„Jei ši tendencija pasitvirtins, tai bus didžiausias prieaugis per daugiau nei 15 metų. Tiesa, ši teigiama tendencija ne visuose regionuose vienodai pasiskirsčiusi“, – teigė TDO generalinis direktorius Gilbertas Houngbo.
Kalbėdamas Ženevoje pristatant TDO Pasaulinę darbo užmokesčio ataskaitą, G.Houngbo pažymėjo, kad pasaulinis darbo užmokesčio augimas atspindi ryškų atsigavimą, palyginus su 0,9 proc. sumažėjimu 2022 m., kai įsismarkavusi infliacija ir didesnės kainos lenkė atlyginimų didėjimą.
Ataskaitoje pažymima, kad 2023 m. besiformuojančiose ekonomikose darbo užmokestis augo beveik 6 proc. (po 1,8 proc. augimo 2022 m.), o tai rodo teigiamą tendenciją, kuri tęsiasi ir 2024 m.
Pasak TDO vadovo, išvystytos pramonės šalyse stebima priešinga tendencija: darbo užmokestis pernai ten padidėjo „kukliais“ 0,9 proc. Nepaisant šio sveikintino pokyčio, kainos tebėra per aukštos mažas pajamas gaunantiems namų ūkiams, kurie ir toliau susiduria su didėjančiomis pragyvenimo išlaidomis.
„Infliacija – nors ir sušvelnėjusi – tebėra žiauri realybė daugelyje besiformuojančių ir besivystančių šalių“, – pažymėjo TDO vadovas.
Regioniniu požiūriu vidutinis darbo užmokestis sparčiau didėjo Azijoje ir Ramiojo vandenyno regione, Centrinėje ir Vakarų Azijoje bei Rytų Europoje, palyginus su kitomis pasaulio šalimis.
Išskyrus Afrikos ir arabų valstybes, kuriose vidutinis realusis darbo užmokestis išliko stabilus, 2024 m. jis kilo visuose regionuose. Vidurio ir Vakarų Azijoje užfiksuotas didžiausias vidutinis darbo užmokesčio augimas – 17,9 proc., teigiama ataskaitoje.