„Panašu, kad politinės valios priimti sprendimą trūksta, Vyriausybė jį įtraukė į rudens sesijos darbų programą kaip galimybę Seimui sugrįžti prie šio klausimo tada, kai jam atrodys patogu. Atrodo, kad politinė dauguma sprendimams priimti nesusiformavo, tai sakyčiau, kad uždarom šiam klausimui duris“, – ketvirtadienį, rugsėjo 19 d., „Žinių radijuje“ kalbėjo G.Skaistė.
Pasak ministrės, Vyriausybės parengtas mokesčių paketas atliepė jau 12 metų tarptautinių institucijų teikiamas rekomendacijas ir pastabas. Jos manymu, priežastys pertvarkai yra objektyvios, todėl netgi atėjęs naujas Ministrų kabinetas negalės jų ignoruoti.
„Kadangi rekomendacijos mūsų mokesčių politikos formavimui yra teikiamos jau 12 metų ir jos yra tikrai atliepiančios šią kryptį, manau, kad bet kokia kita Vyriausybė, kuri susiformuos, turės grįžti prie šio klausimo“, – pridūrė konservatorė.
G.Skaistė taip pat tikino, kad gandus, jog konservatoriai susitarė su Laisvės partija dėl nekilnojamojo turto mokesčio įvedimo mainais į paramą Civilinės sąjungos įstatymo projektui, skleidžia politiniai oponentai, norintys sukelti diskusijas prieš rinkimus.
Naujienų agentūra ELTA primena, kad praeitais metais po ilgo laukimo Finansų ministerijos pristatyta ir Seime pateikta mokesčių reforma. Paketą sudarė septynių įstatymų projektų pakeitimai, iš kurių trys teikti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
Buvo numatyti didesni mokesčiai daliai dirbančiųjų individualiai, daugiau asmenų priėmus reformą turėtų mokėti nekilnojamojo turto mokestį, keistųsi kai kurių lengvatų taikymo tvarka, būtų įvesta minimali nedarbo išmoka, tačiau reforma užstrigo.
Nors birželį po pateikimo buvo pritarta visam paketui, tačiau rugpjūčio pabaigoje posėdžiavusi koalicinė taryba sutarė apie prieštaravimų tarp valdančiųjų sukėlusią mokesčių reformą toliau diskutuoti atskirais etapais.
Spalio mėnesį buvo grįžta prie nekilnojamo turto mokesčio, svarstymo stadijoje jam buvo pritarta, projektą parėmus keliems socialdemokratams, tačiau projektui paramos neišreiškė koalicijos partneriai „laisviečiai“.
Socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė kitos Seimo kadencijos metu žada įgyvendinti mokesčių reformą ir pertvarkyti sistemą. Anot jos, mokesčiai turi būti visiems suprantami, teisingi ir jų turi būti pakankamai surinkta, kad būtų prieinamos viešosios paslaugos.