„Mūsų duomenimis, nuo birželio 1 d. iki šios dienos iš viso esame pakeitę 3609 asmens tapatybės korteles ir tik tiems asmenims, kuriems reikalingas asmens elektroninio parašo kūrimo sertifikatas“, – LRT radijui teigė I.Gasperė.
Jos teigimu, asmens tapatybės kortelės keitimas aktualus ne visiems piliečiams, o tik tiems, kurie naudojasi elektroninio parašo paslauga. Tokių gyventojų, ADIC duomenimis, yra tarp 15 ir 20 tūkst.
Nors seno pavyzdžio kortelės nustoja galioti jau liepos 23 d., jų keitimo darbai pradėti tik šių metų birželio pradžioje. Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė aiškina, kad iki paskutinės akimirkos buvo tikimasi, jog kortelių keisti neprireiks.
„Iki paskutinės minutės tikėjomės, kad įmonei, kuri užtikrina sertifikavimą tuose lustuose, pavyks prasitęsti sertifikavimą, bet vos tik gavome informacijos, kad įmonė to padaryti negalės, iškart pradėjome komunikuoti. Deja, bet tai buvo tik gegužės pabaiga, birželio pradžia. Išties suprantame, kad piliečiams nebuvo likę daug laiko pasikeisti korteles“, – teigė ji.
Kaip skelbta anksčiau, už naują asmens tapatybės kortelę nereikės mokėti, jei ji bus keičiama įprasta tvarka, o prašymas ją pakeisti bus pateiktas nė vėliau kaip iki 2025 m. sausio 1 dienos. Vis tik, jei kortelę gyventojai norės pasikeisti greičiau – per 5 arba per 1 darbo dieną – už ją teks sumokėti 60 arba 100 eurų.
Birželio pradžioje ES sugriežtinus elektroninio parašo kūrimo įtaisams keliamus saugumo reikalavimus, senesnės nei iki 2024 metų sausio 1 d. išduotos asmens tapatybės kortelės nuo šių metų liepos 23 d. nebegalės būti naudojamos kvalifikuoto elektroninio parašo kūrimui.