Pagal individualius užsakymus kuriamų akinių lešių spektras – labai įvairus. Tai ir individualizuoti vieno židinio, multifokaliniai (tarp jų biuro, progresniai ir kt.), bifokaliniai lęšiai.
Jų gamybai pasitelktomis technologijomis įmonė gali pagrįstai didžiuotis – jos nenusileidžia garsiausių pasaulio laboratorijų taikomoms technologijoms.
Aukštą BOD produktų kokybę užtikrino pasaulinis šio segmento lyderis – vokiečių bendrovė „Schneider“, kurios naujausia įranga – akinių lęšių gamybos linija MODULO įdiegta Lietuvos įmonėje. Ši skaitmeninė akinių lęšių gamybos linija yra pirmoji tokia Europoje ir trečia pasaulyje po JAV (Sakramento) ir Honkongo.
Kompanija „Schneider“ Vokietijoje yra pripažinta viena pirmaujančių inovacijų diegėjų. MODULO liniją ji pristatė parodose tik pernai, tad šiuo metu tai yra geriausia, ką galima rasti pasaulyje.
Tautvydas Monkeliūnas, „BOD“ pardavimų vadovas, plačiau papasakojo apie tai, kas yra individualizuoti akinių lęšiai ir kokie jų privalumai: „Individualizuoti akinių lęšiai – tai lęšiai, sukurti ir pagaminti specialiai pagal jūsų užsakymą. Juos galima būtų palyginti su individualiai jums pasiūtų kostiumu. Gamindami akinių lęšius mes atsižvelgiame į tam tikrus kliento regėjimo įpročius, norimo rėmelio ypatumus, darbo ir veiklos pobūdį, kam tie akiniai bus naudojami. Visa tai įvertinama ir sukuriami individualizuoti lęšiai. Galiu patikinti, kad jie yra gerokai patogesni ir funkcionalesni.
Šiuo metu Lietuvos rinkoje dominuoja masiniu būdu Kinijoje pagaminti akinių lęšiai, o tam tikrais atvejais akiniai yra tiesiog perkami turguje ar prekybos centruose be jokios specialisto konsultacijos. O tai tikrai nėra pats geriausias būdas rūpintis savo regėjimu.
Mūsų tikslas, kad žmonės pradėtų skirti individualizuotą lęšį, kuris yra pritaikomas konkrečiai kiekvienam žmogui pagal jo akių parametrus, nuo masiškai pagaminto universalaus ir visiems pritaikyto lęšio.“
– Ar galima sakyti, kad jie ypač aktualūs tiems žmonėms, kuriems reikalingi progresiniai akinių lęšiai?
– Progresiniai lęšiai jau savaime yra individualizuoti. Bet į individualizuotų lęšių kategoriją šiuo metu patenka ne tik progresiniai lęšiai.
Kartais žmonės galvoja, kad mūsų laboratorija skirta vien progresiniams lęšiams. Bet tai nevisiška tiesa, tai tik viena produkcijos rūšis. Be abejo, ji svarbi, tai yra mūsų vizitinė kortelė, nes jų sukuriama pridėtinė vertė yra didžiausia, tačiau mūsų gamyba tuo neapsiriboja.
Šiuo metu akivaizdi tendencija, kad trisdešimtmečių ar panašaus amžiaus žmonių, kurie įtemptai dirba prie kompiuterio, su dokumentais, akys pavargsta. Mes gaminame lęšius, padedančius mažinti nuovargį, neleidžiančius sausėti akims, joms rausti. Dažniausiai tokie akiniai naudojami, kai žmogus visą dieną priverstas sėdėti biure. Tokių individualizuotų lęšių apatinė dalis turi priedą geresniam matymui (mikroadidaciją), kuris padeda skaityti ir dirbti su kompiuteriu nevarginant akies.
Jaunas žmogus, dirbdamas prie kompiuterio, kasdien sėdėdamas savo darbo vietoje taip pat gali turėti individualizuotus lęšius, su kuriais jam mažiau sausės ir mažiau raus akys.
Rinkoje sparčiai populiarėja saulės korekciniai lęšiai. Žmonėms su nusilpusio regėjimu galime pagaminti nuo saulės spindulių apsaugančius poliarizuotus, taip pat nuo šviesos tamsėjančius (fotochrominius) akinių lęšius. Dabar, prasidėjus sezonui, jie itin paklausūs.
– Kiek svarbu tų plastiko gabalėlių, iš kurių vėliau gimsta reikalingi lęšiai, tinkama danga?
– Plastiko danga yra nepaprastai svarbus dalykas, nes ji gerokai padidina lęšio atsparumą įbrėžimams ir pralaidumą šviesai, t. y. būtent tai, ko kiekvienam vartotojui reikia. Be to, tinkama danga užtikrina daug kitų savybių – tinkamai apdoroti lęšiai nesiraižo, nerasoja, geriau valomi, tampa atsparesni įvairiems šokams, tarkim, temperatūrų svyravimams.
– Kiek užtrunka lęšių gamyba?
– Pati pirminė lęšio gamyba užtrunka apie valandą, tačiau dangos dengimo procesas, kuriam naudojamos nanotechnologijos, reikalauja nuo keturių iki šešių valandų. O apskritai užsakymo įvykdymas nuo jo priėmimo iki gatavos produkcijos pristatymo užsakovui užtrunka vidutiniškai dvi darbo dienas. Žinoma, gali būti ir išimčių, nelygu situacija.
Lęšio dangą sudaro daugiau kaip 10 sluoksnių. Todėl gamybos procesui, kad lęšiai įgytų geriausias savybes, reikia daugiau laiko.
Plastiko gabaliukai iki tol, kol tampa skaidriais lęšiais, nukeliauja įdomų kelią. Pirmiausia jie išvalomi ultragarsu specialioje vonelėje, tada patenka į uždarą, precizine švara pasižyminčią patalpą, kur pasitelkus nanotechnologijas formuojami sluoksniai. Yra naudojamas specialus lakas, kuris sukietina lęšius tam, kad jie nesibraižytų, tuomet dengiama antistatiniu sluoksniu tam, kad prie akinių lęšių neliptų dulkės.
Toliau – hidrofobiniu sluoksniu, kad akiniai nerasotų, paskui – antirefleksiniu – kad lęšiai būtų skaidrūs ir neatspindėtų šviesos. Taip pat dengiame dar vienu sluoksniu, kuris apsaugo nuo riebalavimosi, pirštų atspaudų, kosmetikos. Štai tuomet baigti lęšiai palieka uždarą patalpą, pakuojami ir keliauja į optikos salonus, kuriuose įstatomi į rėmelius ir įteikiami klientui.
Tiesa, prireikus, akiniai rėminami ir mūsų laboratorijoje. Neapsiribojame tuo: šiuo metu vyksta naujų dangų taikymo procesai, ir artimiausiu metu gaminių asortimentas bus papildytas.