„Turime indikacijų, kad galimybe gauti licenciją Lietuvoje domisi nemažai bendrovių, todėl kviečiame nedelsti ir teikti paraiškas. Primename, kad pasibaigus pereinamajam laikotarpiui, paslaugas, susijusias su kriptoturtu, Lietuvoje galės teikti tik licencijuoti dalyviai“, – pranešime cituojamas LB valdybos narys Simonas Krėpšta.
Banko teigimu, Lietuvoje šiuo metu galioja pereinamasis laikotarpis, truksiantis iki birželio 1 d. Iki jo pabaigos visos bendrovės, Lietuvoje teikiančios ar ateityje ketinančios teikti su kriptoturtu susijusias paslaugas, privalo gauti veiklos leidimą.
„Įvertinęs sąlyginai trumpą pereinamąjį laikotarpį, praėjusiais metais Lietuvos bankas sustiprino licencijavimo ir priežiūros komandos pajėgumą. Siekdamas padėti potencialiems pareiškėjams, surengė konsultacinių renginių, patvirtino Kriptoturo paslaugų teikėjų licencijavimo taisykles. Jose nurodyta konkreti informacija, kurią turi pateikti pareiškėjas, siekiantis gauti kriptoturto paslaugų teikėjo licenciją“, – rašoma pranešime.
Tuo metu iš pareiškėjų tikimasi, jie paraišką licencijai gauti teiks tik gerai susipažinę su teisės aktais, o jų veikla atitiks aukščiausius standartus.
Pažymima, jog ypatingą dėmesį Lietuvos bankas skirs pareiškėjo akcininkų ir vadovų reputacijai, lėšų kilmės skaidrumui, vadovų kvalifikacijai, pareiškėjo pasirengimui užtikrinti tvarią, saugią ir patikimą veiklą, įskaitant veiksmingą vidaus kontrolę bei rizikų valdymą.
ELTA primena, kad nuo 2024 m. gruodžio 30 d. Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos valstybėse buvo pradėtas taikyti MiCA reglamentas ir kriptoturto teikėjai bus priskiriami finansų įstaigoms. Atitinkamai, kad tęstų savo veiklą, tokios įmonės turės gauti veiklos licenciją.
MiCA reglamento tikslas – nustatyti vienodus reikalavimus kriptoturto veiklai visoje Europoje, bei skatinti inovacijas, tuo pat metu išlaikant finansinį stabilumą ir apsaugant vartotojus nuo rizikų.