Studentė tvirtino, kad šilumos ištroškusių pirkėjų žiemos sezoną netrūksta, todėl jos pensininkė močiutė su virbalais nesiskiria ištisus metus.
Aplinkinius sužavėjo dovana
Mintis pardavinėti močiutės megztus šalikus A.Markūnaitei kilo prieš trejus metus, kai mergina Kalėdų proga gavo dovanų minkštą ir švelnų rankų darbo kūrinį.
„Po gautos dovanos pasipylė draugių prašymai ir joms numegzti tokius šalikus. Tad močiutė apmezgė šeimos narius ir mano drauges. Pageidavimų tik daugėjo“, – prisimena mergina.
Vėliau Aistė nusprendė nufotografuoti ir skelbimą įdėti į „Facebook“ tinklą, kad ir kiti galėtų nusipirkti močiutės kūrinių.
„Taip pradėjo eiti užsakymai iš vieno, antro, trečio žmogaus... Vis skambinau močiutei, kad man reikia tai devynių, tai dešimt šalikėlių. Ji megzdavo net naktimis, o žmonės vis skambindavo. Per dieną ji galėdavo numegzti net po tris vienetus“, – senelės gabumais džiaugėsi Aistė.
Užkariavo Londoną
Po metų mergina įstojo studijuoti verslo Londone ir ten iškeliavo su visais savo šalikais.
„Kai tik pradėjau mokytis, šalikėlius greitai pastebėjo ir anglai. Visi pradėjo klausinėti: „Kur pirkai?“ Kai pasiūlydavau ir pasakydavau kainą, stebėdavosi, kad rankų darbas ir taip pigiai pardavinėjame“, – gyrėsi studentė.
Pasak emigrantės, pradžioje daugiau pirko panelės. Vėliau vis dažniau pradėjo teirautis ir vaikinai.
Aistė prisiminė linksmą nuotykį, kai jai parašė panelė iš Londono, kuriai knietėjo kuo greičiau įsigyti tokį šaliką, kokį matė universitete. Tik susitikus paaiškėjo, kad mergina matė būtent Aistę su savo močiutės darbu ant kaklo.
Tik grįžusi į Vilnių atostogauti mergina vėl susidūrė su savo močiutės kūriniais. „Kavinėje susitikusi su draugėmis, pamačiau savo šalikus ant jų pečių. Jos patvirtino, kad šiuos šiltus kūrinius pirko iš močiutės, gyvenančios Pašilaičių rajone. Aš joms ir sakau: „Taigi čia mano močiutė juos mezgė.“
Praėjusiais metais tiek Londone, tiek visoje Lietuvoje A.Markūnaitė pardavė apie 200 šalikų.
Studentė įvairiaspalvius šalikus iš vilnos ir moherio pardavinėja internetu. Rankų darbo šaliką Londone galima įsigyti už 12 svarų, o Vilniuje už 12 eurų.
Pasipylė pageidavimai
Londone gyvenanti studentė sako sulaukianti įvairių pageidavimų iš pirkėjų.
„Praėjusiais metais moterys dažnai pirko savo vyrams šalikus Kalėdų proga. Taip pat gavome daug prašymų numegzti vaikučiams mažesnio dydžio šalikėlių. Labai daug sulaukėme rinkinukų pageidavimų, kad būtų vienodas šalikas mamai, tėčiui ir vaikui“, – sakė pašnekovė.
Pasak merginos, dažniausiai perka einamiausios spalvos siūlus, tačiau kartais iš anksto užsiprašo norimos spalvos šaliką. Įprastai jie mezgami iš moherio ir vilnos, tačiau pasitaiko alergiškų žmonių ir prašo numegzti iš paprastų siūlų.
Kartais užsimano, kad šalikas būtų nesujungtas ir ant galo būtų bumbulai. Prašo išmegzti ir užrašus, ir datas, tačiau ne visuomet tai pavyksta padaryti.