Pranešama, kad „Masiva Group“ visiškai perėmė platformos kontrolę ir toliau tęs jos veiklą su nauja komanda.
Bendra „Coinvest Capital“, verslo angelų ir dar vieno rizikos kapitalo fondo investicija siekė 250 tūkst. eurų, investuotojai atgavo visas į įmonę investuotas lėšas.
„Coinvest Capital“ su verslo angelais ir kitu rizikos kapitalo fondu investavo į įmonę dviem etapais: 2021 metų vasarį ir tų pačių metų rugsėjį. „Coinvest Capital“ investicija iš viso siekė beveik 120 tūkst. eurų, o fondo tiesioginė nuosavybės dalis platformoje sudarė 10,5 proc.
„Šis sandoris yra pavyzdys, kaip panašios problemos turėtų būti sprendžiamos rizikos kapitalo rinkoje, vadovaujantis įprasta tarptautine praktika ir laikantis pasirašytų sandorio bei akcininkų sutarties sąlygų“, – žiniasklaidai išsiųstame pranešime teigė „Coinvest Capital“ vadovė Viktorija Trimbel.
Priduriama, kad akcijų pardavimo sandoris leido investuotojams pasitraukti iš įmonės po 2023 metų pabaigoje kilusios krizės, kai paaiškėjo faktai apie neteisėtai pasisavintas kliento lėšas.
V.Trimbel taip pat sakė nuoširdžiai linkinti sėkmės akcijų pirkėjui „Masiva Group“, siekiančiam atkurti platformos veiklą ir realizuoti jos potencialą.
Prekių ženklo pokyčių nenumato
Tuo metu siuntų siuntimo platformą siuskpigiau.lt ir kitus internetinės prekybos verslus vystančios „Masiva group“ direktorius Mindaugas Šilkūnas žiniasklaidai išplatintame pranešime sako, kad vadovavimas „Contribee“ perimtas iškart po sutarties pasirašymo. Netrukus po to, kaip tikinama, bus padengti ir susiformavę bendrovės įsiskolinimai.
„Manau, kad „Contribee“ sukūrė gerą, prasmingą bei gyvybingą idėją. Ji verta išgelbėjimo. Nesitikime, kad šis projektas iš karto atneš grąžą. Kol kas galvojame, kad iki pelningos veiklos reikės judėti maždaug 3 metus ir per tą laiką į vystymą bei plėtrą investuoti apie 1 mln. Eur. Tai nelengvas, bet įdomus projektas, todėl atsitrauksiu nuo kitų įmonių valdymo ir dėmesį sutelksiu ties juo.
Vienas pagrindinių žingsnių, kuriuo pasirūpinsime nedelsiant – papildomų saugumo priemonių diegimas, kad prieigą prie rėmėjų skiriamų lėšų turėtų tik patys kūrėjai. Ir daugiau niekas kitas. Žinoma, esame numatę ir daugiau platformos plėtros ir tobulinimo veiksmų“, – teigia naujasis „Contribee“ vadovas.
Skelbiama, kad „Masiva group“ kurį laiką ruošėsi šiam įsigijimui ir iš anksto suformavo atskirą komandą, kuri su šiuo projektu dirbo pilnu etatu, tad perėmimo procesas turėtų būti sklandus.
M.Šilkūnas su skirtingais internetinės prekybos bei logistikos verslais dirba nuo 2005 m.
Jo teigimu, „Contribee“ prekių ženklo pokyčiai nenumatomi – šiuo metu laikomasi nuostatos, kad platformos patirtą reputacinę žalą galima atstatyti konstruktyviais darbais ir vertę visoms pusėms kuriančiais sprendimais.