Šiuo metu tai sudarytų 71,50 eurų per mėnesį.
Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pradėjo tai numatančių Seimo nario Vytauto Bako inicijuotų Švietimo įstatymo pataisų svarstymą ir paskelbė konsultavimosi su visuomene laikotarpį.
Gyventojai savo pasiūlymus dėl šio projekto turi galimybę pateikti iki šių metų spalio 1 d.
Kaip informuoja Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Spaudos biuras, gyventojai, pateikę pasiūlymus dėl įstatymo projekto, bus informuojami apie gautą pasiūlymą, apie tai, kokiam pagrindiniam ir papildomam Seimo komitetui jis perduotas nagrinėti.
Pasibaigus pasiūlymų pateikimo laikui, visi raštu gauti pasiūlymai svarstomi Seimo komiteto rengiamuose klausymuose, į kuriuos gali būti kviečiami dalyvauti ir pasiūlymus pateikę asmenys.
Kaip ELTA jau skelbė, Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Vytautas Bakas siūlo neformalaus ugdymo krepšelį susieti su objektyviu dydžiu, tai yra su baziniu išmokų dydžiu, kuris būtų indeksuojamas priklausomai nuo ekonominių pokyčių.
Anot jo, įstatymo pataisomis būtų skatinamas vaikų dalyvavimas neformaliojo švietimo veiklose, kas padėtų kovoti su žalingais įpročiais.
„Pusei Lietuvos vaikų neprieinami jokie būreliai ir tą problemą turime spręsti. Kalbame apie vienodą startą visiems Lietuvos vaikams, bet dabartinė situacija yra tokia, kad vienodo starto renkantis būrelius nėra. Valstybė vienam vaikui skiria 20 eurų, tuo tarpu būrelio kaina regionuose yra nuo 50 iki 60 eurų, didmiesčiuose – nuo 70 iki 90 eurų“, – pateikdamas projektą sakė V. Bakas.
Jo duomenimis, apie 125 tūkstančių vaikų nelanko jokių būrelių, technologijų būrelius lanko tik 1 proc. vaikų.
Šiuo metu, remiantis Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu patvirtintu Neformaliojo vaikų švietimo programų finansavimo ir administravimo tvarkos aprašu, vienam neformalaus vaikų švietimo programoje dalyvaujančiam vaikui nustatytas krepšelio dydis siekia nuo 15 iki 25 eurų.
Preliminariais skaičiavimais, V. Bako pasiūlytų pokyčių įgyvendinimas pareikalautų apie 150 mln. eurų papildomų valstybės ar savivaldybių biudžetų lėšų.
Šių metų gegužės mėnesį Švietimo įstatymo pataisas po pateikimo palaikė 47 Seimo nariai, prieš buvo 1, susilaikė 28.