FNTT vadovas apie „Foxpay“ tyrimo eigą žada informuoti kitų metų pradžioje: sulaikoma vis daugiau turto

2024 m. lapkričio 25 d. 15:15
Dominykas Datkūnas (ELTA)
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas Rolandas Kiškis, sako, kad atliekamo ikiteisminio tyrimo dėl mokėjimo bendrovės „Foxpay“ veiklos metu nuolatos atliekamos kratos ir apribojama vis daugiau turto.
Daugiau nuotraukų (1)
„Dinamika tikrai yra matoma, tie skaičiai didėja, kas liečia sulaikytą turtą, užšaldytą turtą. Ir išimto turto, kalbant apie vertybes, jo yra daugiau. Bet tikrai dabar aš neatskleisiu. Kaip ir sakiau, viską revizuojame, aktyviai, intensyviai dirbame“, – pirmadienį žurnalistams kalbėjo R. Kiškis.
„Aktyvūs veiksmai, procesinės priemonės, tame tarpe ir kratos, be abejo atliekami ir buvo atliekami“, – sakė jis.
Šiuo metu nustatyta, kad bendrininkų grupė galėjo legalizuoti mažiausiai 17 mln. eurų.
Apie tyrimo rezultatus FNTT, kartu su prokuratūra, visuomenę supažindins kitų metų pradžioje, sako R. Kiškis.
„Pirmiausia turime surevizuoti ir įvertinti, kokioje stadijoje mes esame. Galvoju, kad kitų metų pradžioje apie pažangą spaudos konferenciją su prokurorais tikrai suorganizuosime“, – žadėjo FNTT vadovas.
Lietuvos bankas siūlo padėti įstaigoms, kurios naudojosi „Foxpay“ paslaugomis
Lietuvos banko (LB) valdybos narys Simonas Krėpšta teigia, kad, panaikinus „Foxpay“ elektroninių pinigų įstaigos licenciją daliai poliklinikų bei kitų įstaigų sutriko atsiskaitymo veikla.
„Yra dalis poliklinikų, kurios vis dar naudoja šią paslaugą lėšų surinkimui, tai taip, joms reikės šiek tiek prisitaikyti ir priimti kitu būdu lėšas“, – teigė jis.
Pasak jo, Lietuvos bankas, bendradarbiaudamas su Viešųjų pirkimų tarnyba bei kitomis įstaigomis, galėtų tokias įstaigos pakonsultuoti ir padėti jiems surasti alternatyvius būdus priimti paslaugas už lėšas.
„Jei išliko dar įstaigų, kurios neturėjo plano B tokiam atvejui, tai be abejo, joms šiek tiek užtruks prisitaikyti, bet jeigu reikia, mes joms suteiksime visą informaciją“, – kalbėjo S. Krėpšta.
Penktadienį LB pranešė, kad už šiurkščius ir sistemingus teisės aktų pažeidimus panaikino „Foxpay“ elektroninių pinigų įstaigos licenciją.
Anot institucijos, bendrovė nesilaikė pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos, klientų lėšų apsaugos teisės aktuose nustatytų reikalavimų.
Po šio sprendimo „Foxpay“ nebegali teikti jokių finansinių paslaugų.
ELTA primena, kad, teisėsaugos institucijoms atliekant ikiteisminį tyrimą dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ veiklos, iš viso buvo sulaikyti ir įtarimai pareikšti 7 asmenims, tarp jų – minėtos įmonės savininkei Ievai Trinkūnaitei, jos sugyventiniui Vilhelmui Germanui ir eksministrės Monikos Navickienės vyrui Mindaugui Navickui.
Institucijos atskleidžia, kad buvo atliktos 32 kratos, kurių metu rastos nemažos sumos grynųjų pinigų, technikos ir elektroninės informacijos, kriptovaliutos ir turto, meno dirbinių.
Kaip skelbiama, kratų metu iš viso rasta 0,5 mln. eurų grynųjų pinigų.
Kaip nurodo Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT), tyrimas pradėtas dėl galimo neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimo, piktnaudžiavimo, sukčiavimo, turto pasisavinimo ir iššvaistymo, kyšininkavimo bei papirkinėjimu.
Šiuo metu nustatyta, kad bendrininkų grupė 2023–2024 m. galimai legalizavo mažiausiai 17 mln. eurų sumą.
Taip pat siekiant nuslėpti veiklą nuo institucijų galimai buvo mokami kyšiai. Šiuo metu nustatyta galimų kyšių suma siekia per 100 tūkst. eurų. Anot FNTT Specialiųjų užduočių valdybos viršininko Roberto Šadianeco, ateityje įtariamųjų gali būti daugiau nei 7.
Tačiau institucijos pabrėžia, kad pati M. Navickienė byloje „nefigūruoja“, ir „bent kol kas“ jos apklausti pagrindo nėra.
Anot Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pavaduotojo Jovito Raškevičiaus, tarnyba birželį pradėtame ikiteisminiame tyrime fokusuojasi į galimą poveikio darymą sudarant viešuosius pirkimus ir pinigų plovimą, kas susiję su „Foxpay“ teikiamomis paslaugomis viešajam sektoriui.
Kaip teigė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Artūras Urbelis, rugsėjį nutarta anksčiau pradėtus įvairius ikiteisminius tyrimus sujungti į vieną tyrimą, kurio akiratyje ir atsidūrė įmonės „Foxpay“ veikla.
STT tyrimo ėmėsi, Lietuvos bankui atliekant patikrinimą dėl „Foxpay“ veiklos.
Taip pat LB papildomai kontroliuoja centrinio banko nurodymų nesilaikiusios „Foxpay“ per mokėjimų sistemą „Centrolink“ teikiamas viešąsias paslaugas.
„Foxpay“ vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje atsidūrė, kai pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – M. Navickienės sutuoktinis M. Navickas.
M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo.
Vėliau 15min.lt pranešė, kad pernai ministrė kartu su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų.
Dėl kilusio skandalo dėl ryšių su I. Trinkūnaite bei V. Germanu, M. Navickienė pasitraukė iš ministrės posto.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.