M. Navickienės vyro įmonės istorijoje – ir netikėti viražai: FNTT pradėjo tyrimą, bet pati tarnyba informacijos nepatvirtina

2024 m. liepos 8 d. 14:26
Atnaujinta
Po opozicinių frakcijų kreipimosi į Generalinę prokuratūrą, prašant ištirti buvusios ministrės Monikos Navickienės sutuoktinio Mindaugo Navicko įmonės „Litlab“ galimai neskaidrią veiklą, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo.
Daugiau nuotraukų (2)
Apie tai naujienų agentūrai „Elta“ patvirtino Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Algirdas Stončaitis.
„Turime oficialų atsakymą. Kadangi buvo opozicinės frakcijos kreipęsi raštu į Generalinę prokurorę, prašant pasižiūrėti, ar nėra galimo pinigų plovimo, pagal šį kreipimąsi pradėtas ikiteisminis tyrimas“, – „Eltai“ sakė A.Stončaitis.
„FNTT pradėjo ikiteisminį tyrimą“, – pridūrė jis.
FNTT atsakyme opozicijos atstovams, kurį matė ir „Elta“, nurodoma, jog pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 216 straipsnio 1 dalį – nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo.
Visgi pati FNTT tokios informacijos nei patvirtino, nei paneigė. Kaip „Eltai“ teigė tarnybos atstovė spaudai Modesta Zdanauskaitė, FNTT kol kas šiuo klausimu teiktinos informacijos neturi.
Tačiau vėliau, pirmadienio popietę, tarnyba išplatino pranešimą, kuriame patvirtino, jog pradėtas ikiteisminis tyrimas, siekiant išsamiai ištirti viešojoje erdvėje pateiktą informaciją dėl „Litlab“ turto kilmės bei teisėtumo, finansuojant administracinio pastato „ROD5“ statybas.
FNTT teigimu, ikiteisminiam tyrimui vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas. Šiuo metu įtarimai niekam nėra pareikšti.
„Elta“ primena, kad birželio pabaigoje Seimo opozicinės frakcijos kreipėsi į generalinę prokurorę Nidą Grunskienę, prašant pasidomėti situacija dėl M.Navickienės sutuoktinio M.Navicko valdomos įmonės „Litlab“ ir su ja susijusių asmenų veiksmų.
Seimo mažumos atstovai, remdamiesi naujienų portalo „delfi.lt“ publikacija, nurodo, jog „Litlab“ kartu su nekilnojamojo turto vystymo kompanija „Eika“ stato verslo centrą šalia Vilniaus oro uosto esančioje teritorijoje.
Tačiau pažymima, kad pastaruosius kelis metus „Litlab“ deklaravo minimalų pelną arba patirtus nuostolius, įmonėje buvo įdarbintas už sukčiavimą teistas Vilhelmas Germanas. Taip pat akcentuojamas M.Navicko ryšys su nepalankios vyriausybinės išvados sulaukusia verslininke Ieva Trinkūnaite.
Vertinant šias aplinkybes politikams kilo įtarimas dėl galimo pinigų plovimo, neteisėto praturtėjimo ir politinės korupcinės rizikos.
Kaip „Elta“ skelbė anksčiau, konservatorės M.Navickienės sutuoktinio M.Navicko valdomą „Litlab“ ketino įsigyti skandalo epicentre atsidūrusi finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininkė I.Trinkūnaitė. Visgi vyriausybinė Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija neleido jai įsigyti „Litlab“.
Komisijos vertinimu, investuotoja I.Trinkūnaitė neatitinka nacionalinės svarbos objektų apsaugos įstatyme keliamų reikalavimų. Vėliau portalas „delfi.lt“ paskelbė, jog I.Trinkūnaitės aplinka turi grėsmę keliančių ryšių su užsienio valstybių institucijomis, fiziniais ir juridiniais asmenimis.
„Foxpay“ istorija jau tęsiasi keletą savaičių – Lietuvos bankas tęsia tyrimą dėl įmonės. Pranešta, jog nuspręsta apriboti dalį jos veiklos. Savo ruožtu ikiteisminį tyrimą atlieka ir Specialiųjų tyrimų tarnyba dėl įmonės veiklos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.