Nepaisant planuojamų papildomų išmokų, profsąjungos tai vadina darbuotojų išnaudojimu. Tačiau darbo ministras Adonis Georgiadis argumentuoja: „Kadangi pirmiausiai pramonėje labai trūksta darbo jėgos, dirbami viršvalandžiai – ir jie neretai apmokama „juodais pinigais“. Tuo tarpu Įsigaliojus naujam įstatymui, esą kiekvienas turės teisę į papildomai apmokamą darbą, ir tai užkirs kelią nelegaliam darbui.
Kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas Graikijoje pirmiausiai aiškinamas didele šalies finansų krize 2010–2018 metais. Tada Graikija vos nebankrutavo, šimtai tūkstančių gerą išsilavinimą turinčių jaunų žmonių emigravo, ieškodami darbo užsienyje. To pasekmės juntamos iki šio, nors ekonomika kyla.
Nepaisant šiuo metu 11 proc. nedarbo, darbo jėgos stygių jaučia ne tik pramonės įmonės ir IT sektorius, bet pirmiausiai ir žemės ūkis bei turizmas. Tačiau šiose srityse premjero Kyriakoso Mitsotakiso vadovaujama Graikijos vyriausybė siekia kitokių sprendimų. Pavyzdžiui, sezoniniams darbams mėginama prisivilioti žmones iš Egipto, Indijos ir kitų besiformuojančios rinkos ekonomikos šalių.
Naujas įstatymas dėl šešių dienų darbo savaitės tuo tarpu skirtas įmonėms, kurios dirba 12 ar 24 valandas per parą ir septynias dienas per savaitę, pavyzdžiui, pramonės įmonėms, taip pa telekomunikacijų bendrovėms ir kitiems paslaugų teikėjams. Tikslinei grupei priklauso ir viešasis sektorius bei valstybinės įmonės.