J. Reynoldsas ketvirtadienį susitiko su Marošu Šefčovičiumi po to, kai prekybos komisaras pasiūlė Didžiajai Britanijai prisijungti prie Visos Europos ir Viduržemio jūros regiono valstybių konvencijos (PEM), leidžiančios be muitų prekiauti visoje Europoje, taip pat kai kuriose Šiaurės Afrikos ir Levanto šalyse.
Interviu BBC J. Reynoldsas įvardijo M. Šefčovičiaus komentarus kaip „neįtikėtinai pozityvius“ ir „naudingus“ ir pridūrė, kad prisijungimas prie PEM būtų priimtinas, nes tai „nėra muitų sąjunga“.
„Galime pagerinti prekybos su ES sąlygas taip, kad nebereikėtų grįžti prie muitų sąjungų, bendrųjų rinkų ar „Brexit“ argumentų, ir galime tai padaryti siekdami glaudesnių prekybos ryšių visame pasaulyje“, – sakė jis.
J. Reynoldsas taip pat neatmetė galimybės sudaryti susitarimą dėl maisto ir žemės ūkio produktų, kuris įtrauktų ES taisyklių atspindėjimą, žinomą kaip „dinamiškas prisiderinimas“, teigdamas, jog tai taip pat neperžengtų jokių Didžiosios Britanijos vyriausybės „raudonųjų linijų“ dėl grįžimo į muitų sąjungą ar bendrąją rinką.
Leiboristai 2024 m. manifeste įsipareigojo siekti susitarimo su ES dėl tokių produktų, o kai kurios verslo grupės pritarė prisijungimui prie PEM, nes tai padėtų išlaikyti sudėtingas tiekimo grandines.
Ketvirtadienį ministrai pareiškė, kad leiboristų vyriausybė „šiuo metu“ neplanuoja prisijungti prie PEM ir „einamųjų komentarų nepateiks“.
Verslo sekretoriaus komentarai buvo pateikti vyriausybei mėginant „atstatyti“ santykius su ES.
Konservatoriai leiboristus apkaltino „keliaklūpsčiaujant“ prieš bloką.
„Naujausi pranešimai, kad vyriausybė gali mus prikaustyti prie Europos Sąjungos, kelia didelį susirūpinimą ir dar kartą aiškiai parodo, kad [ministras pirmininkas] Keiras Starmeris ir jo bendražygiai pernelyg mielai iškelia savo ideologiją aukščiau už mūsų nacionalinius interesus, nesvarbu, kiek tai kainuotų“, – pabrėžė šešėlinė užsienio reikalų sekretorė Priti Patel.
Mažesnės centristinės opozicinės Liberalų demokratų partijos lyderis Edas Davey pastebėjo, kad atmesti PEM pasiūlymą būtų „ekonominis aplaidumas“.