė, Monika Truncaitė, Monika Šacikauskaitė, Ema Kuniutytė ir Karolina Slavinskaitė.
„Bendrovės pradininkė buvo Evelina – tai buvo jos pomėgis. Viską gaminame paprastai, natūraliai, pačios, savomis rankomis ir svarbiausia – su meile, nes tai mums labai patinka“, – pasakojo už komunikaciją ir finansus atsakinga K.Slavinskaitė.
Didžiausio populiarumo ir klausimų sulaukia merginų gaminys intriguojamu pavadinimu – vonios bombos.
„Bomba yra toks rutuliukas, kuris įmestas į vandenį ištirpsta ir skleidžia malonų kvapą. Kvapą pirkėjas pasirenka pats. Klientai visuomet nusišypso išgirdę šį pavadinimą“, – paaiškino K.Slavinskaitė.
Per Kalėdas vos spėjo suktis
Savo produkciją merginos pardavinėja mokykloje, gauna užsakymų internetu. „Neretai būna taip, kad susistabdo mokyklos koridoriuje ir sako: „Pagaminkit keturias vyšnines bombas ir vieną citrininę“. Mūsų produkciją perka įvairaus amžiaus žmonės – ji patinka tiek mažiems vaikams, mėgstantiems pliuškentis vandenyje, tiek senjorams, norintiems pailsėti, atsipalaiduoti“, – šypsosi K.Slavinskaitė.
Žiemos švenčių laikotarpis jaunosioms verslininkėms buvo tikras išbandymas – užsakymų buvo per akis.
„Kodėl pasirinkome gaminti higienos priemones? Nes pačios esame merginos, pačios su mielu noru tai naudojame, ir tokie produktai niekada nebus nemadingi, visada bus reikalingi. O pasilepinti, manau, mėgsta kiekvienas save mylintis žmogus“, – verslo plano idėją paaiškino K.Slavinskaitė.
Pirmas uždarbis – pusšimtis eurų
„Labai džiaugiamės Alytaus Putinų gimnazijoje esančia Verslumo mokykla, kuria suteikia galimybę paragauti verslininko profesijos“, – kalbėjo gimnazistės.
Nors mokomosios įmonės steigėjoms nereikia narplioti rimtų buhalterijos pinklių, skaičiuoti uždirbtus pinigus į verslą nėrusioms mokinėms tenka rimtai.
„Labai rimtos buhalterijos neturime, tačiau privalome skaičiuoti savo išlaidas. Už tai ir esu atsakinga. Produkcijos gamybai perkame tik tai, ko reikia, nelaidome pinigų be reikalo“, – aiškino jaunoji verslininkė K.Slavinskaitė.
Visus uždirbtus pinigus merginos taupo, investuoja į gamybą.
Kaip pasakojo K.Slavinskaitė, pirmasis uždarbis buvo labai sėkmingas: „Tai buvo pirmoji mūsų mugė Alytuje, per kurią pardavėme visas bombas ir uždirbome 48 eurus. Nedaug, bet buvo smagu sulaukti mugėje kone didžiausio pasisekimo“.
Darbais dalijasi draugiškai
Kada moksleivės imasi gamybos? „Darbui, jei turime užsakymų, skiriame laiką po pamokų. Ar tai netrukdo mokslams? Trukdo tik tada, jei nori, kad trukdytų. Reikia mokėti viską suderinti. Tai tikrai netrukdys mokslams.
Darbus pasiskirstome draugiškai, nuolat esame už ką nors atsakingos – tai už gamybą, tai už pardavimus, įvaizdį“, – kalbėjo Karolina.
Ar ilgainiui mokomoji įmonė išaugs į rimtą verslą?
„Tikėtis – tikimės. Ir, manau, tai būtų išties šaunu, tačiau apie tai dar labai negalvojame“, – šypsojosi K.Slavinskaitė. Ji ir jos verslo partnerės kol kas neapsisprendė ir kur jų kelias drieksis baigus gimnaziją. Dešimtokės tikros, kad dar turi laiko apie tai pagalvoti.