Rugpjūčio mėnesį metinė infliacija siekė 9,05 proc., anksčiau šią savaitę pranešė šalies statistikos agentūra.
Palūkanų normos padidintos tuo metu, kai Rusija susiduria su ekonominėmis problemomis po 2022 metų vasarį pradėto puolimo Ukrainoje.
„Dabartinis infliacinis spaudimas išlieka didelis“, – sakoma Rusijos centrinio banko pranešime.
„Reikia toliau griežtinti pinigų politiką, kad būtų atnaujintas infliacijos mažinimo procesas, sumažinti infliacijos lūkesčiai ir užtikrinta, kad 2025 metais infliacija vėl pasiektų tikslinę ribą“, – sakoma jame.
Rusija susiduria su kainų svyravimais nuo tada, kai 2022 metų vasarį pasiuntė kariuomenę į Ukrainą, sukeldama Vakarų sankcijų bangą ir imdamasi griežtų priemonių ekonomikai stabilizuoti.
Padidėjus vyriausybės išlaidoms – nuo 2021 metų jos išaugo beveik 50 proc. – karui finansuoti, milijardai buvo nukreipti į karinį ir gynybos sektorių.
Tai padėjo apsaugoti ekonomiką nuo žlugimo, kurį daugelis prognozavo, tačiau taip pat sparčiai sukėlė kainas.
„Darbo rinka išlieka įtempta. Nedarbas nukrito iki naujų istorinių žemumų“, – sakė centrinis bankas.
Rugpjūčio mėnesį infliacija šiek tiek sumažėjo, tačiau vis dar gerokai viršijo vyriausybės nustatytą 4 proc. tikslinį lygį.
Per pastaruosius metus centrinis bankas agresyviai didino palūkanų normas, priartindamas jas prie kritinio 20 proc. lygio, kuris buvo įvestas iškart po karo pradžios.
Banko teigimu, toks palūkanų normų didinimas reikalingas, kad ekonomika „neperkaistų“ ir būtų išvengta „stagfliacijos“ pavojaus, kai augimas lėtėja, o infliacija išlieka didelė.
Tačiau didelės skolinimosi išlaidos smogė kai kuriems vartotojams ir įmonėms, kurių daugelis turi trumpalaikių skolų.