Prieš D.Trumpo inauguracijos ceremoniją bitkoinas smarkiai pašoko ir pasiekė visų laikų rekordinį 109 241 dolerio lygį, o vėliau nukrito iki 107 765 dolerių.
Pagrindinė pasaulio kriptovaliuta ėmė brangti po to, kai lapkritį D.Trumpas laimėjo prezidento rinkimus. Gruodžio pradžioje bitkoinas pirmą kartą peržengė 100 tūkst. dolerių ribą.
Tai įvyko po to, kai D.Trumpas paskyrė kriptovaliutų rėmėją Paulą Atkinsą vadovauti JAV vertybinių popierių reguliavimo institucijai, pakurstydamas optimizmą, kad pradėjęs naują kadenciją panaikins šio sektoriaus reguliavimą.
Nors pats kadaise pavadino kriptovaliutas „apgavyste“, ilgainiui D.Trumpas pakeitė nuomonę ir per savo rinkimų kampaniją tapo aršiu jų advokatu.
Savaitgalį jis pristatė savo paties kriptovaliutą, pavadintą $TRUMP – pakurstydamas karštligišką pirkimą, dėl kurio naujosios kriptovaliutos rinkos kapitalizacija šoktelėjo iki kelių milijardų dolerių.
Bitkoinui pasiekus 100 tūkst. dolerių ribą, D.Trumpas savo platformoje „Truth Social“ parašė: „SVEIKINIMAI BITKOINININKAMS!!! 100 000 DOLERIŲ!!! NĖR UŽ KĄ!!! Kartu mes padarysime Ameriką vėl didžią!“
Kriptovaliutos nuo pat atsiradimo nuolat patenka į antraštes – pradedant audringais svyravimais ir baigiant kelių pramonės milžinių, tarp kurių svarbiausia buvo kriptovaliutų birža FTX, žlugimu.
Bitkoiną 2008 m. sugalvojo asmuo arba grupė, pasivadinusi Satoshi Nakamoto.
Bitkoinas buvo pristatomas kaip būdas išsivaduoti iš finansinių institucijų jungo sukuriant decentralizuotą sandorių platformą.
Skaitmeninė valiuta kuriama – arba „kasama“ – kaip atlygis, kai galingi kompiuteriai išsprendžia sudėtingus uždavinius, kad patvirtintų sandorius, atliktus nuo įsilaužimo apsaugotame registre, vadinamame blokų grandine.
Bitkoinas seniai kritikuojamas už tai, kad tapo parankia valiuta, kuria atliekami neatsekami mokėjimai vadinamajame tamsiajame tinkle – įslaptintoje interneto dalyje, naudojamoje nusikalstamai veiklai.
Jis taip pat dažnai puolamas dėl to, kad palengvina pinigų plovimą ir leidžia vykdyti išpirkos reikalaujančių programų atakas.
Atidžiai tikrinamas ir jo anglies dioksido pėdsakas, nes kriptovaliutoms „kasti“ reikia milžiniškų energijos išteklių.