Ši neturinti priėjimo prie jūros neturtinga šalis naftą į pasaulio rinkas gabena iš Port Sudano prie Raudonosios jūros, o Chartumas iš jos ima tranzito mokestį.
Pietų Sudano naftotiekis buvo apgadintas per vasario mėnesį vykusius Sudano kariuomenės ir sukarintų Greitojo palaikymo pajėgų (RSF) susirėmimus, o tai smarkiai pakenkė jaunos valstybės ekonomikai.
„Naftos ministerija skelbia, kad 2024 m. gruodžio 30 d. yra oficiali gavybos atnaujinimo trečiajame ir septintajame blokuose pradžios data“, – gruodžio 19 d. laiške teigė Naftos tarnybos generalinis direktorius Konas Johnas Akotas.
Laiške „Dar Petroleum Operating County“ (DPOC) – vienos iš Pietų Sudano naftos telkinį valdančio konsorciumo įmonių – prezidentui nurodoma, kad įmonė „nedelsiant pasidalytų DPOC gavybos atnaujinimo planais“.
AFP negalėjo nepriklausomai patikrinti, ar gavyba buvo atnaujinta.
Tačiau gruodžio 23 d. DPOC laiške, adresuotame kitiems konsorciumo nariams, teigiama, kad prieš atnaujinant gavybą liko neišspręstų klausimų ir kad reikės „tolesnių aptarimų“.
„Kai šie klausimai bus tinkamai išspręsti, bus galima priimti galutinį sprendimą dėl atnaujinimo pradžios“, – teigiama laiške.
Pietų Sudanas, kuriame gyvena apytikriai 12 mln. žmonių, 2011 m. išsikovojęs nepriklausomybę perėmė iš Sudano apie tris ketvirtadalius naftos išteklių.
Prieš naftotiekio apgadinimą šalyje buvo išgaunama daugiau kaip 150 tūkst. barelių naftos per dieną, teigiama „BP Statistical Review of World Energy“.
Nepaisant gausių naftos išteklių, jauniausia pasaulio valstybė sunkiai stojasi ant kojų, kovodama su etniniu smurtu, chronišku nestabilumu, skurdu ir stichinėmis nelaimėmis.
Beviltiškai neturtinga šalis šiuo metu susiduria su choleros protrūkiu šiaurėje, kur įsikuria daugelis nuo smurto Sudane bėgančių žmonių.