„Paysera“ įsigijo beveik 150 „Foxpay“ savitarnos mokėjimo terminalų įvairiose įstaigose

2025 m. sausio 2 d. 11:04
Teisėsaugos tiriamos finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savitarnos mokėjimo terminalus gydymo ir kitose įstaigose įsigijo mokėjimų tarpininkė „Paysera“ – ketina atkurti 120 esamų „Foxbox“ terminalų veiklą ir pradėti naudoti 27 dar neeksploatuotus.
Daugiau nuotraukų (1)
Kaip ketvirtadienį pranešė bendrovė, pirminis paslaugų atnaujinimas, įskaitant mokėjimo funkcijas, bus užtikrintas per artimiausius du mėnesius.
„Terminalais kasdien naudojosi tūkstančiai žmonių, ypač gydymo įstaigose, todėl skubus veiklos atnaujinimas yra tiek mūsų, tiek „Foxpay“ prioritetas. (...) Įsigyti savitarnos terminalai pasižymi paprastu valdymu, padeda efektyviai trumpinti eiles ir yra patogūs naudoti visoms amžiaus grupėms, įskaitant vyresnio amžiaus žmones“, – pranešime teigė „Paysera“ generalinis direktorius Marijus Plančiūnas.
Anot jo, pirmiausia įmonė ketina susitelkti į Lietuvos rinką, o vėliau planuoja plėsti terminalų tinklą kitose „Paysera“ grupės šalyse: Latvijoje, Estijoje, Kosove, Albanijoje, Bulgarijoje ir Rumunijoje.
Planuojama, kad investicijos į „Foxbox“ terminalų tinklą atsipirks per maždaug dvejus metus.
Bendrovės sausio pirmoje pusėje susisieks su įstaigomis, kuriose įrengti terminalai, ir pristatys paslaugų tęstinumo galimybes.
„Paysera“ taip pat planuoja įsigytą terminalų programinę įrangą pritaikyti ir pradėtame vystyti bankomatų tinkle, kuriame šiuo metu naudojamos trečiųjų šalių technologijos.
Tai reiškia, kad tiek bankomatai, tiek įsigyti terminalai ateityje veiks su ta pačia programine įranga. Terminaluose, kurie toliau veiks su „Paysera“ prekės ženklu, gyventojai 2023 m. atliko 768 tūkst. mokėjimų už daugiau nei 34 mln. eurų.
Didžioji dalis, arba 80 proc. terminalų, įrengti gydymo įstaigose. ELTA primena, kad lapkritį Lietuvos bankas (LB) pranešė, kad už šiurkščius ir sistemingus teisės aktų pažeidimus panaikino „Foxpay“ elektroninių pinigų įstaigos licenciją.
Anot institucijos, bendrovė nesilaikė pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos, klientų lėšų apsaugos teisės aktuose nustatytų reikalavimų.
Teisėsaugos institucijoms atliekant ikiteisminį tyrimą dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ veiklos, iš viso buvo sulaikyti ir įtarimai pareikšti 7 asmenims, tarp jų – minėtos įmonės savininkei Ievai Trinkūnaitei, jos sugyventiniui Vilhelmui Germanui ir eksministrės Monikos Navickienės vyrui Mindaugui Navickui.
Institucijos atskleidžia, kad buvo atliktos 32 kratos, kurių metu rastos nemažos sumos grynųjų pinigų, technikos ir elektroninės informacijos, kriptovaliutos ir turto, meno dirbinių.
Kaip skelbiama, kratų metu iš viso rasta 0,5 mln. eurų grynųjų pinigų.
Kaip nurodo Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT), tyrimas pradėtas dėl galimo neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimo, piktnaudžiavimo, sukčiavimo, turto pasisavinimo ir iššvaistymo, kyšininkavimo bei papirkinėjimu.
Šiuo metu nustatyta, kad bendrininkų grupė 2023–2024 m. galimai legalizavo mažiausiai 17 mln. eurų sumą.
Taip pat siekiant nuslėpti veiklą nuo institucijų galimai buvo mokami kyšiai.
Šiuo metu nustatyta galimų kyšių suma siekia per 100 tūkst. eurų.
Anot FNTT Specialiųjų užduočių valdybos viršininko Roberto Šadianeco, ateityje įtariamųjų gali būti daugiau nei 7.
Tačiau institucijos pabrėžia, kad pati M. Navickienė byloje „nefigūruoja“, ir „bent kol kas“ jos apklausti pagrindo nėra.
Anot Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pavaduotojo Jovito Raškevičiaus, tarnyba birželį pradėtame ikiteisminiame tyrime fokusuojasi į galimą poveikio darymą sudarant viešuosius pirkimus ir pinigų plovimą, kas susiję su „Foxpay“ teikiamomis paslaugomis viešajam sektoriui.
Kaip teigė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Artūras Urbelis, rugsėjį nutarta anksčiau pradėtus įvairius ikiteisminius tyrimus sujungti į vieną tyrimą, kurio akiratyje ir atsidūrė įmonės „Foxpay“ veikla.
STT tyrimo ėmėsi, Lietuvos bankui atliekant patikrinimą dėl „Foxpay“ veiklos. Taip pat LB papildomai kontroliuoja centrinio banko nurodymų nesilaikiusios „Foxpay“ per mokėjimų sistemą „Centrolink“ teikiamas viešąsias paslaugas.
„Foxpay“ vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje atsidūrė, kai pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – M. Navickienės sutuoktinis M. Navickas.
M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo.
Vėliau 15min.lt pranešė, kad pernai ministrė kartu su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų.
Dėl kilusio skandalo dėl ryšių su I. Trinkūnaite bei V. Germanu, M. Navickienė pasitraukė iš ministrės posto.
Vienintelė „Foxpay“ akcininkė ir „iSun“ grupės vadovė I. Trinkūnaitė taip pat patvirtino, kad bendrovė „Foxpay“ yra likviduojama,

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.