V. Janulevičius sureagavo į žinią apie „Teltoniką“: jei miegosime, mūsų problemos tik gilės

2024 m. lapkričio 15 d. 11:43
Lrytas.lt
Lietuvos pramoninkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius sako, kad „Teltonikos“ vadovo Arvydo Paukščio pranešimas apie stabdomą įmonės aukštųjų technologijų parko projektą Liepkalnyje yra signalas Lietuvai skirti daugiau pastangų bei resursų ekonomikos vystymui.
Daugiau nuotraukų (1)
„Turime pradėti nuo savęs, nuo Lietuvos, mažinti biurokratiją, greitinti sprendimus. Jei miegosime ir tikėsimės, kad kažkas viską čia puikiai padarys, o mes tik visa tai perskirstysime arba apmokestinsime daugiau uždirbančius, ir mūsų problemos išsispręs, galiu pasakyti, kad jos tik pagilės“, – penktadienį, lapkričio 15 d., Europos Parlamento biuro Lietuvoje surengtoje diskusijoje kalbėjo V.Janulevičius.
„Labai nesinorėtų, kad Lietuva pavirstų viena iš tokių globalių pietinių valstybių, kuri, sužavėta ES dotacijomis, pinigais, užmigo, ir nesivystė pati toliau“, – pridūrė jis.
Per mažai investuojama į inovacijas
LPK vadovo teigimu, problema yra ne vien Lietuvoje, bet ir visoje ES – globalioje rinkoje reikšmingai kritęs konkurencingumas. Pasak jo, tai buvo nulemta pasirinkimo mažiau investuoti į inovacijas ir daugiau reguliuoti ekonomiką, plečiant biurokratinį aparatą.
„ES ir per daug biurokratizuota. Mūsų, pramoninkų, manymu, mes per mažai investuojame į tyrimus, per daug susikoncentravome ties savo klasikiniais dalykais ir kai kur nubėgome per daug nuo fizinio gamybos konkurencingumo – pramoninių prekių“, – kalbėjo V.Janulevičius.
Pasak pramonininkų atstovo, Europoje įprastai vengiama investuoti į rizikingesnes inovacijas bei tyrimus. Jo pateiktais duomenimis, didžiosios ES šalys moksliniams tyrimus skiria vos 2,3 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP), kai tuo tarpu JAV skiria 3,5 proc., o Kinija – 5 proc.
„Kad ir kaip būtų sunku pasakyti, bet Kinija su savo valstybiniu sektoriumi, ir Jungtinės Amerikos Valstijos yra atviresnės rizikoms bandyti ir investuoti į mokslinius tyrimus“, – teigė jis.
„Mūsų skirtumai, atotrūkis susiformavo dėl to, kad per toli biurokratizavome, neinvestavome į inovacijas ir užmigome ant savo laurų“, – akcentavo LPK prezidentas. V.Janulevičiaus teigimu, per paskutinius 2 metus net 36 kompanijos paliko ES ir išsikėlė į JAV, kurių tarpe buvo 9 milijardinės įmonės. Pasak jo, tam įtakos turėjo ir reikšmingai išaugusios energetikos kainos, kurios kelis kartus didesnės nei JAV ar Kinijoje.
„Pas mus 2–3 kartus aukštesnės energetikos kainos, lyginant su JAV. Mums reikia švarios, žalios bei prieinamos kainos, nes kitu atveju pramonė, stambioji pramonė, tiesiog neturi galimybių vystytis“, – aiškino verslininkas.
ELTA primena, kad penktadienį aukštųjų technologijų įmonė „Teltonika“ pranešė stabdanti Taivano puslaidininkių lustų gamyklos statybas Vilniuje.
Apie tai socialinio tinklo „Linkedin“ paskyroje penktadienį pranešė „Teltonika“ grupės įmonės „AGP Investments“ vadovas Arvydas Paukštys.
„Stabdomos Teltonika THTH aukštųjų technologijų parko 10 gamyklų investicijos 55 ha teritorijoje, kurias buvo numatyta įgyvendinti iki 2028 m.“, – teigė jis. Pasak A.Paukščio, sustabdžius statybas, nebus sukurta 6 tūkst. darbo vietų su vidutiniais 10 tūkst. eurų per mėnesį atlyginimais, kasmet nebus sukurti keli milijardai eurų Lietuvos bendro vidaus produkto (BVP) ir nebus sukurta nauja Puslaidininkių Lustų pramonė Lietuvoje – teks nutraukti projektavimo paslaugų pirkimo sutartį iš Taivano lustų gamykloms.
„Lietuvos valdžia užblokavo 3,5 mlrd. eurų verslo investicijas“, – konstatavo A.Paukštys.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.