Pastaraisiais mėnesiais J. Bideno administracija skubėjo uždegti žalią šviesą susitarimams su lustų gamybos tiekimo grandinės įmonėmis, siekdama įtvirtinti dalį savo palikimo, kol nepasikeitė vyriausybė.
Kai susitarimas įsigalios, numatytos lėšos bus skiriamos įmonėms, joms pasiekus tam tikrus tarpinius tikslus. „Micron“ investicijos padės šalyje kurti ir vystyti pažangią atminties lustų technologiją, teigė prekybos sekretorė Gina Raimondo.
Tai „kritiškai svarbu norint išlaikyti lyderystę dirbtinio intelekto srityje ir ginti mūsų ekonominį bei nacionalinį saugumą“, pridūrė ji.
Jungtinės Valstijos stengiasi sumažinti savo priklausomybę nuo Kinijos ir kitų šalių puslaidininkių srityje. Naujausias finansavimas skiriamas pagal „CHIPS and Science Act“ – J. Bideno kadencijos metu priimtą svarbų įstatymą, kuriuo stiprinama JAV puslaidininkių pramonė.
Pasak prekybos departamento, „Micron“ sandoris visų pirma remia įmonės dviejų dešimtmečių planą investuoti 100 mlrd. dolerių Niujorke ir 25 mlrd. dolerių Aidahe.
Tai turėtų sukurti apie 20 tūkst. darbo vietų ir „padėti JAV padidinti savo pažangiosios atminties gamybos dalį nuo dabartinių mažiau nei dviejų procentų iki maždaug 10 procentų 2035-aisiais“, pridūrė departamentas.
Neskaitant gamyklų Niujorke ir Aidahe, Prekybos departamentas taip pat pasirašė preliminarų susitarimą su „Micron“ dėl 275 mln. dolerių, kurie bus skirti išplėsti ir modernizuoti įmonės gamyklą Virdžinijoje.
„Micron“, kaip vienintelė JAV įsikūrusi atminties gamintoja, turi unikalią galimybę perkelti pažangiausią atminties gamybą į JAV“, – pareiškime teigė „Micron“ prezidentas Sanjay Mehrotra.
Anksčiau Jungtinės Valstijos pagamindavo beveik 40 proc. pasaulio lustų, tačiau dabar ši dalis sudaro apie 10 proc., be to, tarp jų nėra pačių pažangiausių puslaidininkių.