Bendrovė patyrė JAV reguliavimo institucijų spaudimą po keletos su sauga susijusių avarijų, įskaitant 2024 m. sausį skrydžio metu įvykusį „Alaska Airlines“ lėktuvo plokštės incidentą, dėl kurio prireikė avarinio nusileidimo.
Naujajame „Boeing“ „Saugos ir kokybės plane“ numatyti išsamūs kokybės kontrolės inspektorių ir mechanikų mokymai bei naujas atsitiktine tvarka vykdomas kokybės auditas, kai pašalinamos ir grąžinamos orlaivių dalys, teigiama bendrovės interneto svetainėje paskelbtame pranešime.
Bendrovė taip pat teigė, kad „Spirit AeroSystems“, pagaminusi sugadintą plokštę, „ženkliai“ sumažino 737 modelio fiuzeliažo defektų kiekį, „padidindama kontrolės taškų skaičių surinkimo vietose ir įgyvendindama kokybės patvirtinimo procesą“.
Naujasis „Boeing“ planas pristatytas po to, kai praėjusių metų pradžioje Federalinė aviacijos administracija (FAA) atliko auditą ir suteikė bendrovei 90 dienų parengti planą, kaip reikšmingai patobulinti kokybės kontrolės procesus.
„Aktyviai sekame rezultatus ir atidžiai stebime veiklą visuose pagrindiniuose „Boeing“ objektuose“, – ketvirtadienį tinklaraščio įraše teigė FAA administratorius Mike‘as Whitakeris.
„Tačiau tai nėra vienerių metų projektas“, – pridūrė M. Whitakeris, kuris vėliau šį mėnesį turėtų palikti postą.
„Reikia esminių kultūrinių permainų, kurios būtų orientuotos į saugą ir kokybę, o ne į pelną, – pabrėžė jis. – Tam reikės nuolatinių „Boeing“ pastangų ir įsipareigojimų, o iš mūsų pusės – nuolatinės kontrolės.“
2024-ieji „Boeing“ buvo sunkūs metai: be kita ko, bendrovei teko tvarkytis su septynias savaites trukusiu 33 tūkst. darbuotojų streiku, paralyžiavusiu operacijas dviejose pagrindinėse gamyklose ir sulėtinusiu lėktuvų gamybą.
Spalį „Boeing“ pristatė planus 10 proc. sumažinti darbuotojų skaičių visame pasaulyje, o netrukus po to paskelbė didžiausius ketvirčio grynuosius nuostolius per ketverius metus.