Prekybos centro internete „Varle.lt“ produkto vadovės Inos Gadeikienės teigimu, šildytuvai – sezoninės prekės, kuriomis žmonės pradeda rūpintis jau nuo rugsėjo. Vis dėlto, itin šiltą rugsėjį šildytuvus pirko vangiai, tačiau atėjus spaliui jų paklausa išaugo itin greitai ir smarkiai – pirmąją mėnesio pusę juos ėmė tiesiog „šluoti“.
„Ilgai išbūti vėsioje, nešildomoje patalpoje – ne tik nemalonu ir nejauku. Daug laiko praleidžiant šaltoje ar vėsioje patalpoje, gali netiesiogiai padidėti peršalimo ar kitų ligų rizika – šaltis gali palengvinti virusų plitimą ir organizmo jautrumą infekcijoms. Didelė dalis žmonių rizikuoti ir kankintis nenori, tad įsigyja šildytuvus, kurie gerokai pagelbėja tokiu laikotarpiu“, – dalijasi I.Gadeikienė.
Specialistė tikina, kad nors yra pasiruošę pirkėjų antplūdžiui, šaltiems orams užsitęsus ir neįjungus centrinio šildymo, gali susiformuoti šių prekių deficitas.
Nors rinkoje šildytuvų pasirinkimas – labai platus, staiga prispaudus šaltukui žmonės dažniausiai renkasi pigesnius, mažesnio galingumo prietaisus, kurie tinka momentiniam nedidelių patalpų šildymui. Tai – ventiliatoriai su kaitinimo elementu, tepaliniai ir elektriniai radiatoriai.
„Šie šildymo prietaisai užtikrina trumpus šilumos pliūpsnius ir cirkuliuoja šiltą orą, todėl rezultatas jaučiamas vos jį įjungus. Siekiant maksimalaus efektyvumo ir tolygaus šilumos paskirstymo, ieškokite besisukiojančių modelių. Dauguma oro šildytuvų turi ir vėsaus oro pūtimo funkciją, kuri pasitarnauja užklupus karščiams“, – tikina prekybos centro internete „Varle.lt“ specialistė.
Pirkėjai ventiliatorius su kaitinimo elementais, tepalinius ir elektrinius radiatorius mėgsta ir dėl to, kas jie yra kompaktiški ir mobilūs, todėl juos galima naudoti bet kurioje patalpoje, kur reikia papildomos šilumos. Tai – išties ekonomiškas sprendimas, jei reikia šildyti tik vieną ar kelias nedideles patalpas.
Vis dėlto, tai yra ir pigesnių, paprastesnių oro šildytuvų minusas. Jie neapšildo viso būsto, tad apie tai reiktų susimąstyti, jei gyvenate ne vienas ir norite pasirūpinti visų gyventojų gerove. Priklausomai nuo jūsų būsto dydžio, vertėtų rinktis šildytuvą, skirtą vidutinėms ir didelėms patalpoms.
„Nors prekių kiekis smarkiai senka, raginu aklai nepirkti ir truputį apmąstyti, kokia bus šio daikto paskirtis, kokie jūsų poreikiai yra dabar ir kokie gali būti ateityje“, – sako specialistė.
Didelių patalpų greitam ir efektyviam sušildymui rekomenduojamos galingesnės technologijos – keramikiniai šildytuvai. Jie gana ilgai išlaiko ir spinduliuoja šilumą, patalpos greitai įšyla, jose tolygiai paskirstoma temperatūra. Be to, jie naudoja mažiau elektros energijos, nei elektriniai radiatoriai, o juos galima naudoti ne tik gyvenamosiose patalpose, bet ir garaže, biure ar sode.
„Na, o tiems, kurie svarsto apie ilgalaikę investiciją ir prietaisą, kuris turėtų ir šildymo, ir šaldymo funkcijas, verta pagalvoti apie oras-oras sistemos šilumos siurblius. Jie leidžia ne tik šildytis žiemos metu ir ruošti karštą buitinį vandenį ištisus metus, bet, pritaikius šildymo sistemą, šilumos siurblį panaudoti vėsinimui karštuoju metų laiku“, – dalijasi I.Gadeikienė.