Tokiais atvejais gelbsti namuose esantys energijos kaupikliai, kurie kaupia ir „saugo“ elektros energiją vėlesniam naudojimui.
Kaip veikia energijos kaupiklis?
Įmonės „SoliTek“ vadovas Julius Sakalauskas pasakoja, saulės sistemos kaupimo baterija – skirta energijos saugojimui elektros energijos forma – aktuali ne tik norintiems turėti saugumo garantą, kai nutrūks elektros tiekimas iš tinklo, tačiau ir nerimaujantiems dėl augančių elektros kainų, energetinio nestabilumo.
Saulės jėgainių sugeneruota elektros energija dažnai viršija namų ūkio momentinį poreikį, ypač vasaros metu, todėl paranku sukauptą perteklinę elektros energiją saugoti kaupimo baterijose. Kai prireikia papildomos elektros energijos, kaupimo baterija atiduoda saugomą energiją į namų elektros sistemą. Tai ne tik leidžia sumažinti priklausomybę nuo elektros tinklo, bet ir sumažina sąskaitas už elektrą.
„Išmanusis kaupiklis namams yra tarsi jūsų namų atsarginis maitinimo šaltinis (angl. Powerbank). Šios baterijos dėka, jums nebereikės jaudintis dėl elektros tiekimo sutrikimų“, – sako pirmaujančios saulės energijos sprendimų kūrėjos, įmonės „SoliTek“ vadovas Julius Sakalauskas. Saulės baterijos suteikia namų savininkams didesnę energetinę nepriklausomybę, nes leidžia jiems kaupti elektros energiją ir pasitelkti tada, kai reikia namuose. Bene didžiausias šių baterijų privalumas – garantuotas elektros tiekimas nutrūkus energijos tiekimui iš tinklo, pavyzdžiui, snygio, liūčių, audrų bei vėtrų sezonu, taip pat gyvenant nuošalesnėse vietovėse ar vienkiemiuose.
Pirmasis energijos kaupiklis, pagamintas Lietuvoje
Daugiau laisvės energijos vartojime gali suteikti išmanioji „NOVA“ baterija. Tai pirmasis energijos kaupiklis, pagamintas Lietuvoje.
„Su mūsų įmonės sukurta „SoliTek NOVA“ baterija gyvenimas nesustoja net ir dingus elektrai, nes jūsų elektros prietaisai veiks kaip veikę, naudodami rezervinę energiją iš kaupiklio. „NOVA“ yra daug daugiau nei tik baterija, skirta kaupti energiją. Baterijos modulius sujungus su kitais prietaisais, pavyzdžiui, elektromobilio stotele, šilumos siurbliu, ji veikia kaip išmanioji namų energijos srautų valdymo sistema“, – detalizuoja „SoliTek“ vadovas J.Sakalauskas.
Kalbėdamas apie išmaniosios baterijos privalumus, J.Sakalauskas išskiria keletą svarbiausių:
„Kaip jau minėjau, „SoliTek NOVA“ yra atsarginis energijos šaltinis. Su išmaniąja baterija, vartotojas visada turės planą B dingus elektrai. Ši baterija taip pat padeda sutaupyti. Dirbtinio intelekto pagalba baterija seka ir analizuoja duomenis biržoje ir perka energiją žemiausiomis kainomis. Tokiu būdu, sumažėja vartotojo elektros energijos sąskaitos. Turiu paminėti, kad „NOVA“ baterija gali dirbtinai padidinti vartotojo įvado galią ir yra bene vienintelis Europoje pagamintas energijos sprendimas, palaikantis trifazius prietaisus rezerviniame režime. Net ir dingus elektrai, trifaziai prietaisai, tokie kaip šilumos siurblys, nesustoja veikę“, – pasakoja J.Sakalauskas.
Jis tęsia, kad naudojant išmaniąją bateriją, galima įsirengti didesnės galios saulės elektrinę, nei leidžia tinklo apribojimai, kai ESO neišduoda sąlygų plėsti jau esamų saulės elektrinių arba išduoda leidimą įsirengti nepakankamos galios saulės jėgainę.
Įmonės „SoliTek“ sukurta „NOVA“ baterija gali talpinti net iki 40 kWh energijos, o tai šiuo metu yra bene didžiausia siūloma namams skirtos baterijos talpa visoje rinkoje. Su tokiu kiekiu rezervinės energijos 4 asmenų šeima, gyvenanti vidutinio dydžio name, galėtų išgyventi kelias dienas, net ir žiemos laikotarpiu.
Išmani elektros energijos kaupimo sistema – tai tvarus energijos šaltinių naudojimo būdas. Saulės baterijos ne tik padeda sumažinti namų ūkių paliekamą anglies pėdsaką, bet ir teikia visokeriopą naudą vartotojui.