Neseniai Lietuvoje apsilankė internetinės vaizdo įrašų platformos „YouTube“ vartotojams puikiai žinoma ir daugiau nei 9 mln. prenumeratorių turinti turinio kūrėjų grupelė iš Kanados „Yes Theory“.
50 valandų – tiek Lietuvoje praleido tinklaraštininkai.
Ką pamatyti ir ką nuveikti mūsų šalyje, vyrukai nusprendė sužinoti iš pačių lietuvaičių – tam jie minią vilniečių ir miesto svečių sukvietė į „Vasaros terasą“.
„Prieš keletą mėnesių perskaitėme straipsnį, jog Lietuva yra pati geriausia šalis gyventi tiems, kuriems mažiau nei 30 metų. Štai kodėl nusprendėme čia atvykti ir paklausti pačių jaunų lietuvių, ką jie mano apie savo gyvenimo kokybę“, – sakė vienas iš „Yes Theory“ narių Ammalis Kandilas.
Patys lietuviai savo šaliai negailėjo nei gerų žodžių, nei kritikos.
„Metus praleidau JAV, grįžęs į Lietuvą pradėjau labiau vertinti galimybę būti arčiau gamtos – čia pilna ežerų, nuostabių miškų“, – kalbėjo vienas iš kanalo „Yes Theory“ gerbėjų.
„Mes itin vertiname laisvę, dėl kurios labai sunkiai kovojo mūsų tėvai. Tačiau turime ir daugybę problemų, pavyzdžiui, savižudybių skaičius tarp jaunų žmonių yra itin aukštas. Laimingiausioje pasaulio šalyje taip būti neturėtų“, – sakė kitas.
„Šiuo metu sąlygos gyventi Lietuvoje geriausios, kokios kada nors yra buvusios, tačiau mes puikiai suprantame, kaip greitai galime tai prarasti“, – kalbėjo į susitikimą su „Yes Theory“ nariais atėjusi mergina.
Apie mūsų šalį pasisakė ir minioje buvę ukrainiečiai bei baltarusiai – jie dėkojo Lietuvai už pagalbą ir galimybę gyventi saugiai ir namuose.
Sužavėjo meilė savo žemei
Milijonus gerbėjų visame pasaulyje turintys „Yes Theory“ Lietuvoje aplankė ir išbandė tai, ką jiems rekomendavo kelionės metu gatvėje ar kitoje vietoje sutikti lietuviai.
Per daugiau nei dvi paras tinklaraštininkai lankėsi sostinėje esančiame Lukiškių kalėjime, vyko į netoli Šiaulių esantį Kryžių kalną – ten patys įsmeigė kryžių, lankėsi Kaune, skrido oro balionu.
Visose ekskursijose po Lietuvą juos lydėjo lietuviai, tad visus pasakojimus apie mūsų šalį svečiai girdėjo iš čia gyvenančių žmonių.
Kaip sakė patys kūrėjai, juos sužavėjo lietuvių meilė laisvei bei savo šaliai.
„Manau, nuostabu, kad žmonės čia jaučiasi taip prisirišę prie savo žemės ir gamtos. Iš keleto žmonių girdėjau, kad vienas iš lietuvių kultūros išskirtinumų – noras iš naujo atrasti ir pamilti vietas, kurios buvo pamirštos sovietų okupacijos laikais“, – kalbėjo A.Kandilas.
Svečiai žavėjosi ir lietuvių šiltumu.
„Viena šilčiausių ir svetingiausių mažų šalių, kokiose esu lankęsis“, – sakė vienas iš „Yes Theory“ komandos narių Staffanas Tayloras.
Džiaugiasi, kad Lietuvą atranda vis daugiau žmonių
Žinomų turinio kūrėjų apsilankymas Lietuvoje pro akis neprasprūdo ir Vilniaus merui Valdui Benkunskui.
„Manau, kad 50 valandų, kurias kūrėjai praleido Lietuvoje, yra per mažai visiškai pajusti šalies ir sostinės žavesį, todėl jau pakviečiau juos dar kartą apsilankyti Vilniuje. Pažadėjau pats aprodyti gražias vietas ne tik sostinės centre, bet ir toliau nutolusiuose rajonuose, išbandyti išskirtines vietas pavakarieniauti“, – savo socialinio tinkle „Facebook“ paskyroje rašė Vilniaus meras.
„Džiaugiamės, kad ši tema domina ne tik tradicinę žiniasklaidą, bet ir milijonines auditorijas turinčius užsienio tinklaraštininkus bei socialinių tinklų kūrėjus. Prieš kelias dienas pasirodęs „YouTube“ kanalo „Yes Theory“ vaizdo įrašas, kuriame kalbintas Vilniaus jaunimas, yra būtent toks pavyzdys. Vaizdo įrašas jau surinko virš 650 tūkst. peržiūrų.
Šiuos kūrėjus taip pat sudomino tema apie laimingiausius pasaulio jaunuolius – dėl šio fakto atvyko susipažinti su vilniečiais ir įminti tos laimės paslaptis. Tikimės, kad dėl taip plačiai žinomų tinklaraštininkų, turinčių pasitikėjimą milijonų sekėjų akyse, Vilnių atras vis daugiau turistų ne tik iš kaimyninių, bet ir tolimųjų šalių“, – apie naudą turizmui pranešime spaudai pasakojo „Go Vilnius“ vadovė Dovilė Aleksandravičienė.