Septynioliktus metus skaičiuojanti kompanija jau plačiai žinoma septyniolikoje pasaulio valstybių. O štai Lietuvoje, net ir pirkdamas „Rubineta“ prekės ženklu pažymėtą vandens maišytuvą, dar nedaugelis žino, kad jie sukurti Lietuvos konstruktorių ir pagaminti mūsų šalyje. Tiesa, to nepasakytume apie verslo įmones – būtent jos yra 30 proc. Lietuvos rinkos užimančios „Rubinetos“ klientai.
„Šiuos gaminius mes ne tik gaminame, bet ir kuriame“, – rodydama gaminių ekspoziciją pasididžiavimo neslepia įmonės personalo vadovė Lolita Kovaitienė. Ji taip pat pasidžiaugė, kad skoningas biuro interjeras – irgi saviškių darbas. Kone visi įmonę puošiantys meno kūriniai sukurti čia dirbančių žmonių.
Konkuruoja su galingiausiais
Lietuvoje šie gamintojai užima daugiau kaip 30 proc. rinkos – daugiausia iš visų tiekėjų Lietuvoje.
„Manome, kad tobulėti skatina konkurentai – šimtametę patirtį turinčios kompanijos. Inovacijos, kūrybiškumas, veržlumas dėmesys kiekvienam klientui – puikios prielaidos konkuruoti su didžiausiais gamintojais įvairiose šalyse. „Rubinetos“ produkciją giria ir rekomenduoja ne tik ją diegiantys santechnikai, bet ir galutiniai vartotojai“, – sako marketingo projektų vadovė Liudmila Bobrova.
Krizė žalos nepadarė
Netrukus „Rubinetos“ darbuotojų skaičius pasieks šimtą, dalis jų triūsia šalyse, į kurias eksportuojama produkcija. Todėl šiuo metu Baltarusijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Rumunijoje, Bosnijoje, Vengrijoje, kitose šalyse dirba Lietuvos įmonės atstovai.
„Ilgą laiką „Rubinetos“ eksporto keliai driekėsi į NVS šalis. Šiuo metu įmonės plėtra vykdoma į Vakarus. Krizė įmonės veiklai žalos nepadarė, veikiau priešingai.
Apie sėkmę byloja skaičiai. 2014 metais įmonės apyvarta pakilo iki 42 mln. litų per metus. Iki 2015 metų pasaulyje jau buvo parduota 6 mln. „Rubinetos“ maišytuvų.
Gamintojai: kaina atitinka kokybę
Pašnekovės tikina, kad lyginant „Rubinetos“ maišytuvų kainas su pagrindinių konkurentų kainomis, tai lietuviškų kaina – mažesnė, o kokybė niekuo nenusileidžia konkurentų gaminiams. Įmonės produkcija skirstoma į tris segmentus – „Standart“, „Extra“ ir „Premnium“ kategorijas. Pastaroji yra kiek brangesnė, tačiau pasak pašnekovių, ji yra modernesnio dizaino, Premium segmento maišytuvuose įdiegta daugiau vandens taupymo technologijų.
Skirtumas – nuo 12 iki 1,7 litro per minutę
„Žmonės kartais net nesusimąsto, kad taupyti vandenį padeda tinkamas aeratorius (tai vandens srauto reguliatorius, praleidžiamą vandenį prisotinantis oru – red.). Pirkdami vandens maišytuvą, visada klauskite, koks yra maišytuvo vandens pralaidumas.
Novatoriški sprendimai ženkliai prisideda prie vandens išteklių tausojimo – nuo 12 litrų vandens iki 1,7 l per minutę.
“Rubinetos“ produktai, jau ne sykį pelnę dizaino apdovanojimus – German Design Award, Good Design, Geras Dizainas – pasižymi ekonomišku vandens suvartojimu. Pernai pagamintas mūsų maišytuvas, kuris buvo nominuotas Vokietijos dizaino konkurse (German Design), per minutę leidžia nubėgti iki 1,7 litro vandens“, – pasakojo L.Bobrova.
“Tai savotiškas mūsų kvietimas taupyti vandenį, gamtos resursus. Tai – žaliasis, europietiškas projektas“, – sakė marketingo vadovė.
Įmonės atstovės tikina, kad produktai yra labai kokybiški ir patikimi, nes gamybos procese jie tikrinami begalę kartų.
Statistika iš šalių, į kurias eksportuojami „Rubineta„ gaminiai, byloja, kad produkcijos brokas tesiekia 0,25 proc.“ – sakė L.Bobrova.
Japoniška valdymo metodika atkeliavo į Lietuvą
Pasak L.Kovaitienės, įmonėje yra nuolat diegiamos naujausios technologijos, procesų valdymo sistemos.
Naujausias žingsnis, kurį ruošiasi žengti „Rubineta„, tai Lean kultūros diegimas. Ši metodika gimė Japonijoje po II pasaulinio karo ir pradžioje buvo žinoma, kaip „Toyotos“ gamybos sistema. Būtent „Toyota Motors Co.“, panaudodama tuo metu žinomus atskirus procesų valdymo metodus ir papildžiusi jų arsenalą savais unikaliais sprendimais, sukūrė labai aukšto lygio gamybos valdymo sistemą.
„Siekiame išlaisvinti kūrybinį potencialą, todėl darbų automatizavimas, efektyvumo didinimas – artimiausių metų vizija ir tikslas.
Kokybės testas arba kas nutinka maišytuvui, kai 5 metus jį naudoja 4 asmenų šeima
Kokybės kontrolės inžinierius Lorentas Bogušis pasakojo, kad viena svarbiausių darbo dalių laikomas kokybės kontrolės užtikrinimas. Siekiama, kad kiekvienas parduotas produktas džiugintų klientą ir tarnautų ilgą laiką. Todėl kokybės kontrolės testai vykdomi kiekvienam maišytuvui.
“Rubinetos“ maišytuvams naudojamame metale yra mažiau nei 2 proc. švino, o tai jau yra nemažas pasiekimas“, – sakė jis. Maišytuvų kokybės tikrinimas nueina didelį kelią. Tai atliekama ne tik laboratorijoje, bet ir tradiciniu būdu-vandeniu, arba moderniu – oru. Visi procesai testuojami tam, kad būtų pagrįstai suteikta 5 metų garantija. Tam, kad maišytuvas veiktų ne mažiau penkis metus, atliekama nemažai testų. Testuojama taip, tarsi 4 asmenų šeima jį naudotų 5 metus.
Pasak įmonės atstovų, negali nei vienas maišytuvas pasirodyti prekyboje, jei paaiškėja, kad jis turi kokių nors bėdų.
Testavimas vyksta 24 val per parą, 7 dienas val per savaitę.
Gamybos cecho senbuviai nesikeičia daugybę metų. Bene ilgiausiai čia darbuojasi auksarankis Vitalijus. O štai su naujokais, neslepia personalo vadovė, sunkiau – darbas atsakingas, ne visi ištveria.
“Rubinetos“ vardas jau žinomas ir tolimojoje Zambijoje – jos dėka ten kyla nauja mokykla.