Už šį Tautinio paveldo produktų įstatymo pakeitimo projektą priėmimo stadijoje balsavo 78 Seimo nariai, balsavusių prieš ir susilaikiusių nebuvo.
Žemės ūkio agentūra bus atsakinga už Tautinio paveldo ekspertų komisijos sekretoriato darbą, sertifikatų ir atestatų išdavimas, sprendimus dėl tradicinių amatų centrų pripažinimo ar panaikinimo, interneto svetainės www.tautinispaveldas.lt administravimą, informacijos apie tautinį paveldą, jo kūrėjus viešinimą bei tradicinių amatų, tradicinių amatų centrų veiklos, tradicinių mugių, parodų populiarinimą.
Seimas pritarė ir kitiems pakeitimams, kuriais siekta tobulinti tautinio paveldo produktų sertifikavimą. „Sudaromos galimybės steigti naujus tradicinių amatų centrus.
Apibrėžiamos atsakomybės dėl įstatymo pažeidimų“, – rugsėjį Seime pristatydamas projektą aiškino žemės ūkio viceministras Vytenis Tomkus.
Priėmus pakeitimus susiaurės savivaldybių funkcijos, kurios bus rekomendacinio pobūdžio.
Teigiama, kad savivaldybės populiarintų vietos tradicinius amatus skatintų tradicinių amatų centrų veiklą, sudarytų galimybes tautinio paveldo produktų kūrėjams dalyvauti miestų organizuojamuose renginiuose.
Taip pat, siekiant mažinti administracinę naštą, buvo atsisakyta tautinio paveldo produktų ir tradicinių amatų neformaliojo mokymo programų sertifikatų tradicinių amatų meistrų pažymėjimų popierinių blankų gamybos ir išdavimo, o dokumentai bus išduodami per Licencijų informacinę sistemą.