„Ieškoti čia kažkokio sąmokslo... Garbės žodis, turėčiau būti labai keistas žmogus ir veikti grynai prieš savo interesą, kad būčiau norėjusi šito triukšmo su kažkokiais kelininkais, kurie kažkokio laido nesuderino“, – „Žinių radijo“ laidoje „Persona grata“ sakė I.Šimonytė.
„Su ta istorija, su įmone, manau, įvyko toks labai nemalonus nesusipratimas – taip sakykime. Arba yra kažkas, ko aš išties nežinau. Turiu šiokią tokią versiją, kas tai galėtų būti. Bet tam, kad ta versija pasitvirtintų ar ne, turi praeiti šiek tiek laiko, nes tikrai galiu ne tik iš savo, bet ir energetikų pusės pasakyti – dėjome visas pastangas, kad ponas Paukštys su tuo savo projektu gautų kuo didesnę naudą“, – jau anksčiau kalbėjusi apie buvusios Vyriausybės dėtas pastangas, prisidedant prie „Teltonikos“ projekto vystymo, tvirtino konservatorė.
I.Šimonytė ragino situaciją vertinti racionaliai – anot jos, logika diktuoja, kad buvusiai Vyriausybei bendradarbiavimo su Taivanu klausimas buvo svarbus ir brangus.
„Svarbu buvo tiesiog tam bendradarbiavimui rasti realų pagrindą ir į tai buvo nemažai investuota ir mūsų komercijos atašė, ekonomikos atašė Taipėjuje, įvairių institucijų. Kažkuria prasme būčiau veikus prieš save, jeigu būčiau bandžiusi kažkuo pakenkti ponui Paukščiui. Tikrai būtų kvaila. Net jeigu man kas nors patarinėtų, aš sakyčiau: „Palaukite, aš esu suinteresuota šio projekto sėkme, nes man reikia parodyti tuos sėkmės projektus ir tai yra vienas iš jų“, – kalbėjo ketverius metus Vyriausybei vadovavusi politikė.
Ir nors baigiantis jos kadencijai A.Paukščio pranešimai apie stabdomą projektą sukėlė nemenką skandalą, I.Šimonytė akcentuoja – kilusios problemos buvo labai greitai išspręstos. Be to, tęsė konservatorė, tai buvo galima padaryti ir anksčiau, tačiau, pripažįsta ji, informacija apie kilusius sunkumus jos nepasiekė.
„Tas konfliktas išsisprendė mikliai. Bet kodėl neinformavo – galima ieškoti kažkokių sąmokslo teorijų, bet aš galvoju, kad, greičiausiai, tiesiog“, – aiškino parlamentarė.
„Niekur aš jų ten nemačiau“
Kalbėdama apie „Teltonikos“ projektą, ekspremjerė taip pat sureagavo į A.Paukščio pareiškimus, esą signataras Albinas Januška bei tuomečiai valdančiosios daugumos atstovai Seime Žygimantas Pavilionis ir Raimundas Lopata buvo įtraukti į derybų procesus. Apie neskelbtus susitikimus su šiais politikais A. Paukštys prakalbo tinklalaidėje politika.lt.
I.Šimonytė patikino – minėti trys politikai nėra nei jos komandos atstovai ar patarėjai.
„Šitame projekte niekur aš jų ten nei mačiau, nei ką“, – tikino ji, nurodydama, kad „Teltonikos“ projektu rūpinosi tik jos patarėjas Dalius Krinickas bei atskirai paskirti Energijos skirstymo operatoriaus ir „Litgrid“ atstovai.
„Išskyrus vieną ar kitą susitikimą kokiame nors renginyje ir „laba diena“ per atstumą, tikrai jokių kažkokių asmeninių santykių su žmonėmis, kurie viename ar kitame kontekste gali būti minimi kaip turintys neva kažkokios įtakos, neturiu, tikrai nesikonsultuoju ir neklausiu, ką man daryti. Manau, niekas iš mano komandos to nedarė“, – pabrėžė I.Šimonytė.
Naujienų agentūra ELTA primena, kad „Teltonika“ grupės įmonės „AGP Investments“ vadovas A.Paukštys lapkritį pranešė, jog stabdo 3,5 mlrd. eurų vertės „Teltonika High-Tech Hill“ parko statybas Liepkalnyje, mat, anot jo, šalyje trūksta projektui būtinų elektros pajėgumų, užsitęsė žemės sklypų paskirties keitimas, kilo kitų iššūkių, bendraujant su ministerijomis bei joms atsakingomis institucijomis.
Tiesa, nors sulaukė šalies politikų ir institucijų dėmesio bei pažadų spręsti kylančias problemas, netrukus A.Paukštys užsiminė, jog visi jo projektai „ėmė lėtėti“ po to, kai jis finansiškai parėmė šalies vadovą Gitaną Nausėdą jo rinkiminės kampanijos metu.
Kiek vėliau buvusiai Vyriausybei sugriežtinus dvejopos paskirties prekių eksportą oro keliu į trečiąsias šalis, „Teltonikos“ savininkas negailėjo kritikos šiam sprendimui. Jis neatmetė, kad nueinančioji valdžia tokį sprendimą priėmė vadovaujantis asmeniškumais ir kerštavo dėl kilusio skandalo, kai buvo paviešinta informacija apie šalies institucijų negebėjimą spręsti biurokratines problemas.
Tiesa, netrukus pati „Teltonika“ sulaukė kritikos viešojoje erdvėje – skelbta, esą įmonės produkcija vis dar yra prekiaujama Rusijoje ir Baltarusijoje. A.Paukštys tai neigė ir netrukus interviu tinklalaidėje politika.lt pateikė savo matymą.
Verslininkas užsiminė apie buvusius susitikimus su signataru A.Januška, tuometiniais Seimo nariais, siekiant vystyti ryšius su Taivano pramone, atsisakymą remti Povilo Malakausko ir kunigo Algirdo Toliato iniciatyvą. Nors tiesiai klausiamas, ar buvusi valdžia prisidėjo prie kylančių iššūkių jo verslui, A.Paukštys nei patvirtino, nei paneigė, jis tikino, kad tam tikri „sutapimai“ visą situaciją padaro aiškesne.