„Tai paskutinis lašas“, – socialiniame tinkle X parašė E. Muskas kitą dieną, kai Kalifornijos gubernatorius Gavinas Newsomas pasirašė įstatymo projektą, dar labiau pakursčiusį kultūrinius karus jau ir taip audringais rinkimų metais Jungtinėse Amerikos Valstijose.
„Dėl šio įstatymo ir daugelio kitų anksčiau priimtų įstatymų, puolančių tiek šeimas, tiek įmones, dabar „SpaceX“ perkels savo būstinę iš Hotorno Kalifornijoje į Starbeisą Teksase“, – parašė E. Muskas. Multimilijardierius taip pat sakė, kad perkels ir socialinio tinklo X, anksčiau vadinto „Twitter“, būstinę iš art deco pastato San Franciske į Ostiną. E. Muskas ir anksčiau grasino tai padaryti, bet jokių veiksmų nesiėmė.
E. Muskas jau perkėlė „Tesla“ būstinę iš Palo Alto Silicio slėnyje į Ostiną, Teksasą, tačiau „inžinerijos būstinė“ vis ar yra Kalifornijoje.
E. Muskas turi translytę dukrą, nuo kurios yra nutolęs, dėl jos kraštutinių kairiųjų pažiūrų ir priešiškumo tėvui jis kaltina jos ugdymą privačioje mokykloje Kalifornijoje.
Lyties problemos
G. Newsomas pirmadienį pasirašė įstatymą, panaikinusį konservatyvių mokyklų sprendimus, pagal kuriuos mokytojai buvo įpareigoti pranešti tėvams, jei mokinys pakeitė savo vardą ar įvardį, kuriuo yra vadinamas, arba paprašė naudotis patalpomis ar dalyvauti programose, kurios neatitinka jo oficialios lyties.
G. Newsomas, laikomas potencialia alternatyva prezidentui Joe Bidenui būti demokratų kandidatu į Baltuosius rūmus, ne kartą susirėmė su konservatoriais lyties klausimais valstybinėse mokyklose. Pernai jis pasirašė įstatymą, nustatantį baudas mokykloms, draudžiančioms vadovėlius, kuriuose kalbama apie LGBTQ žmones ir kitas marginalines grupes. G. Newsomas taip pat aršiai kovojo su konservatyvia mokyklos taryba dėl jos pasipriešinimo, kad į mokymo programą būtų įtrauktas gėjų teisių aktyvisto Harvey Milko, San Francisko valstybės pareigūno, nužudymas.
E. Muskas nesutarė su G. Newsomu, buvusiu San Francisko meru, dar per COVID-19 pandemiją dėl miesto ir valstijos sveikatos pareigūnų sprendimų.