G.Verbickaitė-Bačiulienė turi daugiau nei 15 metų verslo bei startuolių konsultavimo, ekonominės plėtros vystymo ir tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo patirties Australijoje, Estijoje ir Lietuvoje, privačiame, valstybiniame ir ne pelno siekiančiame sektoriuose.
Ji buvo viena iš Australijos-Lietuvos verslo tarybos steigėjų, valdybos pirmininkė, aktyvi diasporos profesionalų tinklą vystančios organizacijos „Global Lithuanian Leaders“ verslo patarėja, o šiemet gavo Lietuvos Fintech Lyderio apdovanojimą už indėlį į Fintech sektoriaus vystymą šalyje.
Pastaruosius 5 m. G.Verbickaitė-Bačiulienė dirbo VŠĮ „Investuok Lietuvoje“ – daugiau nei ketverius metus vadovavo Technologijų sektoriaus komandai, vėliau tapo organizacijos Globalios plėtros vadove.
„Prisijungusi prie „Unicorns Lithuania“ komandos, dirbsiu svarbiausiomis Lietuvos ekonomikos vystymo bei technologijų sektoriaus stiprinimo kryptimis. Tikiu, kad kartu su veiklia asociacijos valdyba ir aktyvia startuolių bendruomene sustiprinsime Lietuvos patrauklumą ir galimybes augti visiems startuoliams – tiek pradedantiems savo veiklą, tiek sparčiai augantiems, esamiems ir ateities vienaragiams“, – sako G.Verbickaitė-Bačiulienė.
„Unicorns Lithuania“ duomenimis, šiandien Lietuvoje yra apie 1 tūkst. aktyviai veikiančių startuolių, kuriuose dirba apie 18 tūkst. talentų. 2023 m. šalies biudžetą startuoliai papildė 372 mln. eurų sumokėtų mokesčių, pritraukta 292,3 mln. eurų investicijų.
„Dealroom“ skelbia, kad nuo 2018 m. iki 2023 m. Lietuvos startuolių ekosistemos vertė spurtavo kitų Europos regionų atžvilgiu – augo 7 kartus, iki 13,7 mlrd. eurų. Tarp strateginių asociacijos tikslų – siekis, kad technologijų sektorius taptų svarbiausiu Lietuvos ekonomikos augimo varikliu.
„Gintarė yra ne tik patyrusi profesionalė, bet iš kitų kandidatų išsiskyrė ir asmeninėmis savybėmis, darbo etika, rekomendacijomis. Šiandien matome dvi kryptis, kaip paspartinti eksponentinį šuolį technologijų sektoriuje – auginti bendruomenę ir skatinti pokyčius.
Tai ir bus pagrindinės Gintarės, valdybos, asociacijos narių bei, tikiuosi, visos ekosistemos atsakomybės. Per pastarąjį dešimtmetį Lietuvos technologijų sektorius išaugo nuo kelių šimtų žmonių iki daugiau nei 1000 aktyvių startuolių, 18 tūkst. aukštos kvalifikacijos darbuotojų, 3 vienaragių ir šimtų milijonų mokesčių į Lietuvos biudžetą. Tai tik pradžia to, kas įmanoma – esame taške, kai dar per šį dešimtmetį galime tapti lyderiaujančia technologijų šalimi Europoje“, – sako „Unicorns Lithuania“ valdybos pirmininkas Arnas Stuopelis.
Asociaciją „Unicorns Lithuania“ 2021 m. balandį įsteigė 7 didžiosios Lietuvos startuolių bendrovės – „Vinted“, „Tesonet“, „KiloHealth“, „Hostinger“, „Bored Panda“, „Omnisend“ ir „Tech zity“. Per 3-ejus metus asociacija apjungė daugiau nei 110 technologijų sektoriaus bendrovių, kuriose dirba maždaug pusė visų technologijų sektoriaus darbuotojų Lietuvoje.