„Kviečiame teikti paraiškas finansavimui gauti, skelbiame pirmąjį šaukimą. Šaukimo tikslas – skatinti dronų pramonę Lietuvoje, remiant inovatyvius projektus bei tyrimus, susijusias su dronų technologijomis ir skatinti domėjimąsi bepilotėmis skraidyklėmis“, – trečiadienį žurnalistams kalbėjo A. Jakubauskas.
Konkurso dalyviai kviečiami teikti paraiškas nuo lapkričio 20 dienos iki šių metų galo, interneto svetainėje www.dronusajunga.lt. Paraiškas anonimiškai vertins įvairūs dronų technologijų teoretikai ir praktikai, o atrinkti dalyviai bus kviečiami per 5–10 minučių pristatyti idėją ekspertams gyvai.
Projektams būtų skiriama tarp 5 iki 20 tūkst. eurų, o bendras krepšelis, kurį fondas šiai dienai galėtų skirti, siekia 160 tūkst. eurų.
„Lubos yra 20 tūkst. eurų. Fondas skirti daugiau pinigų negali, bet aš manau, kad žmonėms, kuriems reikia nedaug projektui pabaigti, tai 20 tūkst. eurų suma yra labai didelė“, – teigė fondo „Dronų sąjunga“ vadovas.
„Šiai dienai fondas pajėgus būtų paskirstyti apie 160 tūkst. eurų, bet mes dabar dirbame su verslo struktūromis ir bandome padidinti tas turimas lėšas ir kasmet atlikti vieną arba du šaukimus“, – aiškino jis.
Išskirtinis dėmesys dvigubos paskirties dronams
A. Jakubauskas sako, kad išskirtinis dėmesys bus skiriamas dvigubos paskirties dronų projektams – tokiems, kurie galėtų pasitarnauti tiek taikos, tiek karo sąlygomis.
„Mūsų siekis, kad dronai būtų dvigubos paskirties, kad jie galėtų tarnauti taikos metu ir būtų nesunkiai perkonstruojami karo metu“, – teigė jis.
Fondo vadovas taip pat tikisi, aukšto jaunimo susidomėjimo, turėdamas omeny tiek studentus, tiek moksleivius. Pasak jo, jaunimas domisi dronų technologijos, o fondas siūlo paramą ir ne patiems didžiausiems projektams.
„Dronas tai yra tokia investicija į ateities saugumą, todėl labai svarbu, kad kuo daugiau žmonių įsitrauktų. Juo labiau, kad jaunimas labai įsitraukęs į šitą sritį ir mūsų noras paprasčiausiai yra padėti, paremti, patalkinti“, – sakė jis.
Labdaros ir paramos fondo „Dronų sąjunga“ teigia, kad jų veiklos tikslas – finansuoti lietuviškų bepiločių orlaivių (BO) kūrimą, vystymą, mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą, techninį projektavimą, technologinius bandymus, siekiant, kad būtų sukurti lietuviški bepiločiai orlaiviai Lietuvos pramonės, saugumo, žemės ūkio, susisiekimo srityse bei pritaikant juos kitoms Lietuvos valstybės reikmėms.
Fondas siekia, kad pasitelkiant sukurtas BO technologijas, būtų galimybė sukurti Lietuvos bepiločių orlaivių parką, kuris taptų išskirtinės svarbos Lietuvos indėliu į bendrą šalies saugumo užtikrinimą.