Kaip pranešė prokuratūra, tyrimo duomenimis, iš keturių statybos darbus vykdančių bendrovių du kaltinamieji, veikdami bendrininkų grupėje, iš viso kaip kyšį gavo 16,5 tūkst. eurų.
Tyrimo metu nustatyta, kad vienos Panevėžio uždarosios akcinės bendrovės akcininkas ir direktorius V. S. ir jo kolega S. G., būdami statinio statybos techniniais prižiūrėtojais, 2019–2022 metais provokavo duoti, susitarė priimti ir iš keturių statybos bendrovių priėmė kyšius. Šie kyšiai buvo užmaskuoti paslaugų sutartimis, pagal kurias jokios paslaugos tikrovėje statybų bendrovėms nebuvo teikiamos.
Įtariama, kad kyšiai šiems dviem valstybės tarnautojams prilygintiems asmenims buvo mokami už tai, kad rangovams nebūtų sudaromos kliūtys statybos darbus pradėti, nebūtų stabdomas statybos darbų atlikimas ir atliktų statybos darbų priėmimas. Turimais duomenimis, duoti kyšius prižiūrėtojai galimai patys provokavo, reikšdami statybininkams perteklinius reikalavimus, smulkmeniškai ieškodami trūkumų.
Anot teisėsaugos, nustatyta, kad keturios statybos bendrovės V. S. ir S. G. atstovaujamam juridiniam asmeniui sumokėjo 16 tūkst. 500 eurų. Trijų bendrovių vadovai, pripažinę, kad mokėjo kyšius ir ikiteisminio tyrimo metu davę parodymus, nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleisti.
Kaltės nepripažinusiam ketvirtosios bendrovės vadovui E. Z. ir jo atstovaujamam juridiniam asmeniui pareikšti kaltinimai dėl papirkimo. Įtariama, kad 2019–2021 metais ši bendrovė kaip kyšį techninės priežiūros specialistų atstovaujamam juridiniam asmeniui sumokėjo daugiau nei 7,5 tūkst. eurų.
Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.